IV Niedziela Zwykła - 29.01.2023 r.

 1. Msza dla rodziców i dzieci komunijnych dzisiaj o godz. 14.15.
 2. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. To święto jest jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. Dziękujemy wszystkim osobom konsekrowanym, które mają swoje domy na terenie naszej parafii: siostrom bezhabitowym i habitowym, członkiniom instytutów świeckich i stowarzyszeń życia apostolskiego także naszym braciom z klasztoru, za wszelką posługę i modlitwę oraz życzymy ewangelicznej radości i błogosławionych owoców wierności Jezusowi. Ofiary zbierane tego dnia na tacę będą przeznaczone na potrzeby sióstr klarysek klauzurowych.
 3. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na modlitwę w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W I piątek m-ca zapraszamy dzieci od godz. 16.00 na spowiedź, a o godz. 16.30 Msza św. Bardzo prosimy, aby nie zajmować kolejki do spowiedzi przez osoby dorosłe, tylko przepuścić najpierw dzieci do spowiedzi. Przypominamy, że istotą I piątków jest Komunia św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a nie sama spowiedź. Prosimy również, aby przepuszczać w kolejce do spowiedzi ministrantów w komżach, aby mogli służyć na Mszy. W I sobotę m-ca Msza św. z nieszporami maryjnymi o godz. 18.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i medytacja pierwszo sobotnia.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w najbliższy czwartek. W związku z tym, że tego dnia przypada Święto Ofiarowania Pańskiego,  młodzież przychodzi na Mszę św. na godz. 18.00, a po Mszy spotkanie w kościele.
 5. Męski Różaniec w najbliższą sobotę w kościele Nawrócenia św. Pawła o godz. 11.00.
 6. Społeczność Tato.Net organizuje w naszej parafii warsztaty „Bliżej – pełna łączność”, czyli ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie – forum wymiany doświadczeń, gdzie w dobrej, męskiej atmosferze można poznać konkretne narzędzia pozwalające podnosić ojcostwo na wyższy poziom w sobotę 4 lutego w sali konferencyjnej na Poczekajce w godz. 9.00 – 17.00.  Szczegóły na plakatach i tato.net/lublin
 7. Spotkanie Członków Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. 
 8. Pielgrzymka Sanktuaria Alpejskie w dn. 27 czerwca – 5 lipca. Informacje na stronie internetowej parafii i w Biurze OLIMP. Serdecznie zapraszamy. 
 9. Zbiorka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się w dniu 31 stycznia do godz. 13.00. Sprzęt prosimy składać obok kancelarii, tam gdzie podstawiany jest kontener na makulaturę. 
 10. Wizytę duszpasterską w głównym formacie zakończyliśmy. Zostali jeszcze tak zwani „spóźnialscy”. Postaramy się w tym tygodniu odwiedzić te rodziny, a jeśli Bóg pozwoli, to w przyszłą niedzielę będzie podsumowanie po kolędowe.
 11. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy dobrą książkę i prasę katolicką, również dla dzieci i młodzieży. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł o spowiedzi: Sakrament ratunkowy. W tygodniku Niedziela artykuł: Wszystkie odcienie samotności.
 12. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy dużo sił do znoszenia codziennych trudów życia oraz cierpliwej miłości do siebie wzajemnie. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Studentom życzymy pomyślnej sesji zimowej. Dzieciom i młodzieży szkolnej nowego zapału na nowy semestr nauki. Zawierzamy Was wszystkich opiece Niepokalanego Serca Maryi.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Mateusz Sebastian Smolarz z ul. Herbowej; Adela Paszko z ul. Skrzetuskiego oraz o. Jan Chryzostom Mańczuk z naszej wspólnoty na Poczekajce. Msza pogrzebowa za o. Jana we wtorek o godz. 12.00, następnie uroczystości pogrzebowe na cmentarzu przy Unickiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..