XVI Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów z racji na rozpoczynający się dzisiejszej niedzieli Tydzień św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżnych. Poświęcenie pojazdów odbędzie się na parkingu przy ul. Monte Cassino, na parkingu szpitalnym przy ul. Pielęgniarek oraz przed kościołem. Przy tej okazji apelujemy o odpowiedzialność na drogach, o trzeźwość za kierownicą, o większy szacunek do siebie wzajemnie, o kulturę jazdy i uprzejmość na drogach. Prosimy również o uszanowanie przestrzeni wokół naszego kościoła, która szczególnie w niedziele, staje się miejscem modlitwy. Prosimy, aby na oznaczone miejsca wjeżdżały tylko osoby z niepełnosprawnością fizyczną, którym ciężko się poruszać na własnych nogach.   
  2. Przy wyjściu z kościoła można dzisiaj złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na Stowarzyszenie Miva Polska, zajmujące się zakupem środków transportu dla polskich misjonarzy pracujących na różnych kontynentach. Serdecznie dziękujemy za to wsparcie.   
  3. W czwartą niedzielę lipca, czyli dzisiaj, po raz trzeci obchodzimy – ogłoszony przez papieża Franciszka – Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej okazji Ojciec Święty przygotował Orędzie zatytułowane Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie. To orędzie jest dostępne w internecie. Natomiast Penitencjaria apostolska na ten dzień ogłosiła specjalne odpusty. Będą mogli uzyskać je wierni, którzy z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych odwiedzą osobę starszą będącą w potrzebie np. ze względu na osamotnienie, chorobę czy też niepełnosprawność. Także same osoby starsze, chorzy i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuszczać domu, mają również możliwość uzyskania odpustu, jeżeli zjednoczą się duchowo z liturgią sprawowaną w tym dniu, szczególnie Mszą papieską transmitowaną przez media, i ofiarują Bogu swe modlitwy i cierpienia. Z tego tytułu wszystkim osobom starszym, babciom i dziadkom składamy życzenia pokoju, zdrowia, sił oraz mocnej wiary i wszelkiego Bożego błogosławieństwa.
  4. We wtorek swoje imieniny będzie obchodził br. Krzysztof Dudziak, ojciec duchowny seminarium. W związku z jego wyjazdem na rekolekcje, polecamy go tylko w naszej wspólnej modlitwie. W środę swoje imieniny będzie obchodził br. Mirosław Ferenc, proboszcz parafii. Msza św. w jego intencji w środę o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy na te Msze św. i polecamy solenizanta również Waszej modlitwie.
  5. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w grupie nr 3. Zapisy na stronie internetowej. Koszt uczestnictwa to 150 zł. Dla rodzin przewidziana jest zniżka. Intencje na pielgrzymkę można składać w zakrystii, kancelarii lub na furcie. Można również wesprzeć organizację pielgrzymki w ramach Funduszu „Idę z Tobą”. Prosimy również o wsparcie kuchni pielgrzymkowej. Dary natury można przywozić na furtę klasztorną przed wyruszeniem pielgrzymki. Bóg zapłać za te dary! Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów odbędzie się 31 lipca o godz. 19.00 i wtedy można będzie się zapisać na miejscu do grupy nr 3.
  6. Poradnia psychologiczna na razie do września będzie nie czynna. Poradnia rodzinna dla narzeczonych nie będzie czynna w sierpniu.
  7. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Czynna w wakacje tylko w niedziele do 14.30. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Co się stało z Apostołami? W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: Katastrofa na żądanie ślepców.
  8. Dziękujemy za wszelkie dobro, za duchowe wsparcie i pomoc materialną. Niech Duch Święty przychodzi z pomocą Waszym potrzebom, wyzwaniom i słabościom, abyście mieli serca gościnne i otwarte na słowo Boże. Życzymy Wam na ten nowy tydzień Bożej opieki. 
  9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć braci kapucynów z Krakowa, z Wydawnictwa SERAFIN, którzy będą głosić słowo Boże oraz zaprezentują nowe ciekawe książki tego wydawnictwa.