II NIEDZIELA WLKP - 05.03.2023 r.

 1. Druga niedziela Wielkiego Postu przeżywana jest w Kościele w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, czyli jako Niedziela Ad Gentes. Dobrowolne ofiary składane z tej racji do puszek przeznaczone są na „Krajowy Fundusz Misyjny Ad Gentes”.
 2. Zachęcamy do podejmowania ćwiczeń duchowych w Wielkim Poście. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu. W piątki –  Droga Krzyżowa: dla wszystkich o godz. 8.30 i o godz. 17.00; dla dzieci o godz. 16.15, dla młodzieży o godz. 19.00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 jest sprawowane nabożeństwo pasyjne „Gorzkie Żale”. Zapraszamy także na adorację Najświętszego Sakramentu – codziennie jest otwarta Kaplica Adoracji. W Kaplicy Adoracji można również bez obawy korzystać z Pisma Świętego położonego na ołtarzu w tym celu.
 3. Wspólnota Najświętszego Imienia Jezus zaprasza rodziny z naszej parafii na wspólną modlitwę uwielbienia, która odbędzie się w poniedziałek 6 marca, czyli jutro, o godz. 18.30. Dorośli i młodzież spotkają się w Sali konferencyjnej, a dzieci w sali Kuźnia rozpoczną swój cykl animacyjno-formacyjny „Ogrody Maryi”.
 4. Przez cały marzec trwają zapisy kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów klas VII i wyżej. Kandydaci zapisują się bezpośrednio w kancelarii, która jest czynna codziennie od godz. 16.00 do 19.00. Przypominamy, że do sakramentu bierzmowania młodzi przygotowują się w swojej parafii zamieszkania, a nie razem z kolegami z klasy. Wyjątek mogą stanowić osoby należące do wspólnot w naszej parafii.
 5. Niepubliczna Szkoła Podstawowa Skrzydła przy ulicy Jutrzenki zaprasza na Dzień Otwarty w sobotę 11 marca w godzinach 10.00 – 12.30.
 6. Zapraszamy również na dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 38, który odbędzie się 9 marca od 16:00 do 18:00.
 7. Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz dziewiąty wyruszy z Lublina 17 marca. Msza św. na rozpoczęcie będzie sprawowana w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00 pod przewodnictwem Abp. Stanisława Budzika. Zapisy trwają na stronie internetowej edk.lublin.pl.
 8. Młodych zainteresowanych wyjazdem na ŚDM w Lizbonie, zapraszamy do wyjazdu z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Wyjazd w dniach od 26 lipca do 10 sierpnia. Szczegóły i zapisy przez stronę Centrum Młodych: cdmlublin.pl
 9.  Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Manipulacja klimatem. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł z minionego nabożeństwa uzdrowienia na Poczekajce z Marcinem Zielińskim: Bóg jest większy niż twój problem.
 10.  Polecamy również film „Opiekun” – o sile wstawiennictwa św. Józefa. Film jest  do obejrzenia  w Kinie Bajka.
 11. Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj gości nas Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej. Dziękujemy im za tę posługę, gościnność i pyszne ciasto, na które serdecznie zapraszamy.
 12. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na pierwsze wydarzenie w tym roku, w ramach projektu XVI już edycji „Z Kulturą do Nieba” –  RZECZ O ŚMIERCI I ŻYCIU w wykonaniu Teatru ITP z KULu. Misterium dzisiaj o godz. 19.15 w kościele. Serdecznie zapraszamy Was wszystkich. 
 13. Wybory do Rad Dzielnicy w SP nr 57 i w SP nr 38. Zachęcamy do udziału w sprawach dotyczących lokalnej społeczności. 
 14.  Dziękujemy Wam kochani za wszelkie dobro, za każdą ofiarę, za wsparcie materialne na kościół i klasztor. W imieniu Centrum Wolontariatu Lubelskiego dziękujemy za ogromne wsparcie minionej niedzieli na pracę z osobami bezdomnymi. Zbiórka do puszek wyniosła w sumie: 17 030 zł. Bardzo dziękujemy za te dodatkowe ofiary. Niech Duch Święty umacnia Was wszystkich w podejmowaniu nawrócenia i przemienia Wasze serca do większej wiary, ufności i miłości wzajemnej. Życzymy Wam dużo zdrowia i sił na ten nowy tydzień.
 15.  Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Krzysztof Antoni Tarnowski z ul. Ułanów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…