V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 07.05.2023 r.

 1. Dzisiaj o godz. 13.00 święcenia diakonatu br. Rafała Hawryluka, a o godz. 15.00 spotkanie modlitewne Członków Żywego Różańca.
 2. Jutro Uroczystość św. Stanisława BM, Głównego Patrona Polski, archidiecezji lubelskiej oraz naszej Warszawskiej Prowincji Kapucynów. Jest to dzień imienin arcybiskupa Stanisława Budzika, a w naszej wspólnocie o. Stanisława Miciuka. Zapraszamy na Mszę św. w intencji o. Stanisława w poniedziałek na godz. 6.30, a obu solenizantów polecamy również Waszej modlitwie.
 3. Wspólnota Najświętszego Imienia Jezus zaprasza na Wieczór Uwielbienia w poniedziałek 8 maja o godz. 18:30. Dorosłych i młodzież do amfiteatru, a dzieci do sali Kuźnia na kolejne spotkanie z cyklu animacyjno-formacyjnego “Ogrody Maryi”. 
 4. Domowa Szkoła im. Dzieci z Fatimy zaprasza na kolejną Akademię Rodzica i Nauczyciela. Gościem specjalnym będzie Pani Bogna Białecka – znany psycholog, autorka licznych programów profilaktyki uzależnień cyfrowych. Temat spotkania: “Jak bezpiecznie i odpowiedzialnie towarzyszyć dzieciom w cyfrowym świecie”.  Spotkanie odbędzie się w amfiteatrze we wtorek 9 maja o godz. 18:00. Wstęp bezpłatny po wcześniejszej internetowej rezerwacji. Więcej szczegółów na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 5. Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej wraz z o. Radomirem zaprasza na Rekolekcje Maryjne trwające 5 tygodni, w systemie co tygodniowego spotkania. W duchowym programie konferencje i Oddanie się Matce Bożej pod płaszczem Maryi z Guadalupe. Pierwsze spotkanie 10 maja o godz. 19 w amfiteatrze.
 6. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Niech wspólny śpiew litanii do Matki Bożej będzie naszą modlitwą w intencjach dzieci, młodzieży, rodzin, Ojczyzny, Kościoła i pokoju na świecie.
 7. W tym tygodniu dzieci komunijne ze Szkoły Podstawowej nr 57 oraz z grupy parafialnej będą przeżywały tzw. „biały tydzień”. Zapraszamy dzieci z rodzicami na nabożeństwa majowe i na uroczyste Eucharystie na godz. 18.00. W najbliższą sobotę, 13 maja, Pierwsza Komunia św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38 oraz ze Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego. W piątek 19 maja o godz. 17.00 wszystkie grupy komunijne będą uczestniczyły we wspólnej Eucharystii w katedrze lubelskiej, gdzie pojedziemy z pielgrzymką dziękczynną. Dojazd we własnym zakresie. Natomiast Komunia Rocznicowa odbędzie się w sobotę 27 maja o godz. 11.00.
 8. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w sobotę 13 maja na godz. 18.00. Po Mszy św. czuwanie fatimskie, różaniec oraz procesja na zewnątrz kościoła.
 9. W przyszłą niedzielę bracia z seminarium i po nowicjatu przygotowują tzw. niedzielę powołaniową. Będzie można z nimi porozmawiać w kawiarence, wypić kawę czy podjąć modlitewną adopcję.
 10. Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla mężczyznDroga Odważnych – które odbędą się w naszej parafii 15-17 maja. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej.
 11. Pielgrzymka Członków Żywego Różańca na Jasną Górę planowana jest na 3 czerwca. Jednak w związku z tym, że tego dnia przewidziany jest festyn Rodzinny na Poczekajce, zrezygnujemy w tym roku ze wspólnie organizowanej pielgrzymki z naszej parafii.
 12. Małżonków obchodzących w tym roku okrągłe jubileusze sakramentu małżeństwa zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Wspólne celebrowanie jubileuszy odbędzie się 16 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa na Eucharystii o godz. 18.00.
 13. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Można tam nabyć pamiątki komunijne, nowe czasopisma dla dzieci i dorosłych: Anioł Stróż, Mały Gość, Trwajcie w miłości. W tygodniku Niedziela artykuł „Po co nam objawienia?” W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: „Opowieść o świetle”.
 14. Zapraszamy do Kawiarenki. Dzisiaj goszczą nas pysznym ciastem i smakowitą kawą członkowie Koła Fotograficznego z Poczekajki. Przy okazji zapraszają do Galerii w amfiteatrze na wystawę zdjęć Maksymiliana Reja „Te co skaczą i fruwają”.
 15. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro duchowe i materialne. Niech Duch Święty rozpala Wasze serca do coraz większej miłości bliźniego, do dawania świadectwa żywej wiary i miłości Boga. Życzymy Wam na ten nowy tydzień wszelkich potrzebnych darów i opieki Matki Bożej.
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Joanna Barbara Kowalczyk oraz Ewa Dorota Postępska – Piłat z ul. Juranda; Tadeusz Stanisław Kot z ul. Skrzetuskiego; Sebastian Sławomir Wielgus z ul. Krajewskiego oraz Czesław Aftyka z ul. Irydiona. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 17.