UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO - 25.12.2022 r.

  1. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. taki sam jak w niedzielę. Jutrzejsze ofiary z tacy są przeznaczone na KUL.
  2. Święto Świętej Rodziny w piątek 30 grudnia. Po Mszy wieczornej o godz. 18.00 będzie dodatkowe błogosławieństwo dla rodzin.
  3. W sobotę 31 grudnia zakończenie roku kalendarzowego 2022. Na godz. 00 zapraszamy na nabożeństwo przebłagalne, a o godzinie 18.00 Msza św. dziękczynna na zakończenie „starego roku”. O północy zapraszamy chętnych na Mszę noworoczną. Od godz. 23.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do rozpoczęcia Mszy św.
  4. W następną niedzielę 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i początek nowego roku. Msze św. według porządku niedzielnego. Odpust zupełny można uzyskać za uroczyste odśpiewanie  lub odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, w celu uproszenia Bożej mocy na nowy rok. Dzień 1 stycznia jest również Światowym Dniem modlitwy o pokój.
  5. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy 2 stycznia, w poniedziałek od ul. Pielęgniarek, Namysłowskiego, Struga, Zana, Konstantynów i ul. Krasińskiego blok nr 3. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy tradycyjnie od godz. 16.00. Pozostałe informacje odnośnie wizyty duszpasterskiej będą podane w przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę stycznia.
  6. Na stolikach mamy świąteczne wydanie naszej gazetki parafialnej Zwiastun. Zachęcamy do wzięcia gazetki, także dla swoich bliskich czy sąsiadów
  7. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju naszego kościoła: za ustawienie i udekorowanie choinek, przygotowanie pięknej szopki bożonarodzeniowej, dekoracje kościoła. Szczególnie dziękujemy panu Michałowi z całą ekipą, pani Marii, pani Ani, panu Krzysztofowi, br. Markowi z zakrystii i braciom z seminarium oraz ponowicjatu. Dziękujemy panu Konradowi, organiście za poranny śpiew Godzinek przez cały Adwent oraz s. Kamili za pomoc w śpiewie. Wszystkim Braciom kapłanom za posługę w konfesjonale, za sprawowanie Eucharystii i głoszenie słowa Bożego oraz braciom, którzy w klasztorze mieli w tym czasie więcej pracy. Dziękujemy wszystkim wspólnotom i poszczególnym osobom indywidualnym, naszym paniom z kuchni za przygotowanie i udział w Wigilii dla Samotnych.  
  8. Kochani Parafianie i Przyjaciele Poczekajki, Sympatycy i Goście przyjezdni na święta, wszystkim Wam życzymy dobrych, błogosławionych Świąt. Niech łaska Boża pochodząca od Dzieciątka Jezus wypełnia Wasze serca światłem i pokojem oraz obdarza Wasze rodziny wszelką pomyślnością, bezpieczeństwem i zdrowiem.
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności w minionym tygodniu: Raissa Grudzień, Władysława Czechowska oraz Aleksandra Teodora Lebecka z ul. Wołodyjowskiego; Janusz Witold Tiszko oraz Kajetan Tuora  z ul. Skrzetuskiego; Sławomir Piotr Rydz oraz  Zbigniew Bogucki  z ul. Irydiona;  Edward Poliszczuk z ul. Juranda; Zbigniew Andrzej Ciechański z ul. Herbowej.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…