III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 23.04.2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Niech to będzie dla nas motywacją i zachętą do systematycznego czytania Biblii i medytacji nad Słowem Bożym. Zachęcamy szczególnie małżonków i rodziny do wieczornej wspólnej modlitwy ze słowem Bożym, które „jest żywe i skuteczne”.
 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych o godz. 14.15. A o godz. 18.00 Msza św. za wstawiennictwem św. o. Pio, intencje na tę Mszę św. można składać w zakrystii.
 3. Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i naszej Warszawskiej Prowincji Zakonnej została przeniesiona na jutro ze względu na dzisiejszą niedzielę wielkanocną. U nas porządek Mszy św. tego dnia zwyczajny.
 4. We wtorek swoje imieniny będą obchodzić nasi bracia: br. Marek Wółkiewicz, posługujący w kościele i zakrystii oraz br. Jarosław Hofman posługujący w klasztorze i na furcie. Zapraszamy na Mszę św. w ich intencji we wtorek na godz. 6.30 i polecamy solenizantów również Waszej modlitwie.
 5. W sobotę 29 kwietnia o godz. 10.00 będzie celebrowana Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Budzika rozpoczynająca etap diecezjalny procesu beatyfikacyjnego br. Kaliksta Kłoczko. Po Mszy św. w amfiteatrze zaplanowano sesję otwarcia procesu, na którą również serdecznie Was wszystkich zapraszamy. 
 6. Nabożeństwo uzdrowienia w ostatni czwartek miesiąca, czyli 27 kwietnia. O godz. 18.00 Eucharystia, a następnie modlitwy o odrodzenie duchowe i uzdrowienie.
 7. Składamy serdeczne podziękowania Centrum Wolontariatu Lubelskiego, które wraz z osobami bezdomnymi podjęło się w okresie zimowym konserwacji i odnowy wszystkich zewnętrznych ławek z przed kościoła. Ławki są już odmalowane, w przyszłą niedzielę będzie można wesprzeć ofiarą do puszek osoby bezdomne i wychodzące z bezdomności.
 8. Już za niecałe półtora miesiąca, w sobotę 3 czerwca po raz XV odbędzie się Festyn Rodzinny na Poczekajce „Wspólnota to Ty i ja”. Jednak ze względu na podniesienie kwoty wolnej od podatku, wpływ darowizny z 1,5 % podatku dochodowego w tym roku szacowany jest na poziomie niższym o 90% w porównaniu z wcześniejszymi latami. Dlatego chcielibyśmy Was prosić o wsparcie finansowe tego wyjątkowego wydarzenia. Można to zrobić poprzez dokonanie wpłaty na konto parafii lub stowarzyszenia z dopiskiem „Festyn” bądź ofiarując kwotę wyższą przy zakupie waty cukrowej, na którą dzisiaj zapraszają członkowie stowarzyszenia przed kościołem po Mszy św. o godz. 10.00; 11.30 oraz 13.00. Serdecznie dziękujemy za każdy dobry odzew.
 9. Poradnia rodzinna – porady psychologa we wtorki od godz. 17.00 do 19.00. 
 10. Dzień Otwartych Drzwi w „Biskupiaku” w środę 26 kwietnia od godz. 12.00.
 11. (Do godz. 14.00) Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką oraz pamiątki komunijne. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł: Przekraczanie granic. Natomiast w Gościu Niedzielnym relacja dominikanów z Kijowa: Bóg nie wyjechał oraz artykuł o br. Kalikście: Drugi stopień do nieba. Jest również ciekawe pismo dla małżonków i rodzin zatytułowane: Zbliżenia
 12. (Do godz. 14.30) Zapraszamy do Kawiarenki „U Franka”. Dzisiaj goszczą nas pysznym, świeżutkim ciastem i kawą małżeństwa z Kościoła Domowego. Zainteresowani duchowością małżonków w Kościele Domowym mogą również z nimi porozmawiać na ten temat.
 13. Dziękujemy za wszelkie dobro z Waszej strony, duchowe i materialne, za świadectwo wiary i modlitwy. Życzymy Wam na ten nowy tydzień światła słowa Bożego i trwania w przyjaźni z Jezusem. Polecamy Was wszystkich opiece Niepokalanego Serca Maryi.