XV Niedziela Zwykła - 16.07.2023 r.

 1. Przypominamy, że przez cały okres wakacji, czyli lipiec i sierpień, nie ma po południu Mszy św. o godzinie 16.00, natomiast jest dodatkowa Msza św.  o godzinie 19.30.
 2. Kaplica Adoracji otwarta codziennie od pierwszej Mszy porannej do ok. godz. 19.30. Zachęcamy do odwiedzania Jezusa eucharystycznego i ufnej modlitwy. Kaplica jest też szczególnym miejscem modlitwy o pokój poprzez przynależność do Stowarzyszenia Królowej Pokoju – „Comunità Regina della Pace”.
 3. W naszej wspólnocie zakonnej na Poczekajce witamy br. Tomasza Mędrka, który z dniem 1 lipca podjął posługę kapelana szpitala na Kraśnickiej za br. Łukasza Posiadłego. Dziękujemy za roczną posługę br. Łukaszowi, a br. Tomaszowi życzymy Bożego błogosławieństwa.
 4. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity w sobotę 22 lipca o godz. 18.00. Intencje można składać w zakrystii, będą odczytane w czasie modlitwy różańcowej.
 5. Msza św. za wstawiennictwem św. o. Pio w przyszłą niedzielę, 23 lipca, o godz. 18.00, Intencje również można składać w zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę, w związku z rozpoczynającym się wtedy Tygodniem św. Krzysztofa, po każdej Mszy św., na wszystkich parkingach przykościelnych, czyli przy ul. Bohaterów Monte Cassino, przy ul. Pielęgniarek i przed kościołem odbędzie się błogosławieństwo kierowców z poświęceniem pojazdów. Przy tej okazji – wspierając stowarzyszenie MIVA Polska – będzie można złożyć dobrowolna ofiarę do puszek na środki transportu dla polskich misjonarzy.
 7. Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę wyruszy tradycyjnie 3 sierpnia. Zachęcamy do wyruszenia w grupie nr 3, brązowej kapucyńskiej. Zapisy na stronie internetowej pielgrzymki (link jest też na stronie parafii) lub stacjonarnie w dn. 31 lipca. Można również wesprzeć organizację pielgrzymki w ramach Funduszu „Idę z Tobą” oraz poprzez wsparcie kuchni pielgrzymkowej. Koszt w naszej grupie namiotowej 150 zł. Dla rodzin przewidziane są zniżki.
 8. CARITAS Diecezji Lubelskiej poszukuje wychowawców kolonijnych dla dzieci i młodzieży w dn. 30.07 – 08.08.2023 r. Informacje u proboszcza.
 9. Zapraszamy do POCZYTAJKI, która czynna jest w wakacje tylko w niedziele od 8.00 do 14.30. Polecamy dobrą książkę oraz prasę katolicką. W tygodniku Niedziela dodatek: Bliżej życia z wiarą. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: Znów zapłonęły przedmieścia. Nie zapominajmy o codziennym odkrywaniu i przyswajaniu Słowa Bożego, które ożywia nasze serce i umysł oraz rodzi prawdziwą wiarę.
 10. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach: dzieciom, młodzieży, rodzinom, naszym parafianom i wszystkim gościom, ale także tym, którzy pracują, którzy zostali w domach, wszystkim życzymy błogosławionego czasu. Polecamy Was dobroci i matczynemu wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Leokadia Kosicka z ul. Powstania Styczniowego oraz Danuta Osik – Chudowolska z ul. Ułanów. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie