I NIEDZIELA WLKP - 18.02.2024 r.

 1. Pierwsze spotkanie w ramach  rekolekcji Seminarium Odnowy Wiary odbędzie się w środę 21 lutego o godz. 19.00 w Kuźni. Zapraszamy szczególnie niezdecydowanych.
 2. W środę rozpoczęliśmy Wielki Post jako czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Aby nie zmarnować tego czasu „łaski i zbawienia”, zachęcamy do podjęcia ćwiczeń duchowych, które bardziej nas otworzą na miłość do Boga i bliźniego. Możliwości jest wiele: np. codzienna Eucharystia, codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu; wspólna Droga Krzyżowa w piątki – dla wszystkich o godz. 8.30 i 17.00, dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00;  Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15.00 w kaplicy adoracji. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo pasyjne „Gorzkie żale”. Codziennie, przed każdą Mszą św. są również czynne konfesjonały – zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania i Bożego miłosierdzia.
 3. W głównej kruchcie kościoła można dzisiaj obejrzeć przejmującą wystawę poświęconą bł. Ks. Jerzemu Popiełuszce oraz nabyć oryginalne nagrania 16 całych kazań ks. Jerzego.
 4. Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę 25 lutego o godz. 14.15, a następnie katecheza dla rodziców.
 5. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na pierwsze wydarzenie w ramach projektu XVII edycji „Z Kulturą do Nieba” –  na Koncert Wielkopostny. Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić na Poczekajkę utalentowaną młodzież z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie. Chór uczniów „Copernicus”  oraz  Chór absolwentów „Axis Mundi” poprowadzi – Milena Wnuk. Zapraszamy na koncert w przyszłą niedzielę na godz. 19.00 do kościoła na Poczekajce. Wstęp wolny. 
 6. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka informuje, że deklaracje do wypełnienia PIT-u i możliwość przekazania 1,5 % podatku na rzecz stowarzyszenia, można codziennie składać w kancelarii w godzinach od 16.00 do 19.00. 
 7. Śpiewających i grających zapraszamy na próby scholi i orkiestry, która poprowadzi Triduum Paschalne na Poczekajce pod dyrygenturą pani Teresy Kmieć. Próby będą się odbywały w sali muzycznej w piątki po Mszy wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. Pierwsza próba w piątek 1 marca. Zapraszamy dzieci, młodych i starszych. 
 8. Dzień Otwartych Drzwi w Szkole Podstawowej nr 38 w dniu 23 lutego od godz. 16.00 do godz. 18.00. Zapraszają nauczyciele i dzieci. 
 9.  XVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru w Lublinie serdecznie zaprasza zainteresowanych uczniów wraz z rodzicami na Dzień Otwarty organizowany 21 lutego w godz. 9.00 – 14.00. 
 10. Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj goszczą nas pysznym ciastem i kawą członkowie Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierny Samarytanin”. Dodatkowo w kawiarence po Mszach Świętych o godzinie 16 i 18 będzie można pograć w planszówki.  Dziękujemy im za obecność w parafii, posługę i serdeczną gościnność.  
 11.  (Od godz. 8.00 do 14.00) Zapraszamy do POCZYTAJKI. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: „Nasz świat traci sumienie”. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: „Bóg na wyspie śmierci”.   
 12.  Dziękujemy za wszelkie dobro, za każdy dar serca, za ofiary na kościół, za jałmużnę wielkopostną. Niech Duch Święty umacnia Was wszystkich w duchowej walce o wiarę, prawdę, wierność i miłość do Boga i bliźniego. 
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Janina Kawecka z ul. Struga; Ryszard Golec z ul. Juranda; Henryk Kochan z ul. Krasińskiego oraz Anna Tkaczyk z ul. Ułanów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…