XXX Niedziela Zwykła – Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła - 29.10.2023 r.

 1. Przed nami ostatnie nabożeństwa różańcowe. Różaniec jest szczególną modlitwą, o którą Matka Boża prosi swoje dzieci, czyli nas wszystkich. Dziękujemy tym, którzy trwali na modlitwie różańcowej przez ten czas. Niestety zabrakło dzieci i młodzieży na nabożeństwach  różańcowych, co jest bardzo smutne.
 2. Jutro na wieczornej Eucharystii będzie udzielany sakrament bierzmowania młodym, którzy przygotowywali się do tego sakramentu przez 3 lata w formacji post crezima. Sakramentu udzieli bp Adam Bab.
 3. W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele tego dnia porządek Mszy św. niedzielny. Na lubelskich cmentarzach przy ul. Lipowej, Unickiej i na Majdanku Msze św. z procesją po cmentarzu rozpoczną się o godz. 12.00.
 4. W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. „Dzień Zaduszny”. Msze św. będą sprawowane w naszym kościele według porządku świątecznego, czyli: o godz. 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00.
 5. W dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając cmentarz z modlitwą za zmarłych, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny dla zmarłych, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: Wzbudzić intencję jego otrzymania; 2. Być w stanie łaski uświęcającej; 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; 4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą; 5. Odmówić modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
 6. Naszym zmarłym zawdzięczamy wiele dobra i zawsze jesteśmy im dłużni pamięć i modlitwę. Od 2 listopada, przez cały miesiąc, codziennie o godz. 17.20 będzie odmawiany różaniec za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. sprawowana za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Kartki do modlitwy za zmarłych są wyłożone na stolikach. Można je składać w zakrystii lub kancelarii, prosimy aby nie składać na tacę. Bóg zapłać również za ofiary złożone przy okazji wypominek. W pierwszym pełnym tygodniu listopada, czyli od 6 listopada, będą czytani zmarli z osiedla Krasińskiego, II tydzień zmarli z osiedla Sienkiewicza, III tydzień zmarli z osiedla Błonie i IV tydzień zmarli z osiedla Konstantynów. W pierwsze dni listopada, od 2 do 4, można przed Mszą przynieść do zakrystii dowolne kartki wypominkowe do odczytania.
 7. W tym tygodniu: I Czwartek miesiąca – zapraszamy do Kaplicy Adoracji na modlitwę o powołania. I piątek – spowiedź dla dzieci od godz. 16.00 i Msza św. z Komunią wynagradzającą Sercu Pana Jezusa o godz. 16.30. I Sobota – Msza św. o godz. 18.00 z Nieszporami Maryjnymi, następnie medytacja i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. Spotkanie Członków Żywego Różańca w przyszłą niedzielę na godz. 15.00.  
 9. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na następne wydarzenie w ramach projektu XVI edycji „Z Kulturą do Nieba”Na koncert zespołu TARAKA. Zapraszamy w przyszłą niedzielę 5 listopada na godz. 19.15 do amfiteatru na Poczekajce. Szczegółowe informacje o koncercie i zespole na stronie parafii i Stowarzyszenia.
 10. Wspólnota Najświętszego Imienia Jezus zaprasza dorosłych, młodzież oraz dzieci w wieku od 5 lat na rekolekcje “Oddanie 33”. Pierwsze spotkanie rekolekcyjne rozpocznie się 6 listopada Mszą Świętą o godz. 18:00. Uroczysty akt zawierzenia życia Jezusowi przez ręce Matki Bożej odbędzie się 12 grudnia. Więcej informacji można zasięgnąć dziś w kawiarence, gdzie Wspólnota IHS zaprasza na słodkie, pyszne ciasteczko oraz kawę. Serdecznie zapraszamy do kawiarenki od 8.30 do 14.30, i dziękujemy im za tę posługę.
 11. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: Czy Bóg ceni śmierć? Natomiast w tygodniku Niedziela artykuł: Życie z blizną.
 12. W kościele pojawił się OFIAROMAT, jest umieszczony przy drzwiach wyjściowych z kościoła od strony zakrystii i Kaplicy św. Franciszka. Jest to urządzenie, bardzo proste w obsłudze, które ułatwia wsparcie potrzeb kościoła tym, którzy już prawie nie używają gotówki tylko kart elektronicznych, a również chcieliby mieć swój udział w trosce materialnej o wspólnotę kościoła parafialnego.
 13. Dziękujemy za wszelkie dobro, za modlitwę i wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii i klasztoru, które powoli wzrastają z powodu okresu grzewczego. Niech nadchodzący tydzień przyniesie Waszym Rodzinom Boże błogosławieństwo wypełnione zdrowiem, pokojem i radością.
 14. W dzisiejszą Uroczystość Poświęcenia Kościoła polećmy miłosierdziu Bożemu zmarłych proboszczów tej parafii: Edwarda Zaorskiego, o. Tytusa Plute, o. Feliksa Kaperę, o. Tarsycjusza Romaniuka, o. Gerarda Iwanickiego i wszystkich wiernych zmarłych. A w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zofia Gaba z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…