IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 30.04.2023 r.

 1. Dzisiejsza IV niedziela wielkanocna, nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza, i rozpoczyna Tydzień Modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach oraz prośmy Boga o nowe powołania do służby w Kościele. Wczoraj rozpoczął się uroczyście proces beatyfikacyjny br. Kaliksta Kłoczko, również przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga w tych i innych intencjach.

 

 1. Jutro rozpoczyna się maj. W naszej Ojczyźnie ten miesiąc jest wypełniony śpiewem Litanii do Matki Bożej w tzw. nabożeństwach majowych. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa o godz. 17.30.

 

 1. Uroczystość NMP Królowej Polski w środę 3 maja. Porządek Mszy św. niedzielny. Zachęcamy do dekorowania domów i mieszkań flagami narodowymi i maryjnymi wyrażając w ten sposób naszą wiarę i wdzięczność wobec Matki Bożej Królowej Polski.

 

 1. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji nowych powołań do służby w Kościele. W I Piątek zapraszamy dzieci na spowiedź od godz. 16.00, a następnie Msza św. o godz. 16.30. W sobotę Msza św. z nieszporami Maryjnymi o godz. 18.00, następnie czuwanie, medytacja oraz różaniec.

 

 1. W najbliższą sobotę Uroczystość Pierwszej Komunia św. dla SP nr 57 oraz dla Grupy parafialnej. Bardzo prosimy rodziców, aby te wydarzenia traktować w duchu wiary chrześcijańskiej i święta rodzinnego, a z całych sił unikać przerostu formy nad treścią, bo to nie służy ani dobru dzieci, ani rodzinie. Spowiedź dzieci komunijnych i rodziców według godzin podanych przez katechetów.

 

 1. Kaplica adoracji otwarta codziennie. Dodatkowo jest również podgląd „na żywo” Kaplicy Adoracji poprzez stronę internetową parafii i na YouTube.

 

  

 1. Święcenia diakonatu br. Rafała Hawryluka w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Słowo Boże w przyszłą niedzielę będą głosić nasi duszpasterze odpowiedzialni za przygotowanie Golgoty Młodych w Serpelicach.

 

 

 1. W sobotę 3 czerwca po raz XV odbędzie się Festyn Rodzinny na Poczekajce „Wspólnota to Ty i ja”. Zwracamy się z prośbą o możliwość wsparcia finansowego tego wyjątkowego wydarzenia, za co będziemy bardzo wdzięczni. Można to zrobić poprzez dokonanie wpłaty na konto parafii lub stowarzyszenia z dopiskiem „Festyn”.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Można tam nabyć pamiątki komunijne, nowe numery czasopism dla dzieci, prasę katolicką: Głos o. Pio czy Trwajcie w miłości. W tygodniku Niedziela, w dodatku lubelskim, polecamy artykuł:  „Skrobidecha z Poczekajki”. W  Gościu Niedzielnym artykuł: „Ta Królowa, nie abdykuje”. POCZYTAJKA w dniu 3 maja będzie nie czynna.

 

 1. Do „Kawiarenki u Franka” dzisiaj, od godz. 9.00 do ostatniej Mszy św., zapraszają nas harcerki, które zbierają środki na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Kupując od nich ciastko lub kawę, można je wesprzeć na ten wyjazd, do czego Was serdecznie zachęcamy, a za wsparcie w ich imieniu dziękujemy.

 

 1. Przed kościołem wolontariusze z Centrum Wolontariatu Lubelskiego kwestują na rzecz osób bezdomnych i wychodzących z bezdomności, mają również czytnik kart. Przy tej okazji jeszcze raz dziękujemy im wszystkim – osobom bezdomnym i wolontariuszom z Centrum Wolontariatu – za czyszczenie i odmalowanie ławek z przed kościoła.

 

 1. Grafik Ankiety Bezpieczeństwa na Osiedlu Sienkiewicza w maju, jest wywieszony w gablotach ogłoszeń.

 

 1. Bracia ze wspólnot neokatechumenalnych z Poczekajki przez najbliższe trzy niedziele, popołudniami, będą prowadzić ewangelizację uliczną przy placu przy ul. Irydiona.

 

 1. W tym tygodniu będzie już rozebrany Grób Pański. Ostatnia więc szansa na to, aby w grobie zobaczyć anioła – warunek jest tylko taki, że trzeba tam po prostu wejść!

 

 1. Dziękujemy Wam kochani Parafianie i Sympatycy za Waszą obecność, za wszelkie dobro, za wsparcie duchowe i materialne kościoła i klasztoru. Życzymy Wam Bożego pokoju i błogosławieństwa na ten „majowy weekend” i polecamy Was wszystkich opiece i wstawiennictwu Matki Bożej.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Julia Gwarda z ul. Romanowskiego oraz Edward Balawajder z ul. Dragonów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…