UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI - 01.01.2023 r.

  1. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki kończy oktawę Bożego Narodzenia i rozpoczyna nowy rok kalendarzowy. Odpust zupełny można uzyskać dzisiaj za uroczyste odśpiewanie  lub odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, w celu uproszenia Bożej mocy na nowy rok. Dzień 1 stycznia jest również Światowym Dniem modlitwy o pokój.  
  2. Od jutra rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Przypominamy, że chodzimy tylko na złożone zaproszenie gospodarzy domu. Kto do tej pory nie złożył deklaracji, prosimy już nie składać, bo powoduje to wielkie zamieszanie w organizacji wizyty duszpasterskiej. Po zakończeniu wizyty duszpasterskiej ogólnej można będzie jeszcze poprosić o odwiedziny kolędowe.
  3. Rozpoczęcie wizyty duszpasterskiej od godz. 16.00, i tylko w tzw. dni robocze, czyli bez sobót. W tym tygodniu chodzimy w poniedziałek, wtorek i środę.

 

  • Poniedziałek 2 stycznia: Pielęgniarek, Konstantynów, Zana, Namysłowskiego, Struga i  Krasińskiego blok nr 3.
  • Wtorek 3 stycznia: ul. Krasińskiego bloki nr 6, 10, 12, 16, 18.
  • Środa 4 stycznia: ul. Irydiona bloki nr 2, 4, 6, 8, 10.

 

  • W następnym tygodniu w poniedziałek 9 stycznia ul. Leonarda wszystkie bloki, a pozostałe dni i ulice podamy za tydzień.

 

4. Grafik poszczególnych ulic jest umieszczony również w gablotach ogłoszeń parafialnych oraz na stronie internetowej parafii.

5. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli tzw. „Święto Trzech Króli”. Przy wyjściu z kościoła będzie można wziąć poświęconą kredę i kadzidło. Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów litery C M B, przedzielone małymi krzyżami “+” oraz  dodając rok 2023, co jest skrótem łacińskiej formuły “Christus Mansionem Benedicat” – czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom”. Te znaki na drzwiach naszego domu będą widocznym świadectwem naszej więzi ze wspólnotą Kościoła Katolickiego. Ofiary złożone tego dnia na tace będą przeznaczone na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Warszawską Prowincje Zakonu Braci Mniejszych  Kapucynów.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota miesiąca. W I Czwartek zapraszamy przez cały dzień na modlitwę o powołania do Kaplicy Adoracji. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto obowiązkowe. Porządek tego dnia niedzielny. W sobotę Msza św. z nieszporami maryjnymi o godz. 18.00, następnie medytacja pierwszosobotnia i różaniec. 

7. Śluby wieczyste dwóch naszych braci: Bartosza Łosickiego i Damiana Cwalińskiego w przyszłą niedzielę, 8 stycznia, o godz. 13.00.

8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę 8 stycznia rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 16.00, a po Eucharystii agapa w sali zwanej Kuźnią.

9. Konferencje dla narzeczonych w ramach nauk przedmałżeńskich rozpoczną się w sobotę 14 stycznia. Informacje na stronie internetowej parafii.

10. Spotkanie opłatkowe Członków Żywego Różańca w niedzielę 15 stycznia o godz. 15.00 w refektarzu klasztornym.

11. Zaprzysiężenie nowej Rady Duszpasterskiej na lata 2023 – 2028 w niedzielę 15 stycznia, na Mszy św. o godz. 13.00.

12. Słowo Boże w przyszłą niedzielę będzie głosił br. Piotr Zacharski, inaugurując w ten sposób Seminarium Odnowy Wiary.

13. POCZYTAJKA dzisiaj czynna od 8.30 do godz. 14.30. Zapraszamy po nowe miesięczniki dla dzieci i dorosłych. Polecamy ciekawe artykuły w prasie katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Miłość poza śmierć – wspomnienie o Alicji Mazurek. W tygodniku Niedziela artykuł: Dokąd zmierza nasz świat? POCZYTAJKA będzie nie czynna w najbliższy piątek.

14. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne otrzymane od Pana Boga i ludzi w minionym roku. Życzymy Wam Kochani Parafianie, Przyjaciele i Sympatycy naszego kościoła dobrego roku 2023, pełnego znaków Bożej Opatrzności i wszelkiej pomyślności, życzymy również odwagi i siły w pokonywaniu wszelkich trudności. Niech czuwają nad Wami Święci Aniołowie i towarzyszy Wam opieka Świętej Rodziny.

15. Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim tygodniu roku nikogo nie zgłoszono. Polećmy Bożemu miłosierdziu wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej w minionym roku 2022, a jest to 155 osób. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…