Duszpasterze

 WSPÓLNOTA KLASZTORNA BRACI KAPUCYNÓW NA POCZEKAJCE 

 Proboszcz parafii:

Br. Waldemar Grubka OFMCap., kapłan
Ur. 15.05.1966 r. w Lubartowie (diec. lubelska), śluby wieczyste: 10.01.1993, święcenia kapłańskie: 22.05.1994.

Grupy parafialne, którym posługuje:
Żywy Różaniec, przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i do Bierzmowania,  parafialna strona internetowa, SPP Poczekajaka.

 

 

 

Wikary parafii:

 

 

Br. Tomasz Mantyk  OFMCap., kapłan
Ur. 15.02.1984 r. w Szczecinie (diec. szczecińsko-kamieńska), śluby wieczyste: 13.01.2013, święcenia kapłańskie: 08.06.2014.

Grupy parafialne, którym posługuje: duszpasterstwo młodzieży, katecheta Gimnazjum nr 7, Domowy Kościół.

  

 Wikary parafii:

 

Br. Andrzej Cebula OFMCap., kapłan
ekonom

 Ur. 04.03..1976 r. w Wałczu  (diec. Koszalińsko-kolobrzeska), śluby wieczyste: 16.02.2003, święcenia kapłańskie:30.05.2004. 

 Grupy parafialne, którym posługuje: Domowy Kościól, duszpastersz dzieci.

 

 

 Duszpasterze: 

 

 

Br. Jarosław Kubera  OFMCap., kapłan
gwardian  wspólnoty klasztornej
i rektor Seminarium

Ur. 15.10.1977 r. w Lublinie (diec. lubelska), śluby wieczyste: 11.01.2004, święcenia kapłańskie: 15.05.2005.

Grupy parafialne, którym posługuje:  Domowy Kościół.

  

   

 

Br. Henryk Krajewski OFMCap., kapłan
senior wspólnoty  (czasowo w USA)

Ur. 10.01.1931 r. Ćwikły Rupie (diec. łomżyńska), śluby wieczyste: 15.08.1954, święcenia kapłańskie: 01.07.1958.

 

  

 

 

Br. Krzysztof Groszyk OFM Cap., kapłan 
kapelan szpitala

Ur. 30.05.1956. w Goworowie. (diec. łomżyńska), śluby wieczyste: 13.09.1981, święcenia kapłańskie: 30.03.1983.

Grupy parafialne, którym posługuje:  Domowy Kościół, posługa chorym.

    

  

Br. Andrzej Derdziuk OFMCap., kapłan
Profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Ur. 24.01.1962r. w Skierbieszowie (diec. lubaczowsko-zamojska), śluby wieczyste: 11.01.1987, święcenia kapłańskie: 09.06.1987.
Grupy parafialne, którym posługuje: spowiedź sióstr Zakonnych, Grupa Modlitwy O. Pio.

 

 

 

  

 

Br. Dariusz Polak OFMCap., kapłan

Ur. 14.06.1961r. w Jaszczowie. (diec.lubelska), śluby wieczyste: 04.05.1997, święcenia kapłańskie: 24.08.1997.

  

 

    
 

Br. Radomir Kryński OFMCap., kapłan
ojciec duchowny WSD Braci Kapucynów

Ur. 21.03.1966 r. w Kętrzynie (archidiec. warmińska), śluby wieczyste: 12.01.1993, święcenia kapłańskie: 30.05.1993.

Grupy parafialne, którym posługuje: Wspólnota Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej, egzorcysta.    

 

 

Br. Adam Dobrodziej OFMCap, kapłan
duszpasterz chorych
 

Ur. 12.04.1967r. w Opocznie. (diec.płocka), śluby wieczyste: 12.01.1997, święcenia kapłańskie: 31.01.1998. 

Grupy parafialne, którym posługuje: Legion Maryi, neokatechumenat, posluga chorym. 

 

                       

 Br. Jarosław Banasiuk OFMCap., kapłan  
wicerektor WSD Braci Kapucynów
 

ur. 17.01.1975 r. w Międzyrzecu Podlaskim (diec. lsiedlecka), śluby wieczyste: 06.01.2001, święcenia kapłańskie: 19.05.2002. 

Grupy parafialne, którym posługuje:  asystent Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i  Młodzieży Franciszkańskiej, spowiednik Sióstr i rekolekcjonista.

   

 

 

Br. Tomasz Mączewski OFMCap., kapłan
Ur. 12.02.1976 r. w Bydgoszczy (diec. bydgoska), śluby wieczyste: 09.01.2005, święcenia kapłańskie: 04.05.2006.

Grupy parafialne, którym posługuje: katecheta ZSE, neokatechumenat,  Oaza Rodzin. 

 

   

 

Br. Przemysław Kryspin  OFMCap., kapłan
Ur. 28.08.1979 r. w Mrągowie  (diec. warmińska), śluby wieczyste: 09.01.2005, święcenia kapłańskie: 04.06.2006.

 

Grupy parafialne, którym posługuje: Grupa Modlitwy św. Rity, Domowy Kościół, Oaza Dzieci Bożych i Młodzieżowa, posluga chorym, konferencje przed chrztem.

 

 

 

 

Br. Szczepan Dzyr OFMCap., kapłan 

Ur. 25.01.1980 r. w Parczewie  (diec. siedlecka), śluby wieczyste: 07.01.2007, święcenia kapłańskie: 11.05.2008. 

 Grupy parafialne, którym posługuje: katecheta IX LO, duszpasterz Odnowy w Duchu Świętym, neokatechumenat, Domowy Kościół,  posluga wsród chorych.

 

  

  

Br. Tomasz Rogaliński OFMCap., kapłan
kapelan szpitala

Ur. 30.05.1973 r. w Wągrowcu (diec. gnieźnieńska), śluby wieczyste: 13.01.2008, święcenia kapłańskie: 31.05.2009.
Grupy parafialne, którym posługuje: Neokatechumenat.

 

 

 

 

 

 Br. Paweł Kaczorek OFMCap., kapłan 

Ur. 23.12.1979 r. w Mławie  (diec. płocka), śluby wieczyste: 13.01.2008, święcenia kapłańskie: 23.05.2010. 

 Grupy parafialne, którym posługuje: Grupy AA, Rodzina Radia Maryja, posługa chorym.

 

 

 

 Bracia zakonni:

 


Br. Henryk Piłat OFMCap.

kanclerz kancelarii parafialnej

Ur. 02.03.1964 r. w Dubience (archidiec. lubelska), śluby wieczyste: 31.10.1991.

Grupy parafialne, którym posługuje: Caritas przy parafii

 

 

Br. Zygmunt Komińczyk OFMCap.
zakrystian

Ur. 28.07.1940 r. w Korzuszkach (diec. siedlecka), śluby wieczyste: 24.04.1999.

 

 

  

 

 

 

  

 

Br. Józef Gruda  OFMCap.
furtian

ur. 13.08.1963. w Siedlacach  (diec. siedlecka), śluby wieczyste: 04.03.1990.

 

 

 

 

Br. Piotr Doleżoł  OFMCap.
zakrystianin

 ur. 18.03.1962. w Rybniku  (diec. katowicka), śluby wieczyste: 04.10.1991.

 

 

  

 

Br. Andrzej Zajkowski OFMCap.
furtian

 

Ur. 23.02.1980 r. w Zambrowie (diec. łomżyńska ), śluby wieczyste: 03.05.2012.

 

 

Goście: 

 

 

Br. Leopold Marek OFM –  kapłan doktorant KUL

 

 

 

 

 

Br. Solan Dąbrowski OFM – kapłan doktorant KUL

 

 

 

 

 

Br. Magnus Kula OFM – kapłan doktorant KUL

 

 

 

Teren parafii

Terytorium – ulice należące do parafii

Al. Kraśnicka (nry nieparzyste 1-89), Barszczewskiego, Błońskiego, Bogdanowicza, Borelowskiego, Brzóski, Cieszkowskiego, Czarkowskiego, Dragonów, Dubieckiego, Farmaceutyczna, Frankowskiego, Hauke – Bosaka, Herbowa, Irydiona, Jankowskiego, Jeziorańskiego, Juranda,Konstantynów, Krajewskiego, Krasińskiego, Kruka, Leonarda, Magierskiego, Molickiego, Monte Cassino, Namysłowskiego od nru 10, Parady, Paśnikowskiego, Pielęgniarek, Powstania Styczniowego, Pustowójtówny, Rogińskiego, Romanowskiego, Ruckiego, Skrzetuskiego, Struga, Śnieżyńskiego, Toczyskiego, Ułanów (bloki przy kościele), Wojciechowska (numery parzyste), Wołodyjowskiego, Zana-nieparzyste, Żulińskiego

Historia parafii

Kościół
30.05.1948 r. bp Stefan Wyszyński poświęcił kaplicę, która spełniała rolę świątyni parafialnej. Stan taki utrzymał się do 1968 r., kiedy to kaplicę powiększono kosztem mieszkania braci ( zburzono 8 pokoi ) tworząc w ten sposób budynek kościoła. W 1979 r. rozpoczęto prace przy wznoszeniu nowoczesnej świątyni ( kamień węgielny z grobu św. Franciszka z Asyżu wmurował bp Bolesław Pylak 25.05.1980 r.), które zakończyła uroczystość pobłogosławienia kościoła w dniu 8.12.1985 r. ( arch. Marian Makarski z Lublina ). W latach 1988-91 powstały przy świątyni obszerne zabudowania klasztorne, w których od 1991 r. mieści się m. in. Wyższe Seminarium Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Warszawskiej

 

Poradnia rodzinna

PORADNIA RODZINNA
Czynna 17.00 ? 19.00
Sala nr 6 (przy parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka)
Poniedziałek
Porady prawne

Wtorek
Porady psychologiczno-pedagogiczne

Środa
Poradnia przedmałżeńska

Czwartek
nieczynna


Piątek

Porady psychologicznno-pedagogiczne

Porządek nabożeństw w kościele

Porządek nabożeństw w kościele

Adwent:
 6:00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny
 6:30 Roraty
 
 Wielki Post:
 Środa 19:00 -  Adoracja Krzyża
 Piątek 16:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
  Piątek  8:30 i 17:00 -  Droga Krzyżowa dla dorosłych
  Piątek 19:00 -   Droga Krzyżowa dla młodzieży 
  Niedziela 17:00 -   Gorzkie Żale z nauką pasyjną

Dni odnowy duchowej:

Pierwszy czwartek miesiąca: i każdy czwartek w roku
15:00
Wystawienia Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej,  Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja
17:30
Różaniec przed głównym ołtarzem
18:00 Eucharystia

Pierwszy piątek miesiąca:
16:00 Spowiedź dzieci
16:30 Eucharystia dla dzieci
17:30 Nabożeństwo wynagradzające
18:00 Eucharystia

Pierwsza sobota miesiąca:
17:30 Różaniec
18:00 Eucharystia z Nieszporami
           Adoracja najświętszego sakramentu i różaniec
           Procesja ze świecami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła
           Apel Jasnogórski

13 dzień miesiąca:
17:30 Różaniec
18:00 Eucharystia z Nieszporami
           Adoracja najświętszego sakramentu i różaniec
           Procesja ze świecami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła
           Apel Jasnogórski

Inne Nabożeństwa okresowe:

Maj:
17:30 – Nabożeństwo majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej

Czerwiec:
17:30 –  Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa

Październik:
16:30  – wtorek środa i czwartek –  Różaniec dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej
17:30  – Różaniec dla wszystkich

Listopad
17:25 –  Różaniec  za zmarłych polecanych w wypominkach

 

Porządek sprawowania Mszy św.

Msze Święte w porządku świątecznym

Spowiedź: 15 minut przed Mszami św. rano i pół godziny przed Mszami św. po południu

6:30 Eucharystia wspólnotowa  braci
7:30 Eucharystia
8:30 Eucharystia
10:00 Eucharystia
16:30 Eucharystia
18:00 Eucharystia
Po Mszy świętej Różaniec w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej

 

         Msze święte w dni powszednie

Spowiedź: 10 minut przed Mszami św. rano i pół godziny przed Mszą św. wieczorem

6:30 Eucharystia wspólnotowa braci
7:15 Eucharystia w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej ( kaplica okrągła)
8:00 Eucharystia w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej (kaplica okrągla)
8:45 Różaniec w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej
17:30 Różaniec
18:00 Eucharystia
Po Mszy świętej Różaniec w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej

 

Godziny otwarcia kancelarii oraz kiedy co można załatwiać

Katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dziecka:

 

Sobota: 17:00 (w sali okrągłej) –  w miesiacach lipiec – wrzesień w soboty przed I i III Neidzielą miesiąca

Katecheza przygotowująca do zawarcia sakramentu małżeństwa:
Sobota: 19:00 (w sali okrągłej)

Poradnia rodzinna dla osób przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa w naszej parafii:
Środa: 17:00 – 19:00 (w sali okrągłej)