XIV Niedziela Zwykła - 09.07.2023 r.

  1. Przypominamy, naukę Kościoła o przyjmowaniu Komunii św.: „Biskupi zgromadzeni na zebraniu plenarnym jednogłośnie przyjęli, że w Polsce Komunii św. udziela się przez podanie Hostii wprost do ust. Jeżeli jednak ktoś poprosi, gestem wyciągniętej dłoni, o Komunię św. na rękę, należy mu Jej w taki sposób udzielić. Jest to konieczne, aby przypominać wiernym katolicką doktrynę o realnej obecności Jezusa Chrystusa pod postaciami chleba i wina oraz wyjaśniać znaczenie tego gestu, pamiętając, że chodzi tu o największe i najświętsze tajemnice naszej wiary. Każdy zaś, kto przyjmuje Najświętszą Hostię na dłoń, niech pamięta o odpowiedniej postawie i ułożeniu rąk. Komunię świętą należy przyjmować na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem, prawą ręką włożyć Hostię do ust; w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od ołtarza”.   (List pasterski o sposobach przyjmowania Komunii Świętej, 13.03.2005)
  2. Kaplica Adoracji jest codziennie otwarta od pierwszej Mszy porannej do ok. godz. 19.30. Korzystajmy z tego daru jakim jest możliwość spotkania się i przyjacielskiej rozmowy z Jezusem eucharystycznym na modlitwie i adoracji. Czasem wystarczy kwadrans, 15 minut, aby po takim spotkaniu z Bogiem, dzień był zupełnie inny. 
  3. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w czwartek, 13 lipca, na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy św. czuwanie fatimskie połączone z modlitwą różańcową, a zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  4. Kancelaria parafialna czynna w wakacje tak samo. Tylko w soboty od godz. 16.00 do godz. 17.30. Poradnia Psychologiczna czynna we wtorki od 17.00 do 19.00. Porady prawnika we czwartki od 17.00 do 19.00.
  5. Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę wyruszy tradycyjnie 3 sierpnia. Zachęcamy do wyruszenia w grupie nr 3, brązowej kapucyńskiej. Zapisy na stronie internetowej pielgrzymki (link jest też na stronie parafii) lub stacjonarnie w dn. 31 lipca. Można również wesprzeć organizację pielgrzymki w ramach Funduszu „Idę z Tobą” oraz poprzez wsparcie kuchni pielgrzymkowej. Koszt w naszej grupie namiotowej 150 zł. Dla rodzin przewidziane są zniżki.
  6. (Do godz. 14.30) Zapraszamy do POCZYTAJKI, która czynna jest w wakacje tylko w niedziele od godz. 8.00 do godz. 14.30. Zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej i dobrej książki. Dla dzieci jest „Staś”, „Promyczek Dobra” i „Anioł Stróż” a dla dorosłych „Głos o. Pio” i „Trwajcie w miłości”. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: „Wołyń – potrzebujemy przebaczenia i pojednania”. W Gościu Niedzielnym ciekawa rozmowa o modlitwie uwielbienia: „Ręce do góry!”.
  7. W przyszłą niedzielę ofiarą do puszki przed kościołem można będzie wesprzeć Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SILOE.
  8. Składamy serdecznie podziękowania Paniom, które z własnej woli i dobroci serca opiekują się kwiatami przy figurze św. Józefa, przy figurze św. o. Pio oraz przy kapliczce Matki Bożej. Wszystkim dziękujemy za duchowe i materialne wsparcie naszego kościoła. Wyjeżdzającym na urlopy i wakacje życzymy bezpiecznego i szczęśliwego odpoczynku, a zostającym w domach życzymy spokojnego tygodnia, zdrowia oraz wszelkiego Bożego błogosławieństwa.
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Teresa Stanisława Bednarz z ul. Krajewskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…