III NIEDZIELA WLKP - 12.03.2023 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu. W piątki –  Droga Krzyżowa: dla wszystkich o godz. 8.30 i o godz. 17.00; dla dzieci o godz. 16.15, dla młodzieży o godz. 19.00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 jest sprawowane nabożeństwo pasyjne „Gorzkie Żale”. Zapraszamy także do adoracji Najświętszego Sakramentu – Kaplica Adoracji  otwarta codziennie.  

 

 1. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy jutro, 13 marca, na Mszę św. o godz. 18.00, następnie czuwanie fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.

 

 1. Wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją znajomość liturgii lub chcieliby posługiwać przy ołtarzu zapraszamy jutro na godz. 19.00 do sali FZŚ na kolejne spotkanie z br. Piotrem.

 

 1. Jutro przypada również 10 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o Papieżu w naszych codziennych modlitwach.

 

 1. Rusza na nowo Poradnia Rodzinna. W porozumieniu ze Stowarzyszeniem NATANAELUM we wtorki od godz. 17.30 do 19.00, w sali nr 6, za kancelarią, będzie bezpłatnie udzielana pomoc psychologa i prawnika. Zapraszamy już od tego wtorku. 

 

 1. W przyszłą niedzielę, 19 marca, rozpoczną się rekolekcje wielkopostne zatytułowane „Wieża Babel”. Poprowadzi je br. Tomasz Mantyk. Porządek rekolekcji będzie dostępny na stronie internetowej oraz na plakatach. Na Facebooku parafialnym można odsłuchać zaproszenie na rekolekcje br. Tomasza. Szczegółowy program podamy za tydzień.  

 

 1. Charytatywny spektakl flamenco na rehabilitację Igi Tarasińskiej, w niedzielę 19 marca o godz. 14.30, w amfiteatrze. Spektakl zatytułowany: „Na dworze królowej kwiatów. Opowieść o róży”. Informacje szczegółowe na plakatach. Zapraszamy.

 

 1. Przez cały marzec trwają zapisy kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów klas VII i wyżej. Kandydaci zapisują się bezpośrednio w kancelarii, która jest czynna codziennie od godz. 16.00 do 19.00. Informacje dla kandydatów są na stronie internetowej parafii w zakładce: SAKRAMENTY.

 

 1. Zakończyło się Seminarium Odnowy Wiary. Dziękujemy Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierny Samarytanin” za przeprowadzenie katechez i spotkań oraz całą posługę i ewangelizację w parafii.

 

 1. Akcja „Ubrania do Oddania” – to akcja prowadzona przez Fundację “Warta Uwagi”. Pieniądze uzyskane w ten sposób będą przekazane na opłacenie zajęć rehabilitacyjno-tanecznych dla lubelskich seniorek. Pojemnik na ubrania będzie stał w holu przy kancelarii od jutra, czyli od poniedziałku do piątku. Zachęcamy do wiosennego czyszczenia szaf!

 

 1. Dzień otwarty w Technikum dla Uczniów Niesłyszących i Słabo Słyszących w piątek 24 marca. Więcej informacji na plakatach.

 

 1. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka informuje, że deklaracje do wypełnienia PIT-u i możliwość przekazania 1,5 % podatku na rzecz stowarzyszenia, można codziennie składać w kancelarii w godzinach od 16.00 do 19.00.

 

 1. (Od 8.00 do 14.30) Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: Alfabet myśli Franciszka oraz dodatkowo Rachunek sumienia. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Uśmiech papieża. Ponadto Miłujcie się’ i „Głos o. Pio”. W POCZYTAJCE są również książki Marcina Zielińskiego, palmy oraz czekoladowe Baranki paschalne z Caritasu. Jest również oraz książka „Opowieści na Wielkie Dni” pani Kingi Rybarczyk.

 

 

 1. (czytać od 8.30 do 14.30) Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj gości nas wspólnota Najświętszego Imienia Jezus. Dziękujemy im za pyszne ciasto, gościnność i posługę w parafii.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie wsparcie duchowe i materialne. Wszystkim Wam Bracia i Siostry na ten kolejny tydzień Wielkiego Postu życzymy odwagi w podejmowaniu nawrócenia serca. Niech Duch Święty pomaga Wam w przyjmowaniu, zachowywaniu i wypełnianiu słowa Bożego.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Wiesława Teresa Górna z ul. Skrzetuskiego; Elżbieta Górna – Garwolińska oraz Janina Janowska z  ul. Juranda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..