V NIEDZIELA WLKP - 26.03.2023 r.

 1. Dziękujemy Panu Bogu za czas rekolekcji wielkopostnych, a wam Bracia i Siostry za udział w nich i za złożone ofiary. Nauki rekolekcyjne br. Tomasza będą do odsłuchania na stronie internetowej parafii, ale dopiero za kilka dni. 
 2. Katecheza liturgiczna dla wszystkich na temat Eucharystii, prowadzona przez br. Piotra, jutro o godz. 19.00 w Sali FZŚ. Zapraszamy.

 

 1. Orkiestra i Schola DA KUL  zaprasza na koncert wielkopostny, który odbędzie się w naszym kościele 29 marca (środa) po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 19.00. W programie m.in. utwory premierowe – nieznane lub bardzo mało znane. Zapraszamy.

 

 1. Nabożeństwo uzdrowienia w ostatni czwartek miesiąca, czyli 30 marca. Zapraszamy najpierw na różaniec na 17.25, następnie o godz. 18.00 Eucharystia, a po niej modlitwy o odrodzenie duchowe i uzdrowienie.

 

 1.  Msza św. z nieszporami Maryjnymi w sobotę o godz. 18.00, następnie różaniec i medytacja różańcowa z racji na pierwszą sobotę miesiąca.

 

 1. W ramach projektu XVI edycji „Z kulturą do Nieba”, w przyszłą niedzielę, 2 kwietnia o godzinie 19.15, koncert wielkopostny w wykonaniu  Chóru “Copernicus” IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie oraz  Chóru “Axis Mundi” pod dyrekcją Mileny Wnuk. Więcej informacji na stronie internetowej parafii i Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka.

 

 1. Papieski Marsz Wdzięczności odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia. Rozpoczęcie z par. Świętej Rodziny o godz. 14.15, następnie przemarsz do kościoła akademickiego KUL i tam Msza św. o godz. 15.30. Zapraszamy.

 

 1. Przypominamy jeszcze o nabożeństwach wielkopostnych: droga krzyżowa w najbliższy piątek: o godz. 8.30 i o godz. 17.00 dla wszystkich; o godz. 16.15 dla dzieci, o godz. 19.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. Nabożeństwo pasyjne „Gorzkie żale w niedziele o 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie w Kaplicy Matki Bożej.  

 

 1. Do końca marca trwają zapisy kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów klas VII i wyżej. Kandydaci zapisują się bezpośrednio w kancelarii. Przypominamy, że do sakramentu bierzmowania młodzi przygotowują się w swojej parafii zamieszkania, chyba że są we wspólnotach w naszej parafii.

 

 1. Osoby chore przebywające w domach, a potrzebujące spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.  

 

 1. Do puszki od strony Kaplicy Fatimskiej można składać dobrowolną ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój wielkanocny kościoła. Dziękujemy za to dodatkowe wsparcie.

 

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm wraz z procesją wokół kościoła odbędzie się o godzinie 13.00. W tej Eucharystii będą uczestniczyć wszystkie wspólnoty neokatechumenalne z Poczekajki. W związku z tym, spotkanie Członków Żywego Różańca z racji na pierwszą niedzielę miesiąca rozpocznie się później, czyli o godz. 15.15.

 

 1. (Do godz. 14.30). Zapraszamy do POCZYTAJKI. Są tam do nabycia palmy wielkanocne i „Czekoladowe baranki wielkanocne” – jest to akcja Caritasu zamiast „Chlebków dobroci”. Jest książka Kingi Rybarczyk „Małe opowieści na Wielkie Dni”. Jest miesięcznik „Miłujcie się” w nowej odsłonie. Polecamy również prasę katolicką.

 

 1. (Od godz. 8.30 do 14.30). Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj gości nas dobrym ciastem młodzież harcerska. Dziękujemy im za posługę i gościnność. Zainteresowani harcerstwem mają okazję, aby się spotkać i porozmawiać.

 

 1. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy dobrego tygodnia, niech towarzyszy Wam miłosierne spojrzenie Jezusa podnoszące nas z upadków grzechu i wzmacniające nas wszystkich na duchu.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Marian Strzelecki z ul. Toczyskiego; Maria Łozowska oraz Wiesława Michalina Król z ul. Skrzetuskiego; Zofia Bryłowska z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..