V Niedziela Zwykła - 04.02.2024 r.

  1.  Spotkanie Członków Żywego Różańca dzisiaj o godz. 15.00.
  2. Rozpoczynają się Katechezy Drogi neokatechumenalnej na Poczekajce. Pierwsza katecheza dzisiaj o godz. 19.00 w starym kościele, następna w czwartek o tej samej godzinie, czyli 19.00. 
  3. Wspólnota Najświętszego Imienia Jezus zaprasza na pierwsze poniedziałki miesiąca z Małą Arabką – św. Marią od Jezusa Ukrzyżowanego. Najbliższe spotkanie jutro o godz.18.00 – Msza św. wotywna o Duchu Świętym, a po niej uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem.
  4. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, w rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II. W związku z tym, że to jest niedziela, zapraszamy ludzi chorych na godz. 13.00. Po Mszy św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych, a pół godziny wcześniej będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Chorych przebywających w domach, a potrzebujących posługi sakramentalnej prosimy zgłaszać telefonicznie lub w kancelarii.
  5. Lwowski teatr “Emmanuel” im. Karola Wojtyły wystawi sztukę ” Bóg cię usłyszy” – jako wdzięczność Polakom dla ogarniętej wojną Ukrainy. Ukrywającym się podczas bombardowań  w piwnicach przychodzą z pomocą polscy święci. Sztuka w języku polskim. Artyści wystąpią w amfiteatrze w przyszłą niedzielę 11 lutego po Mszach o godz. 8:30, 10:00 i 11:30.
  6. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka informuje, że deklaracje do wypełnienia PIT-u i możliwości przekazania 1,5 % podatku na rzecz stowarzyszenia, można codziennie składać w kancelarii w godzinach od 16.00 do 19.00. Członkowie stowarzyszenia będą je w odpowiednim czasie wypełniać. Odbiór wypełnionych dokumentów również w kancelarii.
  7. (Do godz. 14.00) Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej i POCZYTAJKI. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł szczególnie dla rodziców i młodzieży: „Nieetyczne, niebezpieczne, bez recepty”. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny artykuł: „Pigułka „po”, czyli przed czym?. Są również nowe miesięczniki dla dzieci: Mały Gość i Anioł Stróż oraz pierwszy numer w tym roku: Trwajcie w miłości.  
  8. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Młodzieży szkolnej i dzieciom życzymy dalszego udanego odpoczynku na czas ferii, a studentom życzymy pomyślnej sesji zimowej. Na ten nowy tydzień niech Jezus uzdrawia w Was to co słabe i obficie napełnia łaską wiary oraz odwagi w dawaniu świadectwa chrześcijańskiego życia na co dzień.
  9. Za tydzień ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone  na  FUNDUSZ WSCHODNI.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odszedł Dominik Świątański, małe dziecko. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…