III NIEDZIELA ADWENTU – Gaudete - 11.12.2022 r.

 1. Kończymy adwentowe rekolekcje parafialne. Dziękujemy Panu Bogu za ten czas. Dziękujemy ks. Wojciechowi za podjętą posługę głoszenia rekolekcji. Dziękujemy za Waszą obecność i modlitwę. Wciąż zapraszamy w Adwencie na Roraty, które tradycyjnie są odprawiane na pierwszej Mszy porannej w dni powszednie, czyli o godz. 6.30. Przed Mszą o godz. 6.05 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci i młodzież zapraszamy również na Roraty na 6.30, a po roratach zapraszamy dzieci na mały poczęstunek do kawiarenki.   
 2.  W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom dzisiaj w wejściach do kościoła można nabyć wigilijne świece CARITAS w cenie 10 lub 20 zł. Przez ten dar materialny wspomagamy dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Diecezji Lubelskiej.
 3. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii POCZEKAJKA zaprasza na ostatnie w tym roku wydarzenie w ramach projektu XV edycji „Z Kulturą do Nieba” na Koncert patriotyczny w 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Koncert w wykonaniu orkiestry wojskowej z Lublina dzisiaj, w amfiteatrze, o godz. 19.15. Naprawdę warto być!
 4. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy we wtorek 13 grudnia na Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy nabożeństwo fatimskie.
 5. Klub Seniora obchodzi swój mały jubileusz 10-lecia, dlatego serdecznie zapraszamy członków klubu na jubileuszowe spotkanie w Sali nr 3, we wtorek 13 grudnia na godz.16.00.
 6. Skończyły się Katechezy z cyklu Dziesięć Słów. Dziękujemy br. Jarkowi, gwardianowi klasztoru za podjęty trud głoszenia tych katechez przez tak długi czas, i dziękujemy wszystkim wytrwałym słuchaczom. Teraz mamy gorącą zachętę do mężczyzn i kobiet, którzy chcą pogłębić swoją znajomość liturgii. Br. Piotr Zacharski poprowadzi szkołę liturgiczną. Pierwsze spotkanie jutro w Kaplicy FZŚ o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. W piątek rozpocznie się już Nowenna do Dzieciątka Jezus i bezpośredni okres przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.
 8. Osoby samotne z naszej parafii, które chcą wziąć udział w Wigilii dla Samotnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii, kancelarii lub POCZYTAJCE. Zgłoszenia do piątku.
 9. Do 18 grudnia należy złożyć deklaracje – zaproszenie na wizytę duszpasterską w styczniu 2023 r.
 10. Osoby chore i starsze przebywające w domach, a potrzebujące spowiedzi przed świętami, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 11. Na stronie internetowej można zapoznać się z nową listą kandydatów do rady duszpasterskiej.
 12. Dzieci i młodzież z oazy wraz z siostrą Franciszką i br. Pawłem, w przyszłą niedzielę po Mszach św. będą prowadzić świąteczny kiermasz na wsparcie ich działalności.
 13. Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę o godz. 14.15.
 14. Jest organizowana z parafii wraz z biurem OLIMP pielgrzymka autokarowa Sanktuaria Alpejskie na przełomie czerwca i lipca. Informacje dla zainteresowanych na stronie parafii.
 15. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Są tam ciekawe propozycje na Święta oraz nasze kalendarze parafialne. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela dodatek: Bliżej życia z wiarą. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Czekając na cud – rozmowa z o. prof. Andrzejem Derdziukiem o procesie beatyfikacyjnym br. Kaliksta. 
 16. Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dziś pyszne ciasta przygotowali rodzice dzieci Fatimskich i scholii Barka. Zapraszamy w ich imieniu i dziękujemy im za gościnność.
 17. Koło Fotograficzne zaprasza do galerii w amfiteatrze na wystawę zdjęć laureatów międzynarodowego konkursu fotograficznego „Teatr w Obiektywie”.
 18. Dziękujemy za wszelkie ofiary materialne i za wszelkie dobro. Niech adwentowy czas oczekiwania będzie pełen łaski Bożej i radości. Polecamy Wasze rodziny opiece Niepokalanej.
 19. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Kazimierz Żurawski z ul. Irydiona; Anna Łukowska z ul. Ruckiego; Stanisław Bzdeń z al. Kraśnickiej; Stanisław Popławski z ul. Struga. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…