XXXIII Niedziela Zwykła - 19.11.2023 r.

 1. Przez cały listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy szczególnie na Różaniec o godz. 17.20 i na Mszę św. o godz. 18.00 za zmarłych. W tym tygodniu będziemy modlić się w „wypominkach” za zmarłych polecanych z Osiedla  Błonie.  Kartki na modlitwę za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. Są wyłożone na stolikach.
 2. Od dzisiejszej niedzieli rusza Sekretariat św. Mikołaja. Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka oraz wolontariusze, zapraszają po każdej Mszy św. do wsparcia materialnego akcji Pomocnik św. Mikołaja. „Pomocnikiem” może być każdy, kto chce zasponsorować paczkę dla dziecka. Mogą to być także rodzice dla swojego dziecka. Koszt paczki w tym roku to 150 zł. Paczki zostaną przekazane dzieciom w sobotę 2 grudnia w amfiteatrze. Można także ofiarę na paczkę złożyć w zakrystii, kancelarii lub na konto parafialne z dopiskiem „Pomocnik św. Mikołaja”. Za każdy dar z serca dziękujemy i zachęcamy do tej dobroczynnej inicjatywy. Sekretariat św. Mikołaja znajduje się w Kawiarence.
 3. W związku z tym, że w listopadzie wieczorna Msza św. jest ofiarowana za zmarłych, nie będzie w tym miesiącu w dniu 22 listopada Mszy św. za wstawiennictwem św. Rity oraz 23 listopada nie będzie Mszy o św. za wstawiennictwem św. o. Pio.  
 4. W środę wspomnienie św. Cecylii, Patronki Muzyki Kościelnej. Naszemu organiście, panu Konradowi, który wtedy również obchodzi swoje imieniny, składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Dziękujemy również wszystkim śpiewającym diakoniom muzycznym, zespołom, kantorom, scholi dziecięcej Barka, wszystkim śpiewającym psalmy podczas liturgii i życzymy obfitości Bożych darów oraz ciągłego zapału i zdrowia w śpiewaniu na chwałę Bożą. Przy tej okazji przypominamy, że można się jeszcze zgłosić w zakrystii do śpiewania psalmów podczas liturgii Mszy św. Osoby, które się zgłosiły zapraszamy na spotkanie organizacyjne z panem Konradem w najbliższy piątek 24 listopada po Mszy św. wieczornej. Spotkanie na chórze.   
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca obecny rok liturgiczny.
 6. Kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę. Msza św. o godz. 14.15, potem spotkanie dla dzieci i katecheza dla rodziców.
 7. Weekend w klasztorze – to zaproszenie kierowane do młodych mężczyzn, którzy chcą rozeznawać swoje powołanie. Zapraszamy na Poczekajkę w dn. 1–3 grudnia. Zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej Duszpasterstwo Powołań/ kapucyni pl. /Prowincja Warszawska, gdzie należy wcześniej zgłosić swoją obecność.  
 8. W naszej wspólnocie klasztoru na Poczekajce witamy br. Tomasza Rogalińskiego i życzymy mu wszelkiego Bożego błogosławieństwa w życiu zakonnym oraz w różnych posługach do których będzie posyłany jako kapłan.
 9. (Czytać do 14.00) POCZYTAJKA zaprasza po wiele ciekawych książek i nie tylko. W przyszłą niedzielę POCZYTAJKA będzie jeszcze rozprowadzała przed kościołem kalendarze parafialne na rok 2024. Polecamy również prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: Między prawdą a fałszem. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: Ubogi – mój dobroczyńca.
 10. Dziękujemy za wszelkie dobro, za ofiary składane na klasztor i kościół. Życzymy Wam dobrego tygodnia. Niech Duch Święty wspiera Was w codziennym rozwoju na drodze wiary, nadziei i miłości chrześcijańskiej .
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Sebastian Artur Cegiełka z al. Kraśnickiej; Teresa Wiktoria Baruk oraz Waldemar Bogdan Kuśpit z ul. Krasińskiego; Sławomir Marian Kalarus z ul. Herbowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..