NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 31.12.2023 r.

 1. Dzisiaj zakończenie roku kalendarzowego. O godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo przebłagalne, a o godzinie 18.00 Msza św. dziękczynna na zakończenie „starego roku”. O północy zapraszamy chętnych na Mszę noworoczną. Od godz. 23.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do rozpoczęcia Mszy św.
 2. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki kończąca oktawę Bożego Narodzenia i rozpoczynająca nowy rok kalendarzowy 2024. Tego dnia można uzyskać Odpust zupełny za uroczyste odśpiewanie lub wspólne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, w celu uproszenia Bożej mocy na nowy rok. Dzień 1 stycznia jest również Światowym Dniem modlitwy o pokój.
 3. Od 2 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Przypominamy, że chodzimy tylko na złożone zaproszenie gospodarzy domu. Rodziny lub osoby, które zadeklarowały się, że mogą przyjąć nas przed południem, będą o tym wcześniej informowane telefonicznie. Jeśli nie będzie takiej informacji telefonicznie, to wtedy tradycyjnie rozpoczynamy od godz. 16.00. Kolęda tylko w tzw. Dni robocze, bez sobót. Program na najbliższy tydzień jest następujący:

 

 • Wtorek 2 stycznia: Pielęgniarek, ul. Zana i ul. Krasińskiego blok nr 3.
 • Środa 3 stycznia: ul. Krasińskiego bloki nr 6, 12, 16, 18 oraz  Namysłowskiego
 • Czwartek 4 stycznia: ul. Struga, ul. Krasińskiego blok nr 10 oraz ul. Irydiona bloki nr 2, 4, 6.
 • Piątek 5 stycznia: ul. Irydiona bloki nr 8 1 10 oraz ul. Leonarda blok nr 11 i 13.
 • W następnym tygodniu w poniedziałek 8 stycznia : Leonarda bloki nr 5, 7 i  9.

Grafik poszczególnych ulic jest umieszczony również w gablotach ogłoszeń parafialnych 

 

 1. W tym tygodniu przypada I Czwartek oraz I Piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy na modlitwę o powołania do Kaplicy Adoracji. W piątek, z racji na wizytę duszpasterską, nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 16.30. Dzieci, które obchodzą Pierwsze Piątki, zapraszamy na spowiedź od godz. 17.30, i na Mszę św. na godz. 18.00.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w czwartek. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.00 w Sali FZŚ, a potem agapa w Kuźni.

 

 1. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli tzw. „Święto Trzech Króli”. Porządek Mszy św. tego dnia niedzielny. Jest to święto obowiązkowe. Przy wyjściu z kościoła będzie rozprowadzana poświęcona kreda i kadzidło. Ofiary złożone tego dnia na tace będą przeznaczone na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Warszawską Prowincje Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

 

 1. W ramach XIII edycji Koncertów „Bliżej Żłóbka”, w przyszłą niedzielę, 7 stycznia o godz. 14.00, zapraszamy na świąteczny koncert kolęd w wykonaniu Chóru „Copernicus” IX Liceum Ogólnokształcącego M. Kopernika w Lublinie oraz chóru „Axis Mundi” – pod dyrekcją pani Mileny Wnuk. Serdecznie zapraszamy Was wszystkich.

 

 1. Konferencje dla narzeczonych w ramach nauk przedmałżeńskich rozpoczną się w sobotę 13 stycznia. Informacje na stronie internetowej parafii.

 

 1. POCZYTAJKA dzisiaj czynna do godz. 13.00. Polecamy ciekawe artykuły w prasie katolickiej. W tygodniku Niedziela: Rok wojny, rok pokoju.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Dziękujemy fundatorom choinek oraz wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju naszego kościoła: za ustawienie i udekorowanie choinek, przygotowanie pięknej szopki bożonarodzeniowej z akcentem franciszkańskim, za śliczne dekoracje kwiatowe. Szczególnie dziękujemy panu Michałowi i pani Marii, panu Wojciechowi, br. Markowi z zakrystii i braciom z seminarium oraz ponowicjatu. Dziękujemy panu Konradowi, organiście, za piękny śpiew oraz s. Kamili za pomoc. Wszystkim Braciom kapłanom za posługę w konfesjonale i głoszenie słowa Bożego. Życzymy Wam Kochani Parafianie, Przyjaciele i Sympatycy naszego kościoła dobrego roku 2024, pełnego znaków Bożej Opatrzności i wszelkiej pomyślności, życzymy również odwagi, męstwa i ufności w pokonywaniu wszelkich trudności. Niech czuwają nad Wami Święci Aniołowie Stróżowie i towarzyszy Wam opieka Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

 

 1. W naszej wspólnocie parafialnej w minionym roku zostało ochrzczonych 93 dzieci; sakrament bierzmowania przyjęło 66 młodych; sakrament małżeństwa zawarło 34 pary. Niech im wszystkim towarzyszy Boże błogosławieństwo. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym roku zmarło 114 osób, a w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Józef Ulanowski z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

 

Modlitwa do Świętej Rodziny   ( Papieża Franciszka)

 

Jezu, Maryjo i Józefie, w Was kontemplujemy blask prawdziwej miłości, do Was zwracamy się z ufnością. Święta Rodzino z Nazaretu, uczyń także nasze rodziny środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy, autentycznymi szkołami Ewangelii i małymi Kościołami domowymi. Święta Rodzino z Nazaretu, niech nigdy więcej w naszych rodzinach nikt nie doświadcza przemocy, zamknięcia i podziałów: ktokolwiek został zraniony albo zgorszony, niech szybko zazna pocieszenia i uleczenia. Święta Rodzino z Nazaretu, przywróć wszystkim świadomość sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny, jej piękna w Bożym zamyśle. Jezu, Maryjo i Józefie, usłyszcie i wysłuchajcie naszego błagania! Amen.