Niedziela Chrztu Pańskiego - 08.01.2023 r.

 1. Pierwsze spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary w środę 11 stycznia o godz. 19.00 w Kuźni. Zapraszamy szczególnie niezdecydowanych.
 2. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w piątek 13 stycznia na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie czuwanie fatimskie i modlitwa różańcowa.
 3. Pierwszy cykl Konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych rozpocznie się w najbliższą sobotę 14 stycznia. Informacje dla zainteresowanych na stronie internetowej parafii.
 4. W ramach XII edycji koncertów Bliżej Żłóbka, w przyszłą niedzielę, 15 stycznia o godzinie 19.15, świąteczny koncert w wykonaniu  Chóru “Copernicus” IX Liceum Ogólnokształcącego Mikołaja Kopernika w Lublinie oraz  Chóru “Axis Mundi” – dyrygent Milena Wnuk. Więcej informacji na stronie internetowej parafii i SPPP.
 5. Zaprzysiężenie nowej rady duszpasterskiej na lata 2023 – 2028 w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00.
 6. Spotkanie opłatkowe Członków Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Spotkanie w refektarzu klasztornym.
 7. W imieniu służby liturgicznej ołtarza, czyli ministrantów i lektorów prosimy, aby w przypadku kiedy jest kolejka do konfesjonału przed Mszą św., przepuszczać ich poza kolejnością, aby mogli służyć na Mszy. Warunkiem i znakiem rozpoznawczym będzie założona przez nich komża, alba lub w przypadku kandydatów przepasana stuła.
 8. Wolontariat działający w Szkole Podstawowej nr 57 w następną niedzielę (15.01) będzie prowadził zbiórkę przed kościołem na rzecz szpitala w Bachmucie w Ukrainie – tam, gdzie obecnie toczą się ciężkie walki. Bardzo brakuje im pościeli i ręczników, więc jeśli ktoś miałby taką możliwość, to prosimy o przynoszenie kompletów poszewek (na poduszkę i kołdrę), prześcieradeł, koców, ręczników, mogą być oczywiście używane, ale czyste. Dla rannych przywożonych z frontu potrzeba męskiej bielizny i podkoszulków bawełnianych, nowych. Brakuje również leków przeciwbólowych, środków opatrunkowych, pampersów dla dorosłych itp. Można przynieść również żywność, ale tylko typu kawa, herbata lub konserwy i inne puszkowane produkty, zupki błyskawiczne, gorące kubki itp. Zachęcamy do wsparcia tej akcji. Zbiórka będzie trwała do godz. 14.30. 
 9. Słowo Boże w przyszłą niedzielę będzie głosił ks. Piotr Jarosiewicz. 
 10. Teraz podamy porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:
 • Jutro, 09 stycznia: ul. Leonarda, wszystkie bloki.
 • Wtorek 10 stycznia: Juranda, bloki 1, 3, 5 oraz ul. Skrzetuskiego blok nr 10.
 • Środa 11 stycznia: ul. Skrzetuskiego bloki nr. 2, 2A, 2B, 4, 6, 8.
 • Czwartek 12 stycznia: ul. Wołodyjowskiego bloki nr. 3, 6, 7, 9, 11, 17 oraz ul. Dragonów blok nr 14,
 • Piątek 13 stycznia: Dragonów bloki nr 3 i 8 oraz ul. Herbowa bloki nr. 3, 5, 9.
 • W następny poniedziałek, 16 stycznia pozostałe bloki ul. Herbowej.

 

 1. Grafik poszczególnych ulic na ten tydzień jest umieszczony w gablotach ogłoszeń parafialnych oraz na stronie internetowej parafii. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00. Jeśli ktoś złożył zaproszenie po wyznaczonym terminie, może być tak, że wizyta duszpasterska odbędzie się dopiero po zakończeniu tej ogólnej. Jeśli u kogoś wizyta duszpasterska się nie odbyła, mimo zaproszenia, to prosimy to zgłaszać.
 2. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Papież po przejściach. W tygodniku Niedziela dodatek o Papieżu seniorze, Benedykcie XVI. 
 3. Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj gości nas wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierny Samarytanin”. Dziękujemy im za posługę i gościnność, a Was zapraszamy na kawę.
 4. Dziękujemy Wam kochani Parafianie, Sympatycy i Przyjaciele Poczekajki za każde dobro, za wszelkie wsparcie materialne. Polecamy Was opiece Świętej Rodziny. Niech obfitość Bożych darów płynących z sakramentu chrztu św. i Komunii z Jezusem umacnia Was do dawania świadectwa wiary i miłości wobec innych. 
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Marta Turek z ul. Ułanów; Alicja Dulniak z ul. Herbowej; Stefan Kruk z ul. Irydiona. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…