XXII Niedziela Zwykła - 03.09.2023 r.

 1. Dziękujemy wszystkim pątnikom za trud wczorajszej pielgrzymki do Wąwolnicy. Braciom Pawłowi i Piotrowi , duszpasterzom prowadzącym grupę, siostrom zakonnym, scholi pielgrzymkowej, porządkowym czuwającym nad bezpieczeństwem grupy, dziękujemy kuchni pielgrzymkowej na czele z panią Asią za przygotowanie i dowóz ciepłego posiłku oraz wszystkim pielgrzymom za ich trud, modlitwę i wszelkie zaangażowanie.

 

 1. Witamy w naszej wspólnocie na Poczekajce br. Michała Kulczyckiego, który będzie pełnił posługę wicerektora seminarium i magistra ponowicjatu oraz br. Adama Mianowskiego, który będzie pełnił posługę katechety. Życzymy tym braciom obfitego błogosławieństwa Bożego.

 

 1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę m – ca spotkanie Członków Żywego Różańca o godz. 15. 00.  

 

 1. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Na godz. 8.00 zapraszamy młodzież z IX LO im. M. Kopernika oraz z innych szkół średnich. Będziemy modlić się o szczęśliwy rok szkolny, o potrzebne dary Ducha Świętego dla uczniów, ich rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół.   

 

 1. Przypominamy, że przygotowanie i przyjęcie  sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, czyli chrzest, sakrament pokuty i pojednania oraz bierzmowanie,  odbywa się w parafii zamieszkania rodziców dziecka. Wyjątkową sytuacją jest Pierwsza Komunia Święta, kiedy dzieci chcą przystępować razem, w grupach klasowych ze swoimi rówieśnikami.  Dotyczy to szkół podstawowych znajdujących się w obrębie naszej parafii, czyli  SP nr 38, SP nr 57 oraz SP im. Bolesława Chrobrego.  Dzieci zamieszkałe na terenie naszej parafii, a uczęszczające do innych szkół, po uprzednim zapisaniu w kancelarii, będą dołączone do tzw. grupy parafialnej. Zapisy dzieci do grupy parafialnej do niedzieli 24 września. Pierwsze spotkanie dla dzieci i rodziców odbędzie się w niedzielę 24 września na Mszy św. o godz. 14.15.

 

 1. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na pierwsze po wakacyjne spotkanie formacyjne oraz nabożeństwo z sakramentem pokuty i pojednania w czwartek 7 września na godz. 18.00. Dzieci i młodzież zapraszamy do różnych grup działających w parafii, jak np. ministranci, lektorzy, oaza, Dzieci Fatimskie, Dzieci Boże.

 

 1. Święto Narodzenia NMP w piątek 8 września. Porządek Mszy św. w naszym kościele tego dnia powszedni.

 

 1. Prowadzimy zapisy na kantorów psalmów, czyli osób, które chcą śpiewać psalmy podczas liturgii Mszy św. Mogą to być zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zapisy w zakrystii u br. Marka z podaniem numeru telefonu.

 

 1. Zdjęcia z jubileuszy małżeńskich są jeszcze dostępne w kancelarii. Zainteresowanych jubilatów zapraszamy do kancelarii w godzinach pracy, czyli od 16.00 – do 19.00.

 

 1. Lubelskie Centrum Inicjatyw Tanecznych zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia taneczne (różne style do wyboru) odbywające się w amfiteatrze na Poczekajce. Szczegółowe informacje na plakatach przed kościołem.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Czynna będzie w tym tygodniu codziennie od 17 do 19.00. W POCZYTAJCE są do nabycia podręczniki do nauki religii, i nie tylko. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Kobieta, która zmieniła świat. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Religia w szkole w oczy kole.

 

 1. Dziękujemy za każdą ofiarę składaną na utrzymanie kościoła i klasztoru. Dziękujemy za ofiary złożone dodatkowo ubiegłej niedzieli na misje w RCA w wysokości prawie 28 tys. zł. Wszystkim Wam Kochani Parafianie, Sympatycy i Przyjaciele życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i odwagi świadczenia o miłości i wierności Boga. Dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom życzymy obfitych darów Ducha Świętego na nowy rok szkolny.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Krystyna Boryga z ul. Irydiona. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie