Niedziela Chrztu Pańskiego - 07.01.2024 r.

 1. W ramach XIII edycji Koncertów „Bliżej Żłóbka”, zapraszamy dzisiaj o godz. 14.00, czyli po zakończeniu Mszy św., na świąteczny koncert kolęd w wykonaniu Chóru „Copernicus” IX Liceum Ogólnokształcącego M. Kopernika w Lublinie oraz chóru „Axis Mundi”. Oba chóry wystąpią pod dyrekcją pani Mileny Wnuk. Serdecznie Was wszystkich zapraszamy.
 2. Spotkanie Członków Żywego Różańca dzisiaj wyjątkowo po Mszy św. o godz. 16.00.
 3. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w sobotę 13 stycznia na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie czuwanie fatimskie, modlitwa różańcowa i procesja w kościele z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 4. Pierwszy w tym roku cykl Konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych rozpocznie się w najbliższą sobotę 13 stycznia o godz. 19.00. Informacje dla zainteresowanych na stronie internetowej parafii.
 5. Diakonia Życia Ruchu Światło-Zycie dziękuje wszystkim zaangażowanym w akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Zebrano 38 paczek i przekazano na Dom Samotnej Matki w Kraśniewie koło Raciąża.
 6. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską. Przez cały adwent prosiliśmy, aby składać zaproszenia w wyznaczonym terminie, bo wtedy sprawniej można przygotować grafiki kolędowe. Bardzo prosimy, aby trzymać się tych zasad, bo jeśli teraz ciągle zgłaszają się wciąż nowe osoby, to wprowadza to tylko duże zamieszanie. Rodziny lub osoby, które zadeklarowały się, że mogą przyjąć nas przed południem, będą o tym wcześniej informowane telefonicznie. Jeśli nie będzie takiej informacji telefonicznie, to wtedy tradycyjnie rozpoczynamy od godz. 16.00. Kolęda tylko w tzw. dni robocze, bez sobót. Program na najbliższy tydzień jest następujący:
 • Jutro 08 stycznia: ul. Leonarda, bloki nr: 5, 7, 9.
 • Wtorek 09 stycznia: Juranda, bloki nr: 1, 3, 5.
 • Środa 10 stycznia: ul. Wołodyjowskiego bloki nr: 3, 6, 7, 9, 11, 17
 • Czwartek 11 stycznia: ul. Skrzetuskiego bloki nr: 2, 2A, 2B, 4, 6, 8, 10 oraz ul. Konstantynów, domy akademickie.
 • Piątek 12 stycznia: Dragonów bloki nr:  3, 8, 14 oraz ul. Herbowa bloki nr: 3 i 6.
 • W następny poniedziałek, 15 stycznia Herbowa bloki nr: 5, 8, 9, 15.

 

 1. Za tydzień zapraszamy na ostatnie w tym roku wspólne kolędowanie. Zapraszamy wszystkich grających na różnych instrumentach muzycznych, osoby śpiewające i nie śpiewające. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi, ludzi młodych i starszych. Chcemy wszyscy razem pośpiewać kolędy Panu Jezusowi. Dzieci zachęcamy również do przebrania się w stroje pastuszków, aniołów, królów czy świętych. Kolędowanie rozpocznie się ok. godz. 14.00, po zakończeniu Mszy św. Serdecznie Was zapraszamy.
 2. Biuro Podróży OLIMP organizuje Pielgrzymkę do Meksyku do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe w terminie 14 – 24 listopada 2024 r. Wszystkie informacje szczegółowe w Biurze OLIMP.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Ta droga jest zamknięta, o dokumencie Fiducia supplicans, i wiele innych ciekawych artykułów.  W tygodniku Niedziela artykuł: Cuda w skali mikro.   Jest również miesięcznik WPIS. Wiara, Patriotyzm i Sztuka.

 

 1. Dziękujemy za każde dobro, za wszelkie wsparcie materialne, dziękujemy tym wszystkim, którzy już nas przyjęli w swoich domach podczas wizyty duszpasterskiej.  Polecamy Was opiece Świętej Rodziny. Niech obfitość Bożych darów płynących z sakramentu chrztu św. i Komunii z Jezusem umacnia Was do dawania świadectwa wiary i miłości wobec innych. 

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Halina Maria Pietras z ul. Skrzetuskiego oraz Alicja Stanisława Miatenko z ul. Juranda. W dniu 5 stycznia odszedł do Pana Biskup Pomocniczy Senior Archidiecezji Lubelskiej Ryszard Karpiński. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w archikatedrze lubelskiej 12 stycznia o godz. 17.00 – Msza Święta żałobna, a w sobotę 13 stycznia o godz. 11.00 – Msza Św. pogrzebowa, a następnie złożenie ciała Zmarłego w krypcie kościoła pw. Św. Piotra przy ul. Królewskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…