X Niedziela Zwykła - 11.06.2023 r.

 1. Po Uroczystości Bożego Ciała, przez cały tydzień trwają jeszcze codziennie procesje eucharystyczne, które są połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30. Zapraszamy szczególnie dzieci komunijne i młodsze do sypania kwiatów na procesjach eucharystycznych. Dziękujemy serdecznie wszystkim przynoszącym kwiaty do sypania, bo dzięki temu powstają fantastyczne dywany kwiatowe dla Jezusa. Natomiast na stronie internetowej parafii, w zakładce GALERIA oraz na Facebooku, są już umieszczone zdjęcia z procesji Bożego Ciała. Dziękujemy naszym fotografom z Koła Fotograficznego z Poczekajki za uwiecznienie tych pięknych chwil na zdjęciach, dzięki czemu, możemy do nich powracać.  
 2. W czwartek, na zakończenie „oktawy Bożego Ciała”, po nabożeństwie czerwcowym i procesji eucharystycznej, odbędzie się poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych, symbolu Bożych darów, jakimi Stwórca hojnie obdarzył ziemię, ludzi i wszelkie stworzenie.
 3. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek, po zakończeniu „oktawy Bożego Ciała”. Z tej racji procesja eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem odbędzie się jeszcze w piątek po nabożeństwie czerwcowym, natomiast nie będzie procesji w sobotę.
 4. W tym tygodniu, w ramach tzw. Dni Parafii na Poczekajce przed odpustem Niepokalanego Serca Maryi:
 •  W czwartek Dzień Seniora. Na godz. 18.00 zapraszamy naszych seniorów, za których będziemy się modlić. Zapraszamy również dzieci i młodzież, aby modliły się razem z nami na Mszy św. za swoich ukochanych dziadków i babcie.
 •  W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Rodziny. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich dla tegorocznych Jubilatów obchodzących okrągłe rocznice sakramentu małżeństwa oraz nastąpi błogosławieństwo rodzin. Z racji na uroczystość nie obowiązuje nas tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych!
 • W sobotę Odpust Niepokalanego Serca Maryi. Jest to nasze święto parafialne. Porządek tego dnia świąteczny. O godz. 6.05 Godzinki o NMP. Następnie Msze św. o godz. 6. 30, 7.30, 8.30, 10.00 i 18.00. Zapraszamy szczególnie na godz. 18.00, aby w uroczystej Eucharystii dziękować Panu Bogu za wszelkie łaski i wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi, jakiego doświadczamy nieustannie. Będziemy także na nowo zawierzać całą naszą wspólnotę parafialną Jej Niepokalanemu Sercu. Słowo Boże będzie głosił br. Marcin Wojciechowski, gwardian klasztoru na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Kancelaria tego dnia będzie nie czynna!

 

 1. Zapraszamy w najbliższą środę, wszystkich mężczyzn, którzy wzięli udział w rekolekcjach WOLNI OD NIEMOCY oraz tych którzy z jakiegoś powodu nie mogli wsiąść udziału w tych rekolekcjach, na wspólną Mszę Św. oraz spotkanie w salce Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godzinie 19:00. 

 

 1. Zakończenie roku szkolnego dla SP nr 57 w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30.

 

 1. Są jeszcze 4 wolne miejsca na Pielgrzymkę do Sanktuariów Alpejskich. Szczegółowe informacje w biurze OLIMP i na stronie internetowej parafii.

 

 1. I Archidiecezjalny Dzień Rodzin „Radosne Razem” 25 czerwca w Wąwolnicy. Zapraszamy małżeństwa i rodziny do udziału w tym wydarzeniu. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 

 1. Archidiecezjalne Studium Organistowskie w Lublinie, przygotowujące do posługi organisty kościelnego, ogłasza nabór na kandydatów na pierwszy rok. Szczegółowe informacje u ks. Krzysztofa Grzesiaka, dyrektora studium.

 

 1. W kaplicy Bożego Miłosierdzia jest wyłożona księga otrzymanych łask i zanoszonych próśb przez wstawiennictwo sługi Bożego br. Kaliksta Kłoczko. Zachęcamy do wpisywania się do tej księgi.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy dobrą książkę i prasę katolicką. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Kiedy traci wiarę ktoś bliski. Natomiast w Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł: Jezus prosi o towarzystwo.
 2. Zapraszamy do Galerii w Amfiteatrze na wystawę ikon z warsztatów prowadzonych w ostatnim czasie przez panią Annę Jędryszak. Wystawa czynna po każdej Mszy św.  
 3. Na godz. 14.00 zapraszamy do amfiteatru na spektakl taneczny z okazji zakończenia roku szkolnego w wykonaniu dziecięcych zespołów tanecznych pod opieką pani Małgorzaty Kuszewski. 
 4. W związku z tym, że nie znalazł się do tej pory nikt wolny do prowadzenia półkolonii w wakacje, niestety nie będzie półkolonii na Poczekajce.
 5. Kochani Bracia i Siostry, na ten nadchodzący tydzień życzymy Wam otwartego serca na Boże natchnienia wspartego wstawiennictwem Patronki naszej parafii. Dziękujemy Wam za wszelkie wsparcie duchowe i materialne. Wszystkich młodych zmagających się z egzaminami wspieramy modlitwą i życzymy im pomyślności. Niech Bóg Wam wszystkim błogosławi i zachowa w zdrowiu.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu nikt nie został zgłoszony jako umarły, natomiast z naszej wspólnoty klasztornej do wieczności odszedł o. Józef Kornaszewski, który przez większość swego życia posługiwał na Łotwie i tam będzie pochowany. Pogrzeb w środę 14 czerwca w Dyneburgu. Wieczny odpoczynek racz mu  dać Panie