XXIII Niedziela Zwykła - 10.09.2023 r.

 1. Rozpoczęły się zapisy dzieci do I Komunii św. Zapisy u katechetów poszczególnych szkół. Przypominamy, że przygotowanie do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego odbywa się w parafii zamieszkania dziecka. Pierwszą Komunię Świętą mogą przyjąć dzieci w grupach klasowych tylko w sytuacji, gdy szkoła znajduje się na terenie parafii – dotyczy to Szkoły Podstawowej nr 38, SP nr 57 oraz Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego. Dzieci, które należą do naszej parafii, ale chodzą do innych szkół, niż szkoły znajdujące się na terenie parafii, zapisują się w kancelarii do tzw. Grupy Parafialnej. Terminy I Komunii na rok 2024 oraz informacje dla zainteresowanych są umieszczone na stronie internetowej parafii. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

 

 1. Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność Klub Seniora. Najbliższe spotkanie we wtorek, 12 września, o godz. 16.00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

 1. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w środę 13 września, na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy św. czuwanie fatimskie połączone z modlitwą różańcową, a zakończone procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w czwartek 14 września. Porządek Mszy św. zwyczajny.

 

 1. Msza św. dla Zespołu Szkół Elektronicznych im. Obrońców Lublina z udziałem przedstawicieli władz wojewódzkich, samorządowych oraz Prezydenta miasta w piątek 16 września o godz. 11.00. Po Mszy św. przemarsz pod pomnik Obrońców Lublina i tam dalsze uroczystości. Zapraszamy na te uroczystości również parafian.

 

 1. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Lubelskiej zaprasza małżeństwa bezdzietne na Pielgrzymkę do Matki Bożej Kębelskiejw Wąwolnicy w sobotę, 16 września.  Rozpoczęcie o godz. 10.00.

 

 1. Poszukujemy do naszej Parafialnej Poradni Rodzinnej wolontariuszy psychologów, pedagogów oraz prawników. Wszystkie szczegóły u proboszcza.

 

 1. Na stronie internetowej parafii oraz w gablocie PIELGRZYMKI umieszczona jest informacja o samolotowej pielgrzymce w kwietniu 2024 roku szlakiem sanktuariów Maryjnych: BARCELONA – LOURDES – ANDORA. Bardzo ciekawy program. Wszystkie informacje szczegółowe na stronie Internetowej i w Biurze OLIMP.

 

 1. Prosimy o zachowanie czujności na różne podejrzane telefony i kierowane prośby przez telefon. Dodatkowo informujemy, że proboszcz parafii nigdy i nikomu nie wydał pozwolenia na piśmie, aby się na nie powoływać i chodzić po domach w celu wsparcia finansowego. Jeśli ktoś tak twierdzi, to jest to oszustwo. Wszelką charytatywną pomoc potrzebującym realizujemy na zasadzie zgody na dobrowolną zbiórkę ofiar do puszek przed kościołem.

 

 1. Dzisiaj dobrowolną ofiarą do puszek można wesprzeć Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu. Dziękujemy za każdą ofiarę.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Można tam nabyć podręczniki szkolne do religii oraz nowe miesięczniki dla dzieci: Anioł Stróż oraz Mały Gość Niedzielny. W tygodniku Niedziela jest bezpłatny dodatek na beatyfikację rodziny Ulmów – warto się zapoznać w związku z dzisiejszą beatyfikacją rodziny Ulmów.  W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: Młodość stulatka.  

 

 1. Za wszelkie dobro, za ofiary składane na utrzymanie kościoła i klasztoru, serdecznie dziękujemy. Na nadchodzący tydzień życzymy Wam kochani Parafianie i Sympatycy oraz Waszym bliskim otwarcia się na miłosierdzie Boga i odwagi życia według słowa Bożego.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Teresa Rokicka z ul. Zana; Jerzy Marek Modzelewski z ul. Wołodyjowskiego; Edward Ferenc z ul. Ułanów (Msza św. za zmarłego Edwarda w naszym kościele we wtorek o godz. 16.00). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…