XVIII Niedziela Zwykła - 06.08.2023 r.

  1. Zapraszamy w ciągu dnia na modlitwę do Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  2. W miniony czwartek wyruszyła 45 Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, którzy podjęli pątniczy trud w tym roku, dziękujemy wszystkim ofiarodawcom „Funduszu Idę z Tobą” oraz wszystkim wspierającym pielgrzymkę na różny sposób, a szczególnie ekipie kuchni pielgrzymkowej. Od 2 lat pielgrzymi mają pierwszy postój na Poczekajce, dlatego dziękujemy również tym, którzy przy naszym kościele gościli pielgrzymów na postoju i zachęcamy do większej gościnności na przyszły rok. Pamiętajmy również w modlitwie za pielgrzymów oraz za młodzież całego świata, która kończy dziś spotkanie w Lizbonie, aby mogła szczęśliwie powrócić do swoich krajów i domów z sercem wypełnionym Ewangelią.
  3. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w przyszłą niedzielę 13 sierpnia na Mszę św. o godz. 18.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i czuwanie modlitewne zakończone procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  4. Bracia kapucyni z Zakroczymia organizują w dn. 2 – 10 września Pielgrzymkę do Włoch – Asyż i inne miejsca franciszkańskie. Szczegóły w gablocie „PIELGRZYMKI”. Biuro OLIMP natomiast ma jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Medziugorie w dniach 21 – 28 sierpnia. Informacje również w gablocie ogłoszeń oraz w biurze OLIMP.
  5. Spotkanie Golgota Młodych odbędzie się w Serpelicach nad Bugiem w dn. 24 – 27 sierpnia. Zapraszamy ludzi młodych na to spotkanie prowadzone przez braci kapucynów. Szczegóły na stronie internetowej golgotamlodych.pl. Formularz zgłoszeniowy na stronie parafialnej pod wydarzeniem „Lubelska Pielgrzymka”  zapisy.poczekajka.pl
  6. W poniedziałek odbyło się Badanie Parametrów Zdrowia. Jednak doszły do nas informacje, że podczas tego spotkania odbywały się jeszcze inne działania promujące pewne artykuły oraz ich sprzedaż, a nie było to wcześniej zgłoszone i nie było ustalone z proboszczem.  Parafia nie była organizatorem tego wydarzenia, dlatego wyrażamy sprzeciw wobec takiej naciąganej formy spotkań, i przepraszamy naszych Parafian za zaistniałe nieporozumienie.   
  7. (Czytać do godz. 14.30) Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy dobrą książkę oraz prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: Prawda o współczesnych sektach. Natomiast w Gościu Niedzielnym artykuł: Błogosławieństwo – to działa.
  8. Przed kościołem można dziś wesprzeć dobrowolną ofiarą do puszki młodą dziewczynę Monikę, która choruje na polineuropatię. Celem zbiórki jest zebranie środków na specjalistyczny turnus rehabilitacyjny. Dziękujemy serdecznie za tę pomoc.
  9. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach oraz wszystkim pracującym w tym czasie życzymy wszelkich potrzebnych darów Bożych na każdy dzień. Polecamy Was drodzy Parafianie i Goście oraz Waszych bliskich Niepokalanemu Sercu Maryi.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu nikt nie został zgłoszony jako zmarły. Ale polećmy jeszcze wszystkich pielgrzymów zdążających do Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej wspólnej modlitwie: Pod Twoja obronę…