IV NIEDZIELA ADWENTU - 18.12.2022 r.

  1. Ostatnie już Roraty w tym tygodniu. Wcześniej, o godz. 6.05 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci jeszcze w tym tygodniu zapraszamy na Roraty i mały poczęstunek do kawiarenki. Gratulujemy im porannego wstawania i dziękujemy im za ich świadectwo wiary.

 

  1. Do dzisiejszej niedzieli był wyznaczony termin składania deklaracji – zaproszeń na wizytę duszpasterską. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy od razu po nowym roku, czyli 2 stycznia.

 

  1. Wigilia dla samotnych w czwartek 22 grudnia. Osoby zgłoszone na wigilię prosimy, aby przyszły na Mszę św. na godz. 18.00, a po Mszy zapraszamy do refektarza klasztornego na spotkanie opłatkowe i wspólną kolację. Dziękujemy wszystkim wspólnotom, które angażują się w przygotowanie i zorganizowanie tego spotkania.

 

  1. W piątek spowiedź po południu od godz. 16.00. W wigilię Bożego Narodzenia, czyli w sobotę Msze św. tylko poranne. Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00, a spowiedź od godz. 6.00 do godz. 15.00. Następnie kościół będzie zamknięty i przygotowywany na Święta. Wierni tradycji katolickiej zachęcamy, aby zachować tego dnia charakter postny, a podczas wieczerzy wigilijnej rozpocząć spotkanie rodzinne od Ewangelii, wspólnej modlitwy i dzielenia się opłatkiem. Opłatki wigilijne można jeszcze nabyć w zakrystii, kancelarii lub na furcie. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.

 

  1. W tym roku również chcemy umożliwić udział w Pasterce większej grupie wiernych, dlatego proponujemy uczestnictwo w następujący sposób: o godz. 21.00 zapraszamy na Pasterkę szczególnie dzieci z rodzicami lub opiekunami, a o godz. 24.00 tradycyjnie dla wszystkich. O godz. 23.30 zapraszamy na modlitwę liturgiczną zwaną Godziną Czytań.

 

  1. W święta Bożego Narodzenia porządek niedzielny. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia w naszym kościele nie będzie sprawowany sakrament pokuty i pojednania, zapraszamy do spowiedzi przez cały tydzień. W drugi dzień Świąt ofiary na KUL.

 

  1. Zapraszamy do POCZYTAJKI, która jest czynna do 14.30. Można tam jeszcze nabyć świece Caritas, świąteczne dekoracje i podarunki oraz nowe miesięczniki grudniowe dla dzieci i dorosłych. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela dodatkowo „Obrzęd wieczerzy wigilijnej”. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Oko wiary, czyli nawyk oglądania Boga. Za tydzień, 25 grudnia POCZYTAJKA będzie nie czynna. Po świąteczne gazety zapraszamy w piątek 23 grudnia.

 

  1. (Czytać od 8.30 do 14.00) W drzwiach głównych kościoła dzieci oazowe z s. Franciszką prowadzą dzisiaj kiermasz świąteczny. W ten sposób można wesprzeć ich działalność i potrzeby. W ich imieniu bardzo serdecznie dziękujemy.

 

  1. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy, aby te ostatnie dni Adwentu, pomimo różnych trudności, chorób i zmartwień były przeżyte w wierze i oczekiwaniu Narodzin Jezusa, Bożego Syna. Niech On napełnia Was obficie swoją łaską we wspólnocie rodziny i Kościoła.

 

 

  1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Paweł Marian Jarocki z ul. Juranda; Mieczysław Ignacy Bociąg z ul. Krasińskiego; Józef Kosmala z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…