UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 21.05.2023 r.

  1. Trwa obecnie w Kościele Nowenna do Ducha Świętego. Modlitwy nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączone są z wieczornym nabożeństwem majowym. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
  2. Doroczne wspomnienie św. Rity jutro 22 maja. Intencje na tę Mszę można składać w zakrystii, będą odczytane przed nabożeństwem majowym po godz. 17.00. Z kultem św. Rity związane jest tego dnia poświęcenie róż, symbolu delikatności, piękna i cierpienia, dlatego można przynieść na Mszę św. również róże do poświęcenia.
  3. Komunia rocznicowa dzieci w sobotę 27 maja o godz. 11.00. Nabożeństwo i spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek 26 maja o godz. 19.00. Próba przed Komunią 24 maja ( środa) o godz. 19.00.
  4. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w przyszłą niedzielę. W ramach przygotowania do tego święta zapraszamy na Triduum przed Zesłaniem Ducha Świętego. W czwartek po Mszy wieczornej nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie, w piątek po wieczornej Mszy św. Droga Światła w ogrodach Poczekajkowych, w sobotę, czyli w wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy wspólnoty i wszystkich wiernych do czuwania od godz. 19.00, które zostanie zakończone Eucharystią o północy, a potem jeszcze agapa. Szczegółowy program czuwania dostępny jest na stronie internetowej.
  5. W sobotę 3 czerwca po raz XV odbędzie się Festyn Rodzinny na Poczekajce „Wspólnota to Ty i ja”. Zwracamy się z prośbą o możliwość wsparcia finansowego tego wyjątkowego wydarzenia, za co będziemy bardzo wdzięczni. Można to zrobić poprzez dokonanie wpłaty na konto parafii lub stowarzyszenia z dopiskiem „Festyn”.
  6. (Od 8.30 do 19.00) Do Kawiarenki u Franka na pyszne ciasto i kawę zapraszają nas dzisiaj serdecznie bracia ze wspólnot neokatechumenalnych. Środki ze sprzedaży ciast również będą przeznaczone dla młodych, którzy pragną wyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Przed kościołem można wesprzeć ich dobrowolną ofiarą do puszek. Dziękujemy serdecznie za to wsparcie.
  7. (Ogłoszenie do 14.00) Zapraszamy do POCZYTAJKI. Można tam nabyć prasę katolicką oraz inne ciekawe książki i pamiątki religijne. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Europejska choroba płci. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Ciało jest dobre – Jezus w niebie je ma.
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zofia Zarajczyk z ul. Juranda. Bożemu miłosierdziu polecamy również śp. Aleksandra Ferenca, Tatę naszego br. Mirosława, proboszcza parafii. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…

 

Komunikat Metropolity Lubelskiego zapraszający na Marsz Życia i Rodziny w Lublinie

Umiłowani w Chrystusie Panu!
W niedzielę 28 maja ulicami Lublina przejdzie Marsz Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci Przyszłością Polski”. Organizatorami tegorocznego marszu są Centrum Jana Pawła II w Lublinie oraz stowarzyszenia i ruchy katolickie. Tegoroczny przebieg wydarzenia będzie miał następujący charakter.

Spotkamy się na Placu przed Kościołem Akademickim KUL w Lublinie o godz.
14.30 częścią artystyczną pt. „Scena Pełna Życia”.

Z programem wystąpią:
• Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.
• Dzieci z przedszkola Nr 7 im. Marii Kownackiej w Świdniku.
• Piotr Selim i Chór Berylio z Zespołu Szkół Nr 13 pod dyrekcją Pani  Anny Wąsak.
• Orkiestra Dęta z Parafii Garbów pod dyrekcją Kazimierza Kołodzieja

O godzinie 16.00 wyruszymy wspólnie z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego do Archikatedry Lubelskiej, gdzie o godzinie 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Adama Baba. Marsz jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego oraz troski o rozwój relacji rodzinnych opartych na miłości i wzajemnej odpowiedzialności. Zapraszamy wszystkich, aby publicznie wyrazić wdzięczność za dar życia i rodziny.

Z modlitwą i błogosławieństwem
Wasz biskup Stanisław