XXIX Niedziela Zwykła - 22.10.2023 r.

 1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec jest odpowiedzią na gorącą prośbę Matki Bożej o modlitwę. Zachęcamy do codziennego różańca. W kościele różaniec codziennie o godz. 17.30.
 2. Msza św. za wstawiennictwem św. o. Pio jutro o godz. 18.00. Intencje na tę Mszę można składać w zakrystii.
 3. Modlitwy o uzdrowienie będą prowadzone w ostatni czwartek miesiąca, czyli 26 października przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Najpierw zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00 i później modlitwy wstawiennicze.

 

 1. Kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę. Msza św. o godz. 14.15, potem spotkanie dla dzieci i katecheza dla rodziców.

 

 1. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są już wyłożone „kartki wypominkowe” za zmarłych. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii, kancelarii lub na furcie, ale prosimy, aby nie składać na tacę. Na kartkach należy zaznaczyć tydzień, w którym będą czytane „wypominki”: I tydzień listopada zmarli z osiedla Krasińskiego, II tydzień zmarli z osiedla Sienkiewicza, III tydzień zmarli z osiedla Błonie i IV tydzień zmarli z osiedla Konstantynów. Przez cały listopad, w intencji tych zmarłych będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00. Przypominamy także, że Msza zbiorowa za zmarłych jest sprawowana w każdy I piątek miesiąca o godz. 18.00.

 

 1. POCZYTAJKA czynna od godz. 8.00 do 14.30. Zapraszamy po prasę Gość Niedzielny; „Heretycy czy bracia?” i Niedzielę; „Pojednać małżonków”, dla dzieci (Staś, Promyczek i Anioł stróż), po książkę o Maurycym Kubraku br. Piotra Zacharskiego oraz kalendarze parafialne na nowy rok.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone minionej niedzieli na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zbiórka wyniosła 10 787 zł.
 3. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna 97 Światowy Tydzień Misyjny. Obchodzimy go w tym roku pod hasłem: “Pałające serca, stopy w drodze”. Z naszej Prowincji mamy obecnie 35 braci misjonarzy. Udało się sfinalizować, także dzięki pomocy naszych Parafian, budowę szkoły w gabońskim mieście Ntoum, gdzie już się uczy 100 uczniów. Serdecznie dziękujemy za to wsparcie. Dzisiaj przed kościołem jest możliwość wsparcia kolejnych inicjatyw misyjnych poprzez zakupienie kawy lub herbaty misyjnej. Serdecznie zachęcamy od (9:00 do 13:00)
 4. (Od 9.00 do 14.30) Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj w kawiarence posługuje Wspólnota FZŚ. Można z nimi porozmawiać, wypić kawę, zjeść dobre ciasteczko. Dziękujemy im za posługę i serdecznie zapraszamy do kawiarenki.
 5. Rada Dzielnicy Konstantynów zaprasza na „Forum Nie Tylko Dla Seniorów”, które odbędzie się 24 października (wtorek) w godz. 11-15. w amfiteatrze kościoła na Poczekajce. Dla uczestników przewidziany jest poczęstunek. W programie wykłady specjalistów pt. Jak chronić się przed oszustami, nierozważne zakupy online, bezpieczne korzystanie z bankowości internetowej, ćwiczenia sportowe dla seniorów, senior na scenie. Dla uczestników przewidziany jest poczęstunek przygotowany przez koło Gospodyń Wiejskich ze Starych Wierzchowisk. Więcej szczegółów na plakacie przed kościołem. Wstęp wolny. Zapraszamy

 

 1. Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszego kościoła dziękujemy za wszelkie dobro, życzymy serdecznej opieki Bożej i matczynego wstawiennictwa Maryi na ten nowy tydzień.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Piotr Guściora z ul Irydiona, Lidia Janczara i Kazimierz Czerwiński z ul. Dragonów, Artur Lubiński z ul. Bogdanowicza, Bogdan Miedziak z ul. Herbowej; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie