V NIEDZIELA WLKP - 17.03.2024 r.

  1. Dziękujemy Panu Bogu za czas rekolekcji wielkopostnych, a wam Bracia i Siostry za udział w nich i za złożone ofiary. Nauki rekolekcyjne ks. Michała Olszewskiego są do odsłuchania na stronie internetowej parafii.

 

2. Od wczoraj trwa nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Zapraszamy szczególnie do wspólnej modlitwy o godz. 15.00 w Kaplicy Adoracji, ale również prosimy o modlitwę w domach, jeśli ktoś nie może być w kościele.

 

3. Przypominamy jeszcze o nabożeństwach wielkopostnych: droga krzyżowa w najbliższy piątek: dla wszystkich o godz. 8.30 i o godz. 17.00; dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dłużej pracujących o godz. 19.00. Nabożeństwo pasyjne „Gorzkie żale w niedziele o 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie w Kaplicy Matki Bożej.   

 

4. Skrutacja Pisma Świętego dzisiaj o godz. 16.00 w starym kościele. Zapraszają Bracia ze wspólnot drogi neokatechumenalnej. A w środę 20 marca, o godz. 19.00, ostatnie uroczyste wyznanie wiary w obrzędzie REDITIO, na które również serdecznie zapraszamy.

 

5. Wspólnota Najświętszego Imienia Jezus (IHS) zaprasza na nabożeństwo 24 Godziny Męki Pańskiej. Nabożeństwo rozpocznie się w czwartek 21 marca Mszą św. o godz. 16.00, następnie będzie trwała nieustanna adoracja Pana Jezusa w kaplicy adoracji do piątku do godz. 17.00. Informacje szczegółowe na plakatach przed kościołem.

 

6. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje plenerową drogę krzyżową w najbliższy piątek – 22 marca. Wyjście spod kościoła po Mszy św. wieczornej, a rozpoczęcie drogi krzyżowej w Wąwozie Rury – od strony Szkoły Podstawowej nr 38. Zachęcamy do zabrania ze sobą lampionów.  

 

7. Spotkanie tematyczne „Porozmawiajmy o dzieciach” odbędzie się 23 marca w godzinach 16 -19 w Sali konferencyjnej. Przy wejściu do kościoła na tablicy ogłoszeń znajdują się plakaty i szczegółowe informujące o tym wydarzeniu. Spotkanie poprowadzą specjaliści z placówek opiekuńczo – wychowawczych Powiatu Lubelskiego.

 

8. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm wraz z procesją wokół kościoła odbędzie się o godzinie 13.00. W tej Eucharystii będą uczestniczyć wraz z oprawą muzyczną wszystkie wspólnoty neokatechumenalne z Poczekajki.

 

9. W niedzielę Palmową przed naszym kościołem będzie również prowadzona zbiorka do puszek na chorą dziewczynkę z naszej parafii, Oliwię Krawczyk. 

 

10. Do końca marca trwają zapisy kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów klas VII i wyżej. Kandydaci zapisują się bezpośrednio w kancelarii.

 

11.  Osoby chore przebywające w domach, a potrzebujące spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej,  prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

 

12.  (Czytać od 8.30) Szkoła Podstawowa nr 38 zaprasza dziś po każdej Mszy św. do amfiteatru na wernisaż prac wykonanych przez uczniów, związany z jubileuszem 50 – lecia szkoły. Przy okazji wystawy można się spotkać i porozmawiać z nauczycielami i uczniami.

 

 13. (Od 7.00 do 14.30).  Zapraszamy do POCZYTAJKI. Są tam do nabycia dekoracje świąteczne i palmy wielkanocne oraz „Baranki wielkanocne” CARITASU w cenie 12 zł. Polecamy również prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: Dieta zaczyna się w mózgu. W tygodniku Niedziela artykuł: Gdy boli dusza.  

 

14. (Od godz. 8.30 do 14.30). Zapraszamy do „Kawiarenki u Franka”. Dzisiaj gości nas dobrym ciastem i kawą młodzież oazowa Ruchu Światło – Życie. Dziękujemy im za obecność w parafii, za różne posługi oraz za dzisiejszą gościnność w kawiarence. Zainteresowani oazą mogą dziś porozmawiać z młodzieżą w kawiarence.

 

15. Na budynku kościoła zostały wykonane prace czyszczące i zabezpieczające dach siatką przed gołębiami. Koszt tych prac to 24 000 zł. Dziękujemy także braciom z neokatechumenatu za prace remontowe w starym kościele, które pokrywają z własnych środków. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy dobrego tygodnia, niech towarzyszy Wam miłosierne spojrzenie Jezusa podnoszące nas z upadków grzechu i wzmacniające nas wszystkich na duchu.

 

16. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszła: Pani doktor Maria Krystyna Jakubowska  z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..