III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego - 21.01.2024 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest ustanowiona przez Papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. Niech nasza wiara, która rodzi się ze słowa Bożego, umacnia się nieustannie poprzez czytanie, słuchanie, medytowanie i wprowadzanie w życie słowa Bożego.
 2. Skrutacja Pisma świętego dzisiaj w starym kościele o godz. 16.00. Zaproszeni są wszyscy, ale szczególnie ludzie młodzi. Informacje szczegółowe o skrutacji: czym ona jest – są na naszej stronie internetowej. Po skrutacji agapa.
 3. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi br. Jarosław Banasiuk – gwardian naszego klasztoru, duszpasterz i opiekun FZŚ. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji jutro na godzinę 6.30 oraz polecamy go również Waszym modlitwom. 
 4. Czcicieli św. Rity zapraszamy jutro 22 stycznia na Mszę św. o godzinie 18.00. Intencje na tę Mszę można składać w zakrystii, będą dołączone na początku modlitwy różańcowej i w tych intencjach będzie sprawowana Eucharystia.
 5. Msza św. za wstawiennictwem św. o. Pio we wtorek o godz. 18.00. Intencje można składać w zakrystii.
 6. Święto Nawrócenia św. Pawła w czwartek. To święto przypomina nam o trwającym Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 7. Nabożeństwo uzdrowienia w ostatni czwartek miesiąca, czyli w Święto Nawrócenia św. Pawła. O godz. 18.00 Eucharystia, a następnie modlitwy o uzdrowienie i duchowe odrodzenie.
 8. Akcja Makulatura na Misje w tym tygodniu. Kontener będzie od poniedziałku do piątku, do godz. ok. 15.00.
 9. Pielgrzymka autokarowa do Grecji w dniach 5 – 15 września. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
 10. Ferie z IPN – to oferta edukacyjna i bezpłatna dla dzieci i młodzieży szkolnej na czas ferii. Informacje szczegółowe w Instytucie Pamięci Narodowej przy ul. Wodopojnej 2. Zapisy do dnia 23 stycznia.

 

 1. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

 

 • Poniedziałek 22 stycznia – ul. Romanowskiego i ul. Czarkowskiego.
 • Wtorek 23 stycznia – ul. Powstania Styczniowego i ul. Cieszkowskiego
 • Środa 24 stycznia – ulice: Borelowskiego, Krajewskiego, Ruckiego oraz Bogdanowicza.  
 • Czwartek 25 stycznia – ulice: Magierskiego, Rogińskiego, Paśnikowskiego, Gen. Kruka, Żulińskiego oraz ks. Stanisława Brzóski.
 • Piątek 26 stycznia – ulice: Molickiego, Toczyskiego, Jeziorańskiego, Hauke – Bosaka, Pawła Parady, Błońskiego, Frankowskiego, Dubieckiego oraz Barszczewskiego.
 1. Grafik poszczególnych ulic jest umieszczony w gablotach ogłoszeń parafialnych oraz na stronie internetowej parafii. Osoby, które zadeklarowały się, że mogą przyjąć nas przed południem, będą o tym wcześniej informowane telefonicznie. Jeśli nie będzie takiej informacji telefonicznej, to wtedy tradycyjnie rozpoczynamy od godz. 16.00. Jeśli ktoś został dotychczas pominięty lub nie złożył zaproszenia, a chce wizyty duszpasterskiej, to ostatnia szansa w tym tygodniu do środy, aby takie zaproszenie złożyć.
 2. W kinie Bajka wyświetlany jest film: Powstaniec 1863. Głównym bohaterem jest ks. Stanisław Brzóska, legendarny dowódca i kapelan oddziału powstańczego, którego pamięci poświęcona jest jedna z ulic naszej parafii. Ks. Brzóska był ostatnim powstańcem, który utrzymał się w Królestwie aż do wiosny 1865, kiedy został schwytany przez żołnierzy rosyjskich, a następnie powieszony w maju 1865 r. na rynku w Sokołowie Podlaskim. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu.
 3. (Do 14.00) Zapraszamy do POCZYTAJKI po ciekawą książkę na zimowe wieczory dla małych i dużych. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: „Kościół, podatki i … fake newsy”. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: „Demokracja na wirażu”. Są też nowe numery Głosu o. Pio oraz dla dzieci: Promyczek Dobra i Anioł Stróż.
 4. Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj wyjątkowym ciastem i kawą goszczą nas Dzieci Fatimskie, Schola Barka i rodzice. Dziękujemy im za tę dodatkową posługę.
 5. Za tydzień ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na pomoc trędowatym w związku z obchodzonym wtedy Dniem Chorych na trąd.
 6. Wszystkim Wam Bracia i Siostry dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Dziękujemy rodzinom, które nas przyjęły do swoich domów z wizytą duszpasterską. Życzymy Wam dobrego tygodnia, niech Boże światło i Boże słowo oświeca Wasze codzienne życie i niech Pan Wam błogosławi na ten czas.  
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Stanisław Bednarczuk, Krystyna Ewa Sułot z ul. Wołodyjowskiego; Justyna Otwinowska z ul. Zana oraz Zofia Pitucha z ul. Ułanów. Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie