IV Niedziela Zwykła - 28.01.2024 r.

 1. Dzisiejsze dodatkowe ofiary złożone do puszek są przeznaczone na pomoc trędowatym w związku z „Dniem chorych na trąd”.

 

 1. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na modlitwę w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych przez cały dzień do Kaplicy Adoracji. Kaplica jest otwarta każdego dnia od Mszy porannej do godz. 19.30.

 

 1. W I piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Dlatego Msze św. tego dnia w porządku świątecznym, czyli: o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. To święto jest jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. Dziękujemy wszystkim osobom konsekrowanym, które mają swoje domy na terenie naszej parafii, a są to: siostry Honoratki, Pasterzanki, Kapucynki oraz Urszulanki; dziękujemy członkiniom instytutów świeckich i stowarzyszeń życia apostolskiego oraz Braciom Mniejszym Kapucynom z tutejszej wspólnoty, za wszelką posługę, modlitwę i świadectwo życia ewangelicznego, wszystkim życzymy błogosławionych owoców wierności Jezusowi i Kościołowi. Ofiary zbierane na tacę w Święto Ofiarowania Pańskiego będą przeznaczone na potrzeby sióstr klarysek klauzurowych, które są pod opieką naszej prowincji zakonnej. 
 2. Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu duetu solistów: Martyna Poleszak  (wokal i skrzypce) oraz Paweł Szum (wokal i pianino) w święto Ofiarowania Pańskiego, czyli w piątek o godz. 19.00.  Serdecznie zapraszamy. 
 3. W I sobotę m-ca zapraszamy na Mszę św. z Nieszporami Maryjnymi o godz. 18.00, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i medytacja biblijna.

 

 1. Spotkanie Członków Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

 

 1. Centrum Formacji Liturgicznej Archidiecezji Lubelskiej i Archidiecezjalna Komisja ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego organizuje w dniach 8-9 marca 2024 roku kurs liturgiczny dla fotografów i operatorów kamer. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie Archidiecezji Lubelskiej w zakładce Aktualności.

 

 

 1. Wizytę duszpasterską w głównym formacie zakończyliśmy. Jutro od godz. 16.00 będziemy chodzić do tych wszystkich, których zaproszenia doszły w trakcie wizyty duszpasterskiej lub z jakichś przyczyn wizyta wcześniej się nie odbyła. W przyszłą niedzielę odbędzie się podsumowanie po kolędowe.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy dobrą książkę i prasę katolicką, również dla dzieci i młodzieży. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Bolesna lista. W tygodniku Niedziela artykuł: Jak odróżnić cuda od demonicznych kłamstw? Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest nasza gazetka parafialna Zwiastun, którą serdecznie polecamy

 

 1. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy dużo sił do znoszenia codziennych trudów życia oraz cierpliwej miłości do siebie wzajemnie. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które nas przyjęły w swoich domach podczas kolędowania. Młodzieży i dzieciom życzymy udanego odpoczynku na czas ferii, a studentom życzymy pomyślnej sesji zimowej. Zawierzamy Was wszystkich Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Bronisław Sady z ul. Krasińskiego, Edward Kołodziej z ul. Namysłowskiego; Krzysztof Zygmunt Iwańczuk z ul. Zana; Barbara Justyna Wójcik z ul. Dragonów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..