I NIEDZIELA WLKP - 26.02.2023 r.

 1. Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych dzisiaj o godz. 14.15.
 2. W środę rozpoczęliśmy 40 dniowy okres pokuty, jako czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Potrzeba również nieustającej modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie. Aby nie zmarnować tego czasu „łaski i zbawienia”, zachęcamy do podjęcia ćwiczeń duchowych. Możliwości jest wiele: codzienna Eucharystia, wspólna Droga Krzyżowa w piątki – dla wszystkich o godz. 8.30 i 17.00, dla dzieci o godz. 16.15, dla młodzieży o godz. 19.00; codziennie otwarta jest Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu i codziennie są czynne konfesjonały – zachęcamy do sakramentu pojednania, nie zostawiajmy spowiedzi tylko na koniec wielkiego postu. Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15.00 w kaplicy adoracji i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.45. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo pasyjne „Gorzkie żale”. Poprowadzi je w tym roku br. Piotr Zacharski. 
 3. Został poddany renowacji stary Krzyż, który widzimy wystawiony przy ołtarzu na czas Wielkiego Postu. Kilka zdjęć z renowacji można obejrzeć w obecnym numerze Zwiastuna. Dziękujemy mamie br. Marka za pokrycie kosztów renowacji.
 4. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka informuje, że deklaracje do wypełnienia PIT-u i możliwość przekazania 1,5 % podatku na rzecz stowarzyszenia, można codziennie składać w kancelarii w godzinach od 16.00 do 19.00. Członkowie stowarzyszenia będą je w odpowiednim czasie wypełniać, a odbiór wypełnionych dokumentów również w kancelarii.
 5. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na całodniową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne do Kaplicy Adoracji. W piątek nie będzie Mszy dla dzieci, tylko spowiedź od godz. 16.00, następnie droga krzyżowa dla dzieci i  Komunia św. wynagradzająca Sercu Pana Jezusa. W sobotę Msza św. o godz. 18.00 z nieszporami maryjnymi, medytacja i różaniec.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w czwartek o godz. 18.00 w amfiteatrze, a na godz. 18.45 zapraszamy również rodziców kandydatów na nabożeństwo do kościoła.  
 7. Męski Różaniec w najbliższą sobotę, 4 marca, w kościele Nawrócenia św. Pawła. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00. 
 8. Akcja Makulatura na Misje od poniedziałku do piątku. Kontener będzie stał obok kancelarii do piątku do godz. 15.00.
 9. Próby scholi i orkiestry do Triduum Paschalnego będą się odbywały w soboty od godz. 13.00 do 15.00 w sali muzycznej. Zapraszamy chórzystów i instrumentalistów. Pierwsza próba 4 marca.  Wstęp wolny.
 10. Dzień Otwartych Drzwi w SP nr 3 w sobotę 4 marca w godz. od 10.00 do 14.00.  Informacje szczegółowe na plakacie. 
 11. Grafik Ankiety Bezpieczeństwa również w gablotach ogłoszeń.
 12. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na pierwsze wydarzenie w ramach projektu XVI edycji „Z Kulturą do Nieba” –  RZECZ O ŚMIERCI I ŻYCIU w wykonaniu Teatru ITP. Misterium w przyszłą niedzielę o godz. 19.15. Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach.
 13. Próba do misterium odbędzie się w kościele pomiędzy godz. 14.30 a 16.00, dlatego spotkanie Członków Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się tylko w kaplicy adoracji, i będzie polegało tylko na modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 14. Informujemy, że w dniu 5 marca 2023 r. odbędą się wybory do Rad Dzielnic. Teren naszej parafii obejmuje swoim zasięgiem dwie dzielnice. Lokal wyborczy dla dzielnicy Rury będzie w Szkole Podstawowej nr 38, natomiast dla dzielnicy Konstantynów w Szkole Podstawowej nr 57. Zachęcamy do udziału w głosowaniu wyrażając w ten sposób troskę i zaangażowanie w sprawy naszej najbliższej społeczności lokalnej.
 15.  (Od godz. 9.00) Zapraszamy jeszcze dzisiaj do Galerii w amfiteatrze na wystawę malarstwa malarzy z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich –  Małgorzaty Kuszewski i Juliusza Wierzbickiego.
 16. (Od godz. 9.00 do 14.30) Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj goszczą nas pysznym ciastem i kawą uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 57. Dziękujemy im za serdeczną gościnność.
 17.  (Do godz. 14.00) Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką.
 18.  Dziękujemy za wszelkie dobro, za każdy dar serca, za ofiary na kościół, za jałmużnę wielkopostną. Dziękujemy za ofiary składane na przytulisko dla matek samotnie wychowujących dzieci we Lwowie. S. Hieronima przysłała podziękowania za ogromne wsparcie minionej niedzieli: w sumie uzbierała 29 821 zł,  15 Euro, 1 dolara i 30 centów. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za taką ofiarność! Niech Duch Święty umacnia Was wszystkich w duchowej walce o wiarę, prawdę, wierność i miłość do Boga i bliźniego, i niech Matka Boża wyprasza Wam potrzebne dary i łaski.
 19.  Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Marianna Rybak z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..