III NIEDZIELA WLKP - 03.03.2024 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu. W piątki – Droga Krzyżowa: dla wszystkich o godz. 8. 30 i o godz. 17.00; dla dzieci o godz. 16.00. Wyjątkowo w najbliższy piątek droga krzyżowa dla młodzieży i dłużej pracujących o godz. 19.30. Poprowadzi ją zespół muzyczny PANdamusic. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo pasyjne „Gorzkie Żale”. Nauki pasyjne głoszone przez br. Tomasza są umieszczane do odsłuchania na stronie internetowej parafii. Zapraszamy także do adoracji Najświętszego Sakramentu – Kaplica Adoracji  otwarta codziennie do godz. 19.30.

 

 1. Wspólnota Najświętszego Imienia Jezus zaprasza na pierwsze poniedziałki miesiąca z Małą Arabką, czyli św. Marią od Jezusa Ukrzyżowanego. Najbliższe spotkanie jutro. Msza św. wotywna o Duchu Świętym o godz.18.00, a po niej uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem prowadzone przez wspólnotę IHS.

 

 1. Zapraszamy dzieci, młodych i starszych grających i śpiewających, którym zależy na pięknie przygotowanej liturgii na Triduum Paschalne na Poczekajce. Próby scholi w piątki, w sali konferencyjnej o godz. 19.00. Warsztaty prowadzi pani Teresa Kmieć.

 

 1. Trwają zapisy kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów klas VII i wyżej. Kandydaci zapisują się do końca marca w kancelarii. Informacje dla kandydatów są na stronie internetowej parafii w zakładce: SAKRAMENTY.

 

 1. Dzień Otwartych Drzwi w Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego oraz w LO im. Jana III Sobieskiego w sobotę 9 marca. Zapraszają uczniowie i nauczyciele.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 10 marca, rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Michał Olszewski, sercanin. Porządek rekolekcji jest dostępny na stronie internetowej oraz na plakatach w gablotach ogłoszeń. Szczegółowy program podamy za tydzień.

 

 1. W dniach 9-10 marca w kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy (ul. Milenijna 7) odbędą się Rekolekcje wielkopostne dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Program Rekolekcji: 9 marca (sobota) – 16.00. 10 marca (niedziela) – 15.00. Rekolekcje poprowadzi: ks. dr Marcin Grzesiak. Po Mszy będzie możliwość spotkania się z adwokatem kościelnym.

 

 1. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach projektu XVII edycji „Z Kulturą do Nieba” –  Spektakl teatralny – komedia Wiliama Szekspira „Wesołe kumoszki z Windsoru”, w wykonaniu Amatorskiego Teatru Towarzyskiego z Lublina. Spektakl w przyszłą niedzielę, 10 marca, o godz. 14.14 w amfiteatrze. Serdecznie zapraszamy!

 

 1. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka informuje, że deklaracje do wypełnienia PIT-u i możliwość przekazania 1,5 % podatku na rzecz stowarzyszenia, można codziennie składać w kancelarii w godzinach od 16.00 do 19.00.

 

 1. Pielgrzymka do Meksyku, do sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe organizowana jest w listopadzie tego roku przez biuro OLIMP. Informacje szczegółowe na stronie internetowej parafii i w biurze OLIMP.

 

 1. Zbiorka zużytego sprzętu elektronicznego w poniedziałek 4 marca. Odbiór elektrośmieci we wtorek rano. Prosimy o składowanie rzeczy przy kancelarii, w miejscu gdzie zazwyczaj jest kontener na makulaturę.

 

 1. (Od 8.00 do 14.30) Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: Egzekucja na polskiej pamięci. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Czterdzieści dwa przystanki.

 

 1. (Od 8.30 do 14.30) Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj goszczą nas lektorzy z Poczekajki i ministranci, czyli Liturgiczna Służba Ołtarza. Dziękujemy im za posługę przy ołtarzu oraz za posługę w kawiarence i zapraszamy w ich imieniu na dobre ciasto i kawę.

 

 1. Wam wszystkim Bracia i Siostry dziękujemy za wszelkie wsparcie duchowe i materialne. Na ten kolejny tydzień Wielkiego Postu życzymy odwagi w podejmowaniu nawrócenia serca. Niech Duch Święty pomaga Wam w przyjmowaniu i wypełnianiu słowa Bożego.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Feliksa Kulik z ul. Krasińskiego oraz Zenon Marian Kowalik z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …