VII Niedziela Zwykła - 19.02.2023 r.

 1. Wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją znajomość liturgii lub chcieliby posługiwać przy ołtarzu zapraszamy jutro na godz. 19.00 do Sali FZŚ na kolejne spotkanie z br. Piotrem.
 2. W środę 22 lutego rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze św. będą sprawowane tego dnia w porządku następującym: godz. 6.30, 7.30, 8.30, 10.00. Po południu godz. 16.30 i 18.00 oraz dodatkowa Msza św. dla dłużej pracujących o godz. 19.30. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone jako jałmużna wielkopostna na pomoc osobom ubogim i potrzebującym wsparcia materialnego. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkie osoby, które ukończyły 14 rok życia, a osoby od pełnoletniości aż do rozpoczęcia 60 roku życia, obowiązuje tego dnia post ścisły, czyli jeden posiłek do syta, dwa lekkie (KPK kan. 1252). Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach. Zachęcamy również do podjęcia osobistych postanowień wielkopostnych.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.15, dla młodzieży o godz. 19. 00, dla wszystkich po Mszy św. o godz. 8.00 i po południu o godz. 17.00. Natomiast w niedzielę o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo Gorzkich Żali.  Kazania pasyjne wygłosi w tym roku br. Piotr Zacharski. W niedziele Wielkiego Postu nie będzie rano Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP!
 4. W Środę Popielcową rozpocznie się tradycyjnie od naszego kościoła Pielgrzymka Wielkopostna do 40 kościołów stacyjnych Lublina. Zapraszamy chętnych pielgrzymów na godz. 6.30 na Mszę św. rozpoczynająca pielgrzymkę. Szczegółowy program Pielgrzymki Wielkopostnej w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 5. Msza św. za wstawiennictwem św. o. Pio w czwartek 23 lutego o godz. 18.00. Intencje na tę Mszę można składać w zakrystii. Jednocześnie jest to ostatni czwartek miesiąca, dlatego zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia po Eucharystii, gdzie modlitwę poprowadzi Marcin Zieliński. Prosimy tylko, aby uczestnicy nabożeństwa byli w stanie łaski uświęcającej, czyli wcześniej, przed czwartkiem, przystąpili do spowiedzi.
 6. Grupa Modlitwy o. Pio zaprasza na otwarty dzień skupienia w sobotę 25 lutego od godz. 9.30 w Sali FZŚ.
 7. W przyszłą niedzielę wolontariusze z Centrum Wolontariatu Lubelskiego będą prosić o finansowe wsparcie na pomoc osobom bezdomnym i wychodzącym z bezdomności.
 8. Lubelska komórka Fundacji Pro-Prawo do życia zaprasza na kurs dla osób chętnych do włączenia się w obronę życia, który odbędzie się w Lublinie w dn. 4 marca (w sobotę) o godz. 8:30. Aby wziąć udział w kursie trzeba zapisać się przez stronę internetową stronazycia.pl
 9. Spotkanie nowej rady duszpasterskiej w środę 1 marca w Sali konferencyjnej o godz. 19.00.
 10. Bracia z VI wspólnoty neokatechumenalnej z Poczekajki chodzą z ewangelizacją po domach. W celu uwiarygodnienia mają przy sobie posiadać pozwolenie od proboszcza i trzeba to sprawdzić. Dziękujemy im za ich gotowość do ewangelizacji. Natomiast nikomu innemu nie wydano pozwolenia i pisma na zbieranie pieniędzy po domach na chore dziecko. Jeśli się taka osoba pojawia i powołuje na proboszcza, to wygląda to na próbę oszustwa.
 11. Jest jeszcze kilka ostatnich miejsc na organizowaną z parafii Pielgrzymkę Sanktuaria Alpejskie w dn. 27 czerwca – 5 lipca. Informacje na stronie internetowej parafii i w Biurze OLIMP. 
 12. Zapraszamy do Galerii w amfiteatrze na wystawę malarstwa malarzy z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – Małgorzaty Kuszewski i Juliusza Wierzbickiego. Natomiast po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy do amfiteatru, szczególnie dzieci, na walentynkowo-karnawałowy spektakl taneczny w wykonaniu dziecięcych zespołów tanecznych prowadzonych przez panią Małgorzatę Kuszewski.
 13.  (Do 14.00) Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką i miesięczniki dla dzieci. W tygodniku Niedziela dodatek: Bliżej życia z wiarą i artykuł: Wyrwany z mocy diabła. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Proch z nadzieją. Jest również książka o kapucynie o. Maurycym Kubraku.
 14. (Do 14.00) Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj goszczą nas członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Dziękujemy im za posługę i pyszne domowe ciasto.
 15. Dziękujemy Wam za wszelkie ofiary duchowe i materialne na kościół i klasztor. Na ten nowy tydzień niech Bóg ożywia Wasze serca prawdziwą miłością, udzieli sił do przemiany życia, do przebaczenia sobie wzajemnie tego co trudne i zdolności czynienia dobra.
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Janusz Michalski z ul. Skrzetuskiego; Henryka Kozioł z ul. Leonarda; Teresa Łagoda z ul. Krasińskiego oraz Krystyna Toruń z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…