II NIEDZIELA WLKP - 25.02.2024 r.

 1. Druga niedziela Wielkiego Postu przeżywana jest w Kościele w Polsce jako niedziela Ad Gentes, czyli Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dobrowolne ofiary składane z tej racji do puszek przeznaczone są na „Krajowy Fundusz Misyjny Ad Gentes”.
 2. (Czytać do 11.30) Dzisiaj jeszcze Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych o godz. 14.15.  
 3. Zachęcamy do podejmowania ćwiczeń duchowych w Wielkim Poście. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu. W piątki –  Droga Krzyżowa: dla wszystkich o godz. 8.30 i o godz. 17.00; dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 jest sprawowane nabożeństwo pasyjneGorzkie Żale”. Zapraszamy także na adorację Najświętszego Sakramentu – codziennie jest otwarta Kaplica Adoracji. 
 4. Obrzęd REDITIO, czyli uroczyste wyznanie wiary przez braci z V i VI wspólnoty neokatechumenalnej z Poczekajki, odbywa się w dużym kościele w poniedziałki, środy i czwartki o godz. 19.00. Wyjątkowo w tym tygodniu, w środę w starym kościele. To wyznanie wiary jest publiczne, każdy może w tym uczestniczyć, dlatego kierujemy zaproszenie dla całej wspólnoty parafialnej. 
 5. W tym tygodniu I Piątek oraz I Sobota miesiąca. Jeśli chodzi o piątek, to zapraszamy dzieci na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 16.00, a po drodze krzyżowej będzie udzielana Komunia św. tym, którzy obchodzą pierwsze piątki, a nie będą uczestniczyć na Mszy św. Od godz. 15. 45 będzie również możliwość spowiedzi dla dzieci. W sobotę Msza św. wieczorna, następnie różaniec i medytacja biblijna z racji na pierwszą sobotę miesiąca.  
 6. Pierwsza próba scholi i orkiestry na Triduum Paschalne na Poczekajce, odbędzie się w najbliższy piątek, 1 marca, o godz. 18.30. Zapraszamy dzieci, młodych i starszych grających i śpiewających, którym zależy na pięknie przygotowanej liturgii. Następne próby również w piątki, w sali muzycznej.  
 7. Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wzywa wszystkich wierzących katolików do modlitwy i postu w intencji naszej Ojczyzny.  Z całościowym oświadczeniem episkopatu można się zapoznać w internecie.  
 8. Rozpoczynamy zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania na przyszły rok, czyli uczniów klas VII lub wyższych. Kandydaci zapisują się do końca marca bezpośrednio w kancelarii, która jest czynna od poniedziałku do soboty od godz. 16.00 do 19.00. Przypominamy, że do sakramentu bierzmowania młodzi przygotowują się w swojej parafii zamieszkania. Informacje szczegółowe na stronie internetowej parafii.  
 9. Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz dziesiąty wyruszy z Lublina 8 marca. Msza św. na rozpoczęcie będzie sprawowana w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00. Zapisy trwają na stronie internetowej edk.lublin.pl. Organizuje się też grupa z Poczekajki. Kontakt u br. Pawła Działy.  
 10. Biuro Podróży OLIMP organizuje Pielgrzymkę do Meksyku do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe w terminie 14 – 24 listopada 2024 r. Wszystkie informacje szczegółowe w Biurze OLIMP.
 11. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na pierwsze wydarzenie w ramach projektu XVII edycji „Z Kulturą do Nieba” –  na Koncert Wielkopostny. Po raz kolejny wystąpi młodzież z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie. Chór uczniów „Copernicus”  oraz  Chór absolwentów „Axis Mundi” poprowadzi – Milena Wnuk. Zapraszamy na koncert dzisiaj na godz. 19.00 do kościoła.  
 12. Zbiorka zużytego sprzętu elektronicznego, czyli tzw. elektrośmieci, w poniedziałek 4 marca przed południem, przy kancelarii.
 13. (Czytać do 14.00) Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką, również dla dzieci. Jest miesięcznik „Trwajcie w miłości”; „Promyczek” i „Anioł Stróż”. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest nowy numer naszej gazetki parafialnej Zwiastun, który gorąco polecamy, a w nim zaproszenie i program rekolekcji wielkopostnych.   
 14. Zapraszamy do Kawiarenki „U Franka”. Dzisiaj gości nas Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego. Społeczność szkolna zaprasza na różnorodne ciasta przygotowane przez Radę Rodziców. Kawiarenka będzie czynna do godz. 17.30. Dziękujemy za tę posługę oraz gościnność i serdecznie zapraszamy.  
 15.  Dziękujemy Wam kochani za wszelkie dobro, za każdą ofiarę, za wsparcie materialne na kościół i klasztor. Bardzo dziękujemy za każde dodatkowe ofiary. Niech Duch Święty umacnia Was wszystkich w podejmowaniu nawrócenia i niech przemienia Wasze serca do większej wiary, ufności i miłości wzajemnej. Życzymy Wam dużo zdrowia i sił na ten nowy tydzień. 
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Halina Władysława Paszczyk  oraz Wanda Łukasik z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…