XII Niedziela Zwykła - 25.06.2023 r.

  1. Zapraszamy jeszcze w tym tygodniu na ostatnie już nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 17.30.
  2. Zakończył się rok szkolny. Wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty polecamy Opatrzności Bożej i życzymy bezpiecznych i dobrych wakacji oraz odbudowania czy wzmocnienia swojej relacji do Boga i do Kościoła poprzez praktykę sakramentów: szczególnie spowiedzi i Eucharystii niedzielnej.
  3. Od przyszłej niedzieli, przez cały lipiec i sierpień, nie będzie po południu Mszy św. o godzinie 16.00, natomiast w zamian będzie dodatkowa Msza św. o godzinie 19.30.
  4. W czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. powszedni. Odpust zupełny można uzyskać pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie katedry lubelskiej i odmówienie tam wyznaczonych modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Taca zbierana tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby i wszelkie działania prowadzone przez Stolicę Apostolską. Jest to również dzień szczególnej modlitwy za następcę św. Piotra, czyli obecnego papieża Franciszka oraz 3 rocznica święceń bpa Adama Baba. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
  5. W Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszej wspólnocie zakonnej, swoje imieniny będzie obchodzić kilku Braci: br. Paweł Gondek, posługujący na furcie i w klasztorze, br. Paweł Działa, wikariusz parafii, katecheta i duszpasterz młodzieży; br. Piotr Gudalewski, kapelan szpitala; br. Piotr Murach, dyrektor infirmerii oraz br. Piotr Zacharski, wikariusz parafii i duszpasterz. Msza św. imieninowa za naszych Braci solenizantów będzie sprawowana w czwartek o godz. 6.30, choć bracia wikarzy parafii wyjeżdżają z młodzieżą i dziećmi już we wtorek na obozy i oazy. Zapraszamy serdecznie na Mszę św. w intencji solenizantów i polecamy ich również Waszej modlitwie.
  6. Zostaliśmy poproszeni przez ks. proboszcza z katedry, aby w piątek, 30 czerwca, przed uroczystością Matki Bożej Płaczącej z Katedry lubelskiej, jako wspólnota parafialna z Poczekajki, poprowadzić czuwanie wieczorne. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian najpierw na Mszę św. o godz. 19.00 do katedry lubelskiej, następnie czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim.
  7. W najbliższą sobotę Msza św. z nieszporami maryjnymi o godz. 18.00, a następnie medytacja i różaniec z racji na pierwszą sobotę miesiąca. .
  8. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką oraz wiele nowych propozycji książkowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W Gościu Niedzielnym artykuł: „Zanim woda odpłynie” o katastroficznej sytuacji na Zaporożu po wysadzeniu tamy w Nowej Kachowce. W tygodniku Niedziela artykuł: „Kłopoty z jedną prawdą”.
  9. Wszystkim Wam kochani Parafianie, Przyjaciele Poczekajki, Sympatycy i Darczyńcy życzymy odważnego kroczenia za Jezusem drogą prawdy i wierności. Dziękujemy za wszelkie dobro i wsparcie materialne kościoła i klasztoru. Niech Bóg obdarzy Was hojnie wszelkimi potrzebnymi darami. Wszystkim studentom, również naszym braciom seminarzystom, życzymy powodzenia i światła Ducha Świętego na czas sesji. 
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Wiktor Łukasz Zygmunt z ul. Herbowej.  Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie