III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE - 17.12.2023 r.

 

 1. Dziękujemy Panu Bogu za czas rekolekcji. Nauki rekolekcyjne są już umieszczone w wersji audio na stronie internetowej parafii. Dziękujemy za Waszą obecność, modlitwę i ofiary. Wciąż zapraszamy w Adwencie na Roraty, które tradycyjnie są odprawiane na pierwszej Mszy porannej w dni powszednie, czyli o godz. 6.30. Przed Mszą o godz. 6.05 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci i młodzież zapraszamy również na Roraty na 6.30, a po roratach zapraszamy na mały poczęstunek do kawiarenki.   
 2. Opłatki wigilijne można jeszcze nabywać dzisiaj w głównym wejściu do kościoła oraz w zakrystii, kancelarii lub na furcie. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.
 3. Do dzisiaj można jeszcze składać deklaracje – zaproszenia na wizytę duszpasterską w styczniu 2024 r. Prosimy, aby nie wysyłać zaproszeń na skrzynkę mailową. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy od wtorku 2 stycznia, od Osiedla Krasińskiego.
 4. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jeszcze dzisiaj w głównym wejściu do kościoła można nabyć wigilijne świece CARITAS w cenie 25 zł. Przez ten dar materialny wspomagamy dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.
 5. Skrutacja Słowa Bożego dzisiaj o godz. 16.00 w starym kościele. Zapraszamy szczególnie ludzi młodych.
 6. Osoby samotne z naszej parafii, które chcą wziąć udział w Wigilii dla Samotnych w dn. 22 grudnia, mogą się jeszcze dzisiaj zapisać w zakrystii. W piątek 22 grudnia zapraszamy te osoby najpierw na Eucharystię na godz. 18.00, a następnie do refektarza klasztornego na spotkanie wigilijne.
 7. W wigilię swoje imieniny będzie obchodził br. Adam Mianowski. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w sobotę na godz. 6.30, i polecamy go również Waszej modlitwie.
 8. Osoby chore i starsze przebywające w domach, a potrzebujące posługi sakramentalnej przed świętami, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 9. Trwa akcja „Paczuszka dla Maluszka”. Informacje dla zainteresowanych są umieszczone na bombkach „paczuszkowej choinki” w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 10. Akcja „Makulatura na Misje” w tym tygodniu. Kontener będzie podstawiony obok kancelarii od poniedziałku z rana, do piątku, do godz. 15.00.
 11. Za tydzień, IV niedziela Adwentu, będzie jednocześnie Wigilią Świąt Narodzenia Pańskiego. W związku z tym, Msze św. niedzielne będą sprawowane tylko do godz. 14.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00. Następnie o godz. 21.00 będzie sprawowana Pasterka, na którą szczególnie zapraszamy dzieci, opiekunów i osoby starsze, natomiast o północy tradycyjna Pasterka dla wszystkich. O godz. 23.20 uroczysta procesja z Figurą Dzieciątka Jezus, a następnie o 23.30 Godzina Czytań. Zapraszamy serdecznie.
 12. Spowiedź w tym tygodniu codziennie od godz. 6.00 i przed każdą Mszą poranną oraz wieczorną. Natomiast w sobotę po południu od godz. 16.00.
 13. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Są tam ciekawe propozycje na Święta. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł o wielkich antyfonach Adwentu: Wielkie O! Natomiast w tygodniku Niedziela znajdziemy dodatkowo Obrzęd Wieczerzy Wigilijnej w Rodzinie.
 14. (Od 9.00 do 14.30) Otwarta jest również dziś Kawiarenka u Franka. Na dobre ciasto zapraszają nas harcerze i harcerki z Poczekajki. Dziękujemy im za obecność, służbę harcerską i dzisiejszą gościnność w kawiarence.
 15. Dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Parafii Poczekajka, wolontariuszom oraz wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję Pomocnik św. Mikołaja. Dzięki temu ponad 200 dzieci otrzymało paczki świąteczne podczas wydarzenia „Święty Mikołaj na Poczekajce”.
 16. Ruszają zapisy na „Ferie na Poczekajce” dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Informacje szczegółowe dla zainteresowanych rodziców na plakatach. Zapisy do 5 stycznia.
 17. Dziękujemy za wszelkie ofiary materialne i za wszelkie dobro. Niech adwentowy czas oczekiwania będzie pełen łaski Bożej i radości. Polecamy Wasze rodziny opiece Niepokalanego Serca Maryi.
 18. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jerzy Gęba oraz Maria Ewa Wiśniewska z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…