UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 28.05.2023 r.

 1. W dniu dzisiejszym za uroczyste odśpiewanie lub odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. O godz. 6.05 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dalej porządek Mszy świąteczny, czyli godz. 6. 30; 7.30; 8.30 i wieczorem o godz. 18.00.

 

 1. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” w ramach projektu XVI edycji „Z Kulturą do Nieba”, zaprasza dzisiaj, w rocznicę śmierci Kardynała Stefana Wyszyńskiego, na przepiękny koncert w wykonaniu Teatru Piosenki z Warszawy – CIVIS CHRISTI. KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI – PRYMAS TYSIĄCLECIA. Jest to poetycko-historyczna opowieść w formie czternastu pieśni, o niezwykłej drodze życia bł. Kardynała.  Zapraszamy do amfiteatru na godz. 19.15. Wstęp wolny.

 

 1. Przed nami ostatnie nabożeństwa majowe, a od czwartku zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe, czyli ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz. 17.30. Niech wspólny śpiew litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie modlitwą dziękczynną oraz przebłagalną za grzechy nasze i całego świata.  

 

 1. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W to święto, w minionym roku, została otwarta kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy Bogu za ten miniony rok adoracji, za to szczególne miejsce modlitwy o pokój, i za wszystkich, którzy przychodzą do Jezusa, trwają przed Nim, i uwielbiają Go w Najświętszym Sakramencie. Kaplica Adoracji czynna codziennie od Mszy porannej do godz. ok. 19.30.  

 

 1. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 18.00.

 

 1. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy na modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne do Kaplicy Adoracji. W piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, a następnie Msza św. i Komunia św. wynagradzająca Sercu Pana Jezusa o godz. 16.30. W sobotę Msza św. o godz. 18.00 z nieszporami maryjnymi, medytacja pierwszo sobotnia oraz różaniec.

 

 1. Jeszcze dzisiaj po każdej Mszy Świętej, przed kościołem wolontariusze rozprowadzają „Serca Kapucyńskie”. Są to specjalne kuferki z pysznymi piernikami, które można komuś podarować, a z których pozyskane środki przeznaczone będą na organizację Festynu Rodzinnego „Wspólnota to Ty i Ja”. Tegoroczna wersja kuferka jest szczególna, bo z wizerunkiem br. Kaliksta Kłoczko, sługi Bożego.

 

 1. Festyn już w najbliższą sobotę 3 czerwca. Rozpoczęcie festynu na ogrodzie klasztornym o godz. 11.00. Bardzo serdecznie chcemy Was wszystkich zaprosić do wspólnego spędzenia czasu, zabawy, spotkań, występów na scenie dzieci i młodzieży, tańca oraz spróbowania niepowtarzalnej kuchni kapucyńskiej! Ponadto będzie możliwość znakowanie rowerów, ale do tego potrzebna jest osoba dorosła i dowód zakupu. To wszystko na świeżym powietrzu! Festyn zakończy potańcówka ze „Stylową Orkiestrą Taneczną” o godz. 20.00. Więcej szczegółów na plakatach i na stronie internetowej. Prosimy również o wsparcie festynu poprzez przyniesienie ciast do kawiarenki festynowej “U Franka” w dniu festynu lub w piątek wieczorem do Kawiarenki u Franka. Niech to będzie nasze wspólne zaangażowanie, wspólny wysiłek i wspólna radość. Serdecznie Wam dziękujemy za wszelką pomoc i do zobaczenia w sobotę!

 

 1. Akcja „Makulatura na Misje” od poniedziałku do piątku do godz. 15.00.

 

 1. Grafik „Ankiety bezpieczeństwa” na Osiedlu Sienkiewicza, na czerwiec, jest wywieszony w gablotach ogłoszeń.

 

 1. Spotkanie z ks. Arkadiuszem Paśnikiem oraz promocja najnowszej książki pt. Abraham, 4 czerwca w amfiteatrze o godz. 19.00. Organizatorem spotkania jest Księgarnia św. Pawła w Lublinie.

 

 1. Żłobek Szczęśliwych Maluchów przy ul. Wołodyjowskiego prowadzi nabór na nowy rok szkolny 2023 – 24. Szczegóły na plakatach.

 

 1. Młodzież z neokatechumenatu, która ostatniej niedzieli grała i śpiewała podczas Eucharystii, składa gorące podziękowania wraz z modlitwą za ofiary uzbierane na wyjazd na ŚDM do Lizbony. W sumie jest to rekordowy wynik: 15 880 zł plus kilka dolarów. Dziękujemy Wam serdecznie za wsparcie tej młodzieży.

 

 

 1. Kawiarenka dzisiaj nieczynna. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: Świat nie wierzy łzom. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: I ty jesteś charyzmatykiem. Jest też czasopismo Trwajcie w miłości i Zbliżenia. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest również nowy numer Zwiastuna całkowicie poświęcony br. Kalikstowi.

 

 1. Koło Fotograficzne z Poczekajki zaprasza do Galerii w amfiteatrze na wystawę zbiorową członków koła podsumowującą ostatni rok działalności.

 

 1. Dziękujemy Wam Kochani za wszelkie wsparcie materialne i duchowe. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za tegoroczny dar dla kościoła: 4 ornaty franciszkańskie oraz metalowy zbiornik na wodę święconą, który stoi przy zakrystii, gdzie przyjmowane są intencje.  Niech obfitość darów Ducha Świętego stanie się Waszym bogactwem. Na ten nowy tydzień powierzamy Was wszystkich  opiece i wstawiennictwu NMP Matki Kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Genowefa Zgierska z ul. Ułanów oraz Marianna Kozak z ul. Irydiona.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…