XI Niedziela Zwykła - 18.06.2023 r.

 1. Dziękujemy wszystkim uczestnikom codziennych procesji eucharystycznych w „oktawie Bożego Ciała”: wszystkim dzieciom sypiącym kwiaty dla Jezusa, katechetkom, siostrom zakonnym, rodzicom dzieci oraz wszystkim, którzy tak hojnie zbierali i przynosili kwiaty do sypania, dzięki czemu powstawały niezwykłe “dywany kwiatowe” dla Jezusa; dziękujemy wszystkim noszącym chorągwie, feretrony, baldachim; lektorom, ministrantom, panu organiście za prowadzenie śpiewu i wszystkim uczestnikom procesji.
 2. Dziękujemy serdecznie Państwu Zofii i Henrykowi Polskim za ofiarowane kwiaty do gazonów i donic przed kościołem. A Klubowi Seniora oraz młodzieży z oazy dziękujemy za ułożenie kompozycji kwiatowych i posadzenie kwiatów. Niech dobry Bóg obdarzy Was wszystkich swoim błogosławieństwem.
 3. Do końca miesiąca trwają jeszcze nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie na godz. 17.30.
 4. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity we czwartek o godz. 18.00, Intencje będą odczytane przed nabożeństwem czerwcowym.
 5. Msza św. za wstawiennictwem św. o. Pio w piątek o godz. 18.00. Intencje na te obie Msze św. zbiorowe można składać w zakrystii.
 6. Śluby wieczyste br. Jarosława Hofmana w sobotę 24 czerwca, czyli w Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 11.00, której będzie przewodniczył minister prowincjalny br. Łukasz Woźniak.
 7. Przy wejściu do kancelarii stoi kontener Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta z ul. Zielonej. W ten sposób będzie prowadzona na stałe zbiórka ubrań i innych rzeczy, z której pozyskane środki całkowicie zostaną przekazane na działalność Bractwa, czyli na pomoc ubogim i bezdomnym.  
 8. W każdy czwartek od godz. 17.00 do 19.00 czynna jest poradnia prawna oraz w tym samym czasie dyżur pełni członek Rady Dzielnicy, który przyjmuje wnioski oraz skargi dotyczące funkcjonowania samorządu dzielnicy.
 9. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: Święty w trudnych czasach, o bł. Honoracie Koźmińskim. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł wywiad z naszym parafianinem, prorektorem KUL-u, prof. Adamem Zadrogą zatytułowany: Tak pracować, by nie narobić Panu Jezusowi obciachu.
 10.  (Od 9.00) Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj w kawiarence można wesprzeć młodzież z post crezima, która wybrała 3 letnią formację przygotowującą do sakramentu bierzmowania, i w ramach tej formacji chce wspólnie wyjechać na obóz letni w wakacje. Młodych można również wesprzeć ofiarą do puszki przed głównym wejściem do kościoła. Dziękujemy serdecznie za to wsparcie. 
 11. (Od 8.30 do końca) Zapraszamy do Galerii w Amfiteatrze na wystawę ikon z warsztatów prowadzonych w ostatnim czasie przez panią Annę Jędryszak. Wystawa czynna po każdej Mszy św.
 12. Kochani Bracia i Siostry, na ten nadchodzący tydzień życzmy Wam serca wrażliwego na wiarę i miłość. Niech Niepokalane Serce Maryi wyprasza Wam potrzebne łaski w codziennym życiu. Dziękujemy za wszelkie wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary, za każde dobro.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Stanisław Bugała z ul. Borelowskiego; Helena Kurek z ul. Powstania Styczniowego; Mirosław Gołoś z ul. Herbowej oraz Zdzisław Rola z ul. Juranda. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie