VI Niedziela Zwykła - 11.02.2024 r.

 1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II. W związku z tym, zapraszamy ludzi chorych na Mszę św. na godz. 13.00. Po Mszy będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.
 2. Lwowski teatr “Emmanuel” im. Karola Wojtyły zaprasza na sztukę ” Bóg cię usłyszy” – jako wdzięczność Polakom dla ogarniętej wojną Ukrainy. Ukrywającym się podczas bombardowań  w piwnicach przychodzą z pomocą polscy święci. Sztuka w języku polskim. Artyści wystąpią w amfiteatrze dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.30, 10.00 i 11.30.
 3. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00, następnie czuwanie fatimskie połączone z modlitwą różańcową i procesją.

 

 1. W środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze św. będą sprawowane w porządku następującym: 6.30, 8.00, 10.00, 16.30, 18.00 oraz dodatkowa Msza św. dla dłużej pracujących o godz. 19.30. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkie osoby, które ukończyły 14 rok życia, a osoby od pełnoletniości aż do rozpoczęcia 60 roku życia, obowiązuje tego dnia post ścisły, czyli jeden posiłek do syta, dwa lekkie (KPK kan. 1252). Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach. Zachęcamy również do podjęcia osobistych postanowień wielkopostnych w duchu pokuty i nawrócenia.

 

 1. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone jako jałmużna wielkopostna na pomoc osobom potrzebującym wsparcia materialnego w parafii. Dodatkowo, abp Stanisław Budzik, na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski, podjął decyzję o przeprowadzeniu tego dnia dodatkowej zbiórki do puszek na wsparcie osób najbardziej poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie.

 

 1. W Środę Popielcową rozpocznie się tradycyjnie od naszego kościoła Pielgrzymka Wielkopostna do 40 kościołów stacyjnych Lublina. Zapraszamy pielgrzymów na godz. 6.30 na Mszę św. rozpoczynająca pielgrzymkę. Szczegółowy program Pielgrzymki Wielkopostnej na stronie internetowej parafii.

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 19. 00, dla wszystkich po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.00. Natomiast w niedzielę o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo pasyjne Gorzkie Żale. Kazania pasyjne wygłosi br. Tomasz Rogaliński. W niedziele Wielkiego Postu nie będzie rano Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP!

 

 1. W przyszłą niedzielę będzie można obejrzeć w amfiteatrze przejmującą wystawę poświęconą bł. Ks. Jerzemu Popiełuszce oraz nabyć oryginalne nagrania 16 całych kazań ks. Jerzego, wydanych na płytach.

 

 1. Domowa Szkoła im. Dzieci z Fatimy zaprasza na Dni Otwarte połączone z wykładem ks. Marka Dziewieckiego – „Dzieci zagubione w realiach świata – jak być dla nich drogowskazem”. Zapisy oraz wszystkie szczegóły dla zainteresowanych w gablotach ogłoszeń.

 

 1. Koncert Wielkopostny w wykonaniu Chóru Copernicus, odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 25 lutego o godz. 19.15. Już dzisiaj proponujemy zarezerwować sobie czas na to wydarzenie.

 

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny wstrząsający artykuł o handlu ludźmi. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: „Lekcja z Lourdes”. Na stolikach przy wyjściu jest jeszcze do wzięcia parafialny Zwiastun.

 

 1. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro, za każde wsparcie materialne, za każdy dar serca. Na ten nowy tydzień niech Pan napełni Was duchem mądrości i wiary, abyście szli drogą prawdziwego szczęścia i błogosławieństwa.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Halina Jadwiga Pieniążek z ul. Juranda oraz Irena Kazimiera Kurek z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…