IV NIEDZIELA WLKP ( Laetare) - 19.03.2023 r.

 

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Msze św. z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30, 18.00. Spowiedź 30 min. przed każdą Mszą św. We wtorek o godz. 19.00 dodatkowo Liturgia pokutna z możliwością spowiedzi. Ofiary składane na tacę w środę będą darem wdzięczności wobec br. Tomasza, rekolekcjonisty. Od poniedziałku do środy z racji rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.15. Program rekolekcji umieszczony jest na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii.  

 

 1. Jutro liturgiczna Uroczystość św. Józefa przeniesiona z dzisiejszej IV Niedzieli Wielkiego Postu. Porządek tego dnia rekolekcyjny.

 

 1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w sobotę 25 marca. Ten dzień jest jednocześnie Dniem Świętości Życia. Od dzisiaj do soboty będzie trwał Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Wspólne modlitwy w tej intencji będą prowadzić małżeństwa z Kościoła Domowego przy wieczornym różańcu lub przed samą Mszą św. Zachęcamy również do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje do adopcji są wyłożone na stolikach. Wypełnione deklaracje można składać w zakrystii lub w sobotę do wystawionych koszyczków, a następnie zostaną złożone podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ofiary składane tego dnia na tace będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

 

 1. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje plenerową drogę krzyżową w najbliższy piątek – 24 marca. Wyjście spod kościoła po Mszy św. wieczornej, a rozpoczęcie drogi krzyżowej w Wąwozie Rury – od strony Szkoły Podstawowej nr 38. Zachęcamy do zabrania ze sobą lampionów.

 

 1. Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę o godz. 14.15.

 

 1. Konferencje dla narzeczonych – ostatnia seria przedwakacyjna – rozpoczną się w sobotę 1 kwietnia. Informacje szczegółowe na stronie internetowej parafii.

 

 1. Bezpłatne porady psychologa i prawnika w Poradni Rodzinnej we wtorki od godz. 17.30 do 19.00.

 

 1. Osoby chore przebywające w domach, a potrzebujące spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. 
 2. Przez cały marzec trwają zapisy kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów klas VII i wyżej. Kandydaci zapisują się bezpośrednio w kancelarii, która jest czynna codziennie od godz. 16.00 do 19.00. Przypominamy, że do sakramentu bierzmowania młodzi przygotowują się w swojej parafii zamieszkania, a nie razem z kolegami z klasy. Wyjątek mogą stanowić osoby należące do wspólnot w naszej parafii.

 

 1. Do puszki od strony Kaplicy Fatimskiej można składać dobrowolną ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój wielkanocny kościoła. Dziękujemy za to dodatkowe wsparcie.

 

 1. Jest jeszcze kilka miejsc na organizowaną z parafii Pielgrzymkę Sanktuaria Alpejskie w dn. 27 czerwca – 5 lipca. Informacje na stronie internetowej parafii i w Biurze OLIMP.

 

 1. Deklaracje do wypełnienia PIT-u i możliwość przekazania 1,5 % podatku na rzecz stowarzyszenia, można jeszcze składać w kancelarii w godzinach od 16.00 do 19.00.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Można tam nabywać Baranki paschalne przygotowane przez Caritas Polska; są ciekawe książki dla dzieci i rodziców oraz prasa katolicka. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł Ewy Czaczkowskiej: Czerwona linia, której przekraczać nie wolno. W tygodniku Niedziela artykuł Witolda Gadowskiego: Dopaść Karola Wojtyłę.

 

 1. Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj w kawiarence posługuje młodzież z naszej OAZY, mają bardzo pyszne ciasto i super kawę. Dziękujemy im za obecność i gościnność.

 

 1. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy owocnych rekolekcji, pokoju, radości, zdrowia i wszelkiej ufności pokładanej w Bogu. Dziękujemy Wam, że jesteście, dziękujemy za każde Wasze dobre słowo, za wsparcie duchowe i materialne. Polecamy Was wszystkich miłosierdziu Bożemu i opiece Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Janina Bednarska z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …