XXVIII Niedziela Zwykła - 15.10.2023 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Dzień Papieski. Ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na „Fundusz Papieski Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. Miesiąc październik przypomina nam szczególnie o modlitwie różańcowej. Jest to modlitwa, którą usilnie poleca Matka Boża objawiając się w różnych miejscach, prosząc w intencji nawrócenia świata, ratowania grzeszników i w intencji pokoju. Zachęcamy do wspólnego różańca codziennie w kościele o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki, środy i czwartki również na 17.30.                  Codziennie też otwarta jest Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
  3. Jutro o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. wotywna o św. Janie Pawle II.
  4. Z okazji wspomnienia w czwartek św. Łukasza Ewangelisty, Patrona służby zdrowia, wszystkim pracownikom służby zdrowia składamy podziękowania za ich trudną pracę i życzymy wiele błogosławieństwa Bożego, zdrowia, sił, ofiarnej miłości i nieugiętej wiary w ochronie życia ludzkiego.
  5. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są już wyłożone „kartki wypominkowe” za zmarłych. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii, kancelarii lub na furcie, ale prosimy, aby nie składać na tacę. Na kartkach należy zaznaczyć tydzień, w którym będą czytane „wypominki”: I tydzień listopada zmarli z osiedla Krasińskiego, II tydzień zmarli z osiedla Sienkiewicza, III tydzień zmarli z osiedla Błonie i IV tydzień zmarli z osiedla Konstantynów. Przez cały listopad, w intencji tych zmarłych będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00. Przypominamy także, że Msza zbiorowa za zmarłych jest sprawowana w każdy I piątek miesiąca o godz. 18.00.
  6.  Zapraszamy do POCZYTAJKI. Można nabyć kalendarze na przyszły rok. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł „” Co zostało w nas z Jana Pawła II”. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: „Raport o stanie Kościoła w Polsce 2023”.
  7. Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj w kawiarence posługuje Grupa modlitwy św. o. Pio. Przygotowali świeżutkie, domowe ciasto i zapraszają serdecznie na kawę. Dziękujemy im za tę posługę.
  8. W przyszłą niedzielę można będzie przed kościołem wesprzeć dobrowolną ofiarą do puszki zbiórkę na specjalistyczną operację nogi Filipa Jabłońskiego, kilkunastoletniego chłopca z naszej wspólnoty parafialnej.
  9. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim na co dzień się spotykamy z Waszej strony. Życzymy Wam umocnienia w łasce wiary oraz wielu dobrych owoców płynących z kontaktu z Bogiem na modlitwie i w sakramentach oraz polecamy Was Niepokalanemu Sercu Maryi.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Wojciech Pochwatka z ul. Farmaceutycznej: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..