IV NIEDZIELA WLKP – LAETARE - 10.03.2024 r.

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Msze św. z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy w następującym porządku: o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź 30 min. przed każdą Mszą św. W ciągu dnia zapraszamy również na modlitwę osobistą do kaplicy adoracji. Ofiary składane na tacę w środę, na zakończenie rekolekcji, będą darem wdzięczności wobec rekolekcjonisty ks. Michała Olszewskiego. Od poniedziałku do środy z racji rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.15. Program rekolekcji umieszczony jest na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

 

 1. W związku z rekolekcjami, w środę 13 marca, nie będzie nabożeństwa fatimskiego.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu. W piątki – Droga Krzyżowa: dla wszystkich o godz. 8. 30 i o godz. 17.00; dla dzieci o godz. 16.00; dla młodzieży i dłużej pracujących o godz. 19.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo pasyjne „Gorzkie Żale”.

 

 1. Droga krzyżowa dla nauczycieli w najbliższy piątek 15 marca o godz. 18.40 w Sanktuarium Świętej Rodziny – zaprasza dekanalny duszpasterz nauczycieli ks. Grzegorz Krupa.

 

 1. Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego rozpocznie się w sobotę 16 marca, a zakończy 24 marca – przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia. W naszym kościele zapraszamy szczególnie do wspólnej modlitwy o godz. 15.00 w Kaplicy Adoracji, ale również prosimy o modlitwę w domach, jeśli ktoś nie może być w kościele. Nowenna za Ojczyznę odbędzie się w całej Polsce. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę nowennę.

 

 1. Zapraszamy dzieci, młodych i starszych, grających i śpiewających, którym zależy na pięknie liturgii na Triduum Paschalne na Poczekajce. Próby scholi w piątki, w sali konferencyjnej o godz. 19.00.

 

 1. Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę o godz. 14.15.

 

 1. Nabożeństwo Golgoty Młodych będzie prowadzone w sobotę 16 marca po Mszy wieczornej, a w niedzielę 17 marca słowo Boże będą głosić duszpasterze Golgoty Młodych. Będzie wtedy również możliwość wsparcia tego dzieła.

 

 1. Akcja „Makulatura na Misje” w tym tygodniu, od poniedziałku od godz. 9.00 do piątku do godz. 15.00.

 

 1. Jeszcze dzisiaj Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na kolejne wydarzenie „Z Kulturą do Nieba” –  Spektakl teatralny – komedia Wiliama Szekspira „Wesołe kumoszki z Windsoru”, w wykonaniu Amatorskiego Teatru Towarzyskiego z Lublina. Spektakl o godz. 14.15 w amfiteatrze. Serdecznie zapraszamy! 
 2. Szkoła Podstawowa nr 38 zaprasza dziś po każdej Mszy św. do amfiteatru na wernisaż prac wykonanych przez uczniów, związany z jubileuszem 50 – lecia szkoły. Przy okazji wystawy można się spotkać i porozmawiać z nauczycielami i  uczniami. 

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Można tam już nabywać palmy wielkanocne i dekoracje świąteczne. Są również czekoladowe Baranki paschalne przygotowane przez Caritas Polska w cenie 12 zł. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Kobieta w Kościele ma głos. W tygodniku Niedziela artykuł: Pomysł na jedność. Jest również nowy numer Głosu o. Pio a dla dzieci Anioł Stróż oraz MAGAZYN NIEDZIELI: Kościół. Dziedzictwo. Ojczyzna.

 

 1. Zapraszamy do Kawiarenki „U Franka”. Dzisiaj w kawiarence posługuje Grupa św. Rity, mają bardzo pyszne ciasto i super kawę. Dziękujemy im za obecność, posługę oraz gościnność i zapraszamy w ich imieniu do kawiarenki.

 

 1. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy owocnych rekolekcji, pokoju, radości, zdrowia i wszelkiej ufności pokładanej w Bogu. Dziękujemy Wam, że jesteście, dziękujemy za każde Wasze dobre słowo, za wsparcie duchowe i materialne. Dziękujemy szczególnie panu Lechowi Polakowi, naszemu parafianinowi, i jego firmie za prace wykonane na rzecz naszego kościoła oraz panu Wojtkowi Królowi i jego firmie. Polecamy Was wszystkich dobremu Bogu i wstawiennictwu Matki Bożej.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zdzisława Barbara Petryszak z ul. Ułanów; Genowefa Nakonieczna z ul. Leonarda oraz Jan Gajór z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…