XXVII Niedziela Zwykła - 08.10.2023 r.

 1. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie na różaniec św. o godz. 17.30. Dzieci również zapraszamy na wspólny różaniec na godz. 17.30, a we wtorki, środy i czwartki dzieci zapraszamy do prowadzenia tajemnic różańcowych.
 2. Trwa w Rzymie Synod Biskupów. Niech modlitwa różańcowa będzie również modlitwą do Ducha Świętego, o dobre owoce synodu, ale także niech ta modlitwa będzie wołaniem do Boga o miłosierdzie nad naszą Ojczyzną i o mądrość dla Polaków na czas wyborów parlamentarnych.
 3. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w piątek 13 października na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie nabożeństwo fatimskie zakończone procesją z Figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 4. Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza na pięciotygodniowe rekolekcje „Oddani Miłości Miłosiernej”, które poprowadzi o. Radomir Kryński. Początek rekolekcji w środę 11 października o godz. 19.00 w amfiteatrze. Reszta informacji na spotkaniu.
 5. W sobotę 14 października, w związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II, ustalone jest w diecezji lubelskiej, aby taca tego dnia była zbierana na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 6. Po wakacjach Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach projektu XVI edycji „Z Kulturą do Nieba”na Koncert zespołu FISHECLECTIC. Zespół wystąpi po raz pierwszy w Lublinie, a naprawdę zapewnia muzyczną i duchową ucztę. Informacje na plakatach i na stronie internetowej. Zapraszamy serdecznie w najbliższą sobotę do amfiteatru na godzinę 19.00.
 7. W przyszłą niedzielę, czyli 15 października, będziemy obchodzić Niedzielę Papieską. Ofiary zbierane przed kościołem do puszek będą przeznaczone na „Fundusz Papieski Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 
 8. Za tydzień, na Eucharystii o godz. 18.00,  śpiew oraz liturgię słowa prowadzi młodzież i zespół młodzieżowy Tobie Śpiewam. Zapraszamy szczególnie ludzi młodych. 
 9. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są już wyłożone „kartki wypominkowe” za zmarłych. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii, kancelarii lub na furcie, ale prosimy, aby nie składać na tacę. Na kartkach należy zaznaczyć tydzień, w którym będą czytane „wypominki”: I tydzień listopada zmarli z osiedla Krasińskiego, II tydzień zmarli z osiedla Sienkiewicza, III tydzień zmarli z osiedla Błonie i IV tydzień zmarli z osiedla Konstantynów. Przez cały listopad, w intencji tych zmarłych będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00. Przypominamy także, że Msza zbiorowa za zmarłych jest sprawowana w każdy I piątek miesiąca o godz. 18.00.
 10. Na stronie internetowej parafii oraz w gablocie PIELGRZYMKI umieszczona jest informacja o samolotowej pielgrzymce w kwietniu 2024 roku szlakiem sanktuariów Maryjnych: BARCELONA – LOURDES – ANDORA. Bardzo ciekawy program. Wszystkie informacje szczegółowe na stronie internetowej i w Biurze OLIMP. Zgłoszenia do 30 listopada.
 11. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Czynna również dzisiaj cały dzień i także dzisiaj są rozprowadzane przed kościołem kalendarze parafialne. Zachęcamy do lektury dobrej książki, czasopism i prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela artykuł: Biskup w więziennym pasiaku. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Synod nie zmieni doktryny.
 12. (Od godz. 8.30 do 14.30 ) Zapraszamy po wakacyjnej przerwie do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj wyśmienitym ciastem oraz kawą goszczą nas Siostry Kapucynki.
 13. Dziś pierwsza katecheza kerygmatyczna w starym kościele o godz. 19.00. Zapraszamy młodzież i dorosłych. Kolejne katechezy w czwartki i niedziele o tej samej godzinie.
 14. Wszystkim studentom na nowy rok akademicki, życzymy mądrości, odwagi i otwartości na dary Ducha Świętego. Również naszym braciom z seminarium życzymy owocnego roku, i witamy we wspólnocie seminaryjnej nowych braci: Łukasza Rutkowskiego i Krzysztofa Wyszomirskiego oraz afrykańczyków Martina i Emila ze Zgromadzenia Synów Niepokalanego Poczęcia, którzy będą u nas mieszkać i formować się z naszymi braćmi. Naszym Parafianom i Sympatykom dziękujemy za wszelkie dobro, za wszelkie wsparcie duchowe i materialne. Niech miłość Boża wypełnia wasze serca, a św. Franciszek niech Wam wszystkim wyprasza u Boga radość w pełnieniu Jego świętej woli.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Janina Bernat z ul. Krajewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie