XVII Niedziela Zwykła - 30.07.2023 r.

 1. Przed nami sierpień, miesiąc ważnych wydarzeń historyczno-narodowych w naszej Ojczyźnie, takich jak chociażby kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego czy Bitwy Warszawskiej nazwanej „Cudem nad Wisłą” oraz powstania ruchu Solidarności. Jest to także miesiąc wielu ważnych świąt maryjnych oraz pielgrzymek do sanktuariów maryjnych. W sierpniu wybrzmiewa także apel o trzeźwość Narodu. Pamiętajmy w naszej modlitwie szczególnie o ludziach uzależnionych od alkoholu, narkotyków czy innych substancji psychoaktywnych, aby mogli wyjść z tych uzależnień i cieszyć się życiem w wolności i godności dzieci Bożych.
 2. W środę będziemy obchodzić odpust „Porcjunkuli”, wspominając święto Matki Bożej Królowej Aniołów. Rano Msze św. o 6.30; 7.30; 8.30 i po południu godz. 18.00. Odpust zupełny można uzyskać tego dnia pod zwykłymi warunkami, czyli: spowiedź, Komunia św., modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 3. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w grupie kapucyńskiej nr 3. Intencje na pielgrzymkę można składać w zakrystii, kancelarii lub na furcie. Można również wesprzeć organizację pielgrzymki w ramach Funduszu „Idę z Tobą”. Prosimy również o wsparcie kuchni pielgrzymkowej. Dary natury można przywozić na furtę klasztorną przed wyruszeniem pielgrzymki. Spotkanie organizacyjne z możliwością zapisów na pielgrzymkę odbędzie się jutro, 31 lipca o godz. 19.00 w starym kościele lub w amfiteatrze.
 4. W czwartek, 3 sierpnia wyruszy 45 Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem Drogowskazy Nowego Człowieka”. Partnerem pielgrzymki w tym roku będzie Ruch Światło-Życie, który przeżywa swój jubileusz 50 lat istnienia w Lublinie. Grupę kapucyńską nr 3 z Poczekajki poprowadzi br. Piotr Krawczyk, towarzyszyć mu będzie br. Paweł Działa. Jest to grupa namiotowa. Msza św. w katedrze lubelskiej na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 8.30. Pierwszy postój pielgrzymów odbędzie się przy naszym kościele na Poczekajce. Dlatego zachęcamy do wyjścia i przywitania pielgrzymów, a nawet przygotowania jakiegoś poczęstunku np. kanapek czy czegoś do picia. Zachęcamy również do duchowej łączności z pielgrzymami i do modlitwy. W tym duchu można chociażby codziennie przez czas trwania pielgrzymki „wyruszyć” na  Mszę św. albo na różaniec, i ofiarować ten trud modlitwy w łączności z pielgrzymami.
 5. W tym tygodniu Dni Odnowy Wewnętrznej: I Czartek – dzień modlitwy o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne – zapraszamy do Kaplicy Adoracji. I Piątek – zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa na godz. 17.30. I Sobota – zapraszamy na Mszę św. z nieszporami Maryjnymi o godz. 18.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja i różaniec.
 6. W dniach 1 – 6 sierpnia będą się odbywały centralne obchody Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Z Poczekajki pojechały 2 autokary młodych z neokatechumenatu z różnych wspólnot, także dzięki wsparciu finansowemu z Waszej strony. Młodzi obiecywali modlitwę za parafię, ale my też pamiętajmy o nich w naszych modlitwach przed Bogiem.
 7. Bezpłatne Badanie Parametrów Stanu Zdrowia osób dorosłych odbędzie się jutro w dwóch turach: o godz. 9.30 oraz o godz. 12.00 w Sali konferencyjnej. Informacje szczegółowe po Mszy św. przed głównymi drzwiami kościoła u pani Ani.
 8. W przyszłą niedzielę będzie można wesprzeć dobrowolną ofiarą do puszki młodą dziewczynę Monikę, która choruje na polineuropatię. Celem zbiórki jest zebranie środków na specjalistyczny turnus rehabilitacyjny. Organizatorem zbiórki jest Komitet Społeczny „Zostań Aniołem”.
 9.  Zapraszamy do POCZYTAJKI ( do godz. 14.30). Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela dodatek: Bliżej życia z wiarą. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: „Młodzi znowu wstają”. Ponadto jest wakacyjny numer gazetki dla dzieci: „Staś”, „Promyczek” i ”Anioł Stróż” oraz „Głos o. Pio” i „Trwajcie w miłości”.
 10. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Niech Niepokalane Serce Maryi wyprasza Wam potrzebne łaski na każdy dzień. Wszystkim przebywającym na urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim pracującym i pozostającym na miejscu życzymy odkrywania piękna życia w łasce i przyjaźni z Bogiem.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Halina Wilk z ul. Leonarda oraz Jan. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…