XX Niedziela Zwykła - 20.08.2023 r.

 1. Wszystkim pielgrzymom uczestniczącym w tegorocznej 45 Lubelskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, szczególnie pielgrzymom z kapucyńskiej Grupy nr 3, dziękujemy za ich modlitwę i poświęcenie. Dziękujemy naszym duszpasterzom: br. Piotrowi Krawczykowi, br. Pawłowi Dziale, br. Michałowi Kulczyckiemu wszystkim Braciom i Siostrom pielgrzymującym do Matki Bożej, scholi pielgrzymkowej, ofiarodawcom Funduszu Idę z Tobą. Na ręce pani Asi Kontnik dziękujemy bardzo serdecznie całej ekipie technicznej i gospodarczej, czyli tzw. kuchni pielgrzymkowej za ich nieocenioną posługę wobec pielgrzymów. Niech dobry Bóg Wam wszystkim błogosławi, a Maryja wyprasza Wam potrzebne łaski u swojego Syna.
 2. Od dzisiejszej niedzieli ruszają zapisy na pieszą jednodniową pielgrzymkę do Wąwolnicy w sobotę 2 września. Można się zapisywać w zakrystii, kancelarii lub na furcie.
 3. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity we wtorek 22 sierpnia o godz. 18.00. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio w środę o godz. 18.00. Intencje na te Msze zbiorowe można składać w zakrystii. Przed Mszą w tych intencjach będzie odmawiany również różaniec.
 4. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza na jednodniową pielgrzymkę do Leżajska. Wyjazd w sobotę 26 sierpnia o 6.15. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 5. W sobotę 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. W naszym kościele porządek Mszy św. zwyczajny. 
 6. Spotkanie dla młodzieży Golgota Młodych pod hasłem „Młode Wino” w Serpelicach nad Bugiem, w dn. 24 – 27 sierpnia. Zapraszamy młodzież na to spotkanie prowadzone przez braci kapucynów . Szczegóły na stronie internetowej golgotamlodych.pl.
 7. Na stronie internetowej parafii oraz w gablocie PIELGRZYMKI umieszczona już jest informacja o samolotowej pielgrzymce w kwietniu 2024 roku szlakiem sanktuariów Maryjnych: BARCELONA – LOURDES – ANDORA. Zapisy ruszają, zapraszamy! Wszystkie informacje szczegółowe na stronie Internetowej parafii oraz  w Biurze OLIMP.
 8. Zdjęcia z jubileuszy małżeńskich są wreszcie dostępne w kancelarii. Zainteresowanych jubilatów zapraszamy do kancelarii w godzinach pracy kancelarii , czyli od 16.00 – do 19.00. 
 9. W przyszłą niedzielę słowo Boże będzie głosił br. Benedykt Pączka, kapucyn z RCA. Przy tej okazji można będzie wesprzeć dodatkowo działalność misyjną. 
 10. Prowadzimy zapisy na kantorów psalmów, czyli osób, które chcą śpiewać psalmy podczas liturgii Mszy św. Mogą to być zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zapisy w zakrystii u br. Marka z podaniem numeru telefonu. 
 11. Zapraszamy do POCZYTAJKI ( Do godz. 14.30) . Polecamy prasę katolicką, czasopisma dla dzieci: Anioł Stróż, Promyczek, Staś oraz Trwajcie w miłości. Są także podręczniki do nauki religii. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł naszego br. Szymona Janowskiego: „Taniec i śmierć”. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: „Iskry na pograniczu”. 
 12. Dziękujemy za wszelkie dobro, za ofiary składane na kościół i klasztor. Niech nadchodzący tydzień obfituje w obecność Boga w Waszym życiu, abyście mieli odwagę wybierać Jego słowo i iść drogą wiary. Polecamy Was wszystkich, Wasze rodziny oraz gości przebywających na terenie parafii wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi. 
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Marianna Kieraga z ul. Skrzetuskiego; Stanisław Błaszczak z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…