XXV Niedziela Zwykła - 24.09.2023 r.

 1. Nowenna przed Uroczystością św. Franciszka rozpocznie się jutro, 25 września. Najpierw Godzinki o św. Franciszku o godz. 17.00, następnie modlitwy nowenny, różaniec i Msza św. o godz. 18.00.
 2. Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast w czwartek 28 września. Organizatorzy, czyli Diakonia Miłosierdzia Kościoła Domowego, zapraszają jak w minionych latach przy Leclercku oraz przy pomniku Powstańców Styczniowych o godz. 15.00 na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 3. Modlitwy o uzdrowienie będą prowadzone w ostatni czwartek miesiąca, czyli 28 września przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Najpierw zapraszamy na różaniec o godz. 17.25, następnie Eucharystia o godz. 18.00, i później modlitwy wstawiennicze. 
 4. Młodzież klas VII, która chciałaby przygotowywać się do sakramentu bierzmowania w 3 letnim cyklu post crezima we wspólnotach neokatechumenalnych, jest zaproszona do starego kościoła w czwartek 28 września o godz. 19.00. 
 5. Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w piątek 29 września. Tego dnia swoje imieniny obchodzi br. Michał Kulczycki. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w piątek na godz. 6.30 i polecamy go również Waszej modlitwie.
 6. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę św. Franciszka, która ma być dniem chrześcijańskiej ekologii integralnej i dziękczynieniem Panu Bogu za wszelkie dzieło stworzenia. Zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 14.30 przy starym kościele, a potem gorący posiłek przygotowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka i siostry kapucynki. Podczas spotkania odbędzie się błogosławieństwo zwierząt, dlatego zachęcamy również do zabrania swoich ulubionych czworonogów.
 7. Kalendarze parafialne na rok 2024, ze zdjęciami braci kapucynów, przygotowane przez POCZYTAJKĘ, będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę, 1 października, po każdej Mszy św. Zachęcamy do nabycia kalendarza parafialnego.
 8. Spotkania dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego rozpoczną się w naszej parafii w sobotę 07 października. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Grafik spotkań dla narzeczonych jest umieszczony na stronie internetowej parafii.
 9. Bracia z VI wspólnoty neokatechumenalnej z Poczekajki będą chodzić po domach z głoszeniem Słowa Bożego. Powinni mieć przy sobie pismo od proboszcza, więc można to sprawdzić, aby mieć pewność, że są posłani przez Kościół i można ich wpuścić do domu.
 10. Zdjęcia z jubileuszy małżeńskich można jeszcze w tym tygodniu, w kancelarii, wybrać i zaznaczyć, potem będą zamówione i wydrukowane do odebrania.
 11. Prowadzimy zapisy na kantorów psalmów, czyli osób, które chcą śpiewać psalmy podczas liturgii Mszy św. Mogą to być zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zapisy w zakrystii u br. Marka z podaniem numeru telefonu.
 12. Rada Dzielnicy Konstantynów zaprasza na spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się w czwartek 28 września o godz. 18.00 w Sali konferencyjnej. Na spotkaniu zostaną omówione sprawy bieżące dzielnicy oraz planowane inwestycje i wydarzenia kulturalne na lata 2024 – 2027.
 13. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer: Trwajcie w miłości oraz Głos o. Pio. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: Znowu będą „Rozpaleni” ze zdjęciem młodzieży z Poczekajki oraz Instrument zamiast karabinu – artykuł z pobytu na Poczekajce br. Benedykta Pączka. W tygodniku Niedziela artykuł Misja specjalna Ojca Pio.
 14. Dziękujemy za wszelkie dobro, za ofiary składane na kościół i klasztor. Wszystkim Wam drodzy Parafianie, Przyjaciele i Sympatycy życzymy otwartego serca i umysłu w zdobywaniu dóbr duchowych i polecamy Was opiece Niepokalanego Serca Maryi oraz św. Franciszka.