V Niedziela Zwykła - 05.02.2023 r.

 1. Spotkanie Członków Żywego Różańca dzisiaj o godz. 15.00.
 2. W sobotę 11 lutego będziemy obchodzić kolejną rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes. Tego dnia obchodzony jest również Światowy Dzień Chorego. Dlatego o godz. 11.00 będzie sprawowana dodatkowa Msza św. za ludzi chorych. Podczas tej Mszy będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych, a pół godziny wcześniej możliwość skorzystania ze spowiedzi. Chorych przebywających w domach, a potrzebujących posługi sakramentalnej prosimy zgłaszać telefonicznie lub w kancelarii.
 3. Kaplica Adoracji otwarta codziennie od Mszy porannej do godz. 19.30. Zapraszamy na modlitwę osobistą i na spotkanie z Tym, który Jest i Który przychodzi.
 4. Jest jeszcze kilka miejsc na organizowaną z parafii Pielgrzymkę Sanktuaria Alpejskie w dn. 27 czerwca – 5 lipca. Informacje na stronie internetowej parafii i w Biurze OLIMP.
 5. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka informuje, że deklaracje do wypełnienia PIT-u i możliwości przekazania 1,5 % podatku na rzecz stowarzyszenia, można codziennie składać w kancelarii w godzinach od 16.00 do 19.00. Członkowie stowarzyszenia będą je w odpowiednim czasie wypełniać. Odbiór wypełnionych dokumentów również w kancelarii.
 6. Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej i POCZYTAJKI. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela artykuł o pielgrzymce papieskiej od Republiki Konga i Sudanu: Pielgrzymka pokoju i pojednania. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Sekrety długiego życia. Są również nowe miesięczniki dla dzieci.
 7. Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj na pyszne ciasteczko domowej roboty i na kawę zapraszają nas członkowie Grupy Modlitwy św. o. Pio. Dziękujemy im za posługę i gościnność. 
 8. Prosimy dalej o szczególną ostrożność przed grasującymi złodziejami. Bądźcie czujni, zwracajcie uwagę na ludzi obcych, pilnujcie wzajemnie swoich mieszkań i informujcie się między sobą jeśli zauważycie coś niepokojącego, bo złodziejom wystarczy chwila, a ktoś traci wszystkie swoje oszczędności.
 9. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Studentom zmagającym się podczas sesji życzymy powodzenia. Na ten nowy tydzień niech dobry Bóg obficie napełni Wasze serca łaską wiary i odwagi w dawaniu świadectwa chrześcijańskiego życia.
 10. Za tydzień ofiary do puszek będą zbierane na FUNDUSZ WSCHODNI.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Tadeusz Gembka z ul. Juranda oraz Wianczysław Kozyra  z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…