II Niedziela Zwykła - 15.01.2023 r.

 1. W ramach XII edycji koncertów Bliżej Żłóbka, świąteczny koncert w wykonaniu  Chóru “Copernicus” IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie oraz  Chóru “Axis Mundi” dzisiaj o godz. 19.15. Serdecznie wszystkich zapraszamy na ten wyjątkowy wieczór kolędowy. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnego rodzinnego kolędowania na godz. 14.15. Zapraszamy wszystkich grających na różnych instrumentach muzycznych, śpiewających. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi. To będzie już ostatnie w tym roku wspólne śpiewanie kolęd Panu Jezusowi. 
 2. Koncert Haliny Frąckowiak w kościele Matki Bożej Różańcowej w piątek 20 stycznia o godz. 19.00. Zapraszamy. Wstęp wolny. 
 3. Tydzień modlitw o jedność chrześcijan, przed świętem Nawrócenia św. Pawła, rozpocznie się od najbliższej środy. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej intencji Kościoła.
 4. W sobotę swoje imieniny będzie obchodził br. Jarosław Banasiuk – gwardian naszego klasztoru i opiekun FZŚ. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w sobotę 21 stycznia na godzinę 6.30 oraz polecamy go również Waszym
 5. Czcicieli św. Rity zapraszamy w niedzielę 22 stycznia na Mszę św. o godzinie 18.00. Intencje na tę Mszę można składać w zakrystii, będą dołączone na początku modlitwy różańcowej i w tych intencjach będzie sprawowana Eucharystia. 
 6. Jest organizowana z parafii Pielgrzymka Sanktuaria Alpejskie w dn. 27 czerwca – 5 lipca. Informacje na stronie internetowej parafii i w Biurze OLIMP. Zachęcamy do zapoznania się z bogatym programem 9 dniowej pielgrzymki. 
 7. Z okazji Dnia Babci i Dziadka organizowana jest akcja bezpłatnych badań słuchu pod hasłem: Usłyszmy się lepiej Babciu i Dziadku! Na badania należy zapisywać się dzwoniąc do gabinetu przy ul. Wołodyjowskiego. Więcej informacji i kontakt w gablotach ogłoszeń.
 8. Akcja „Makulatura na misje” w tym tygodniu. Kontener będzie stał obok kancelarii od poniedziałku do piątku, do godz. 15.00.
 9. Zbiorka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się w dniu 31 stycznia do godz. 13.00. Będziemy jeszcze o tym przypominać.
 10. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu w następującym porządku:
 • Jutro, 16 stycznia – ul. Herbowa bloki nr: 6, 8, 10, 15 i 16.
 • Wtorek 17 stycznia – ul. Herbowa bloki nr: 11, 18, 20 oraz ul. Ułanów bloki nr: 5 i 7
 • Środa 18 stycznia – ul. Ułanów bloki nr: 1, 9, 11, 15, 17, 19, 21, 23
 • Czwartek 19 stycznia – ul. Ułanów bloki nr: 25, 27, 29, 33 oraz al. Kraśnicka i ulice: Boh. Monte Cassino, Parady, Pustowójtówny i Jankowskiego.
 • Piątek 20 stycznia – ulice: Farmaceutyczna, Śnieżyńskiego, Wojciechowska i Magierskiego.
 • W następnym tygodniu w poniedziałek 23 stycznia – ulice: Romanowskiego, Bogdanowicza, Toczyskiego.

 

9. Grafik poszczególnych ulic jest umieszczony w gablotach ogłoszeń parafialnych oraz na stronie internetowej. Wizyta duszpasterska odbywa się od godz. 16.00, a najpóźniej do 21.00. Prosimy się nie denerwować, jeśli się gdzieś trochę opóźnia. Jeśli u kogoś wizyta duszpasterska się nie odbyła, mimo zaproszenia, to prosimy to zgłaszać.

10. (Ogłoszenie tylko do 13.00) Zapraszamy do POCZYTAJKI. Można tam nabyć zestawy kolędowe. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: Kilka słów o modlitwie w świetle Ewangelii oraz dodatek: Bliżej życia z wiarą. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Zaczyn. Kawiarenka z racji na ferie nie czynna.

11. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro, za wsparcie materialne na potrzeby kościoła, klasztoru i seminarium. Polecamy Was wszystkich opiece Świętej Rodziny. Dzieci i młodzież rozpoczynają ferie zimowe, niech więc obfitość Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego napełnia Wasze serca, abyście mieli w sobie radość życia. Wszystkim Wam życzymy dobrego tygodnia.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Beata Baranowicz oraz Jacek Murak z ul. Herbowej; Marian Bywalec z ul. Wołodyjowskiego; Alina Świerzawska z ul. Skrzetuskiego; Szczepan Raczak z ul. Juranda; Anna Grzesiuk z ul. Irydiona. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…