I NIEDZIELA ADWENTU - 27.11.2022 r.

 1. Z wielka radością przyjęliśmy wiadomość, że Watykańska Dykasteria do Spraw Świętych wydała dekret pozwalający na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego br. Kaliksta Kłoczko, co oznacza, że możemy zwracać się do niego jako Sługi Bożego i prosić o wstawiennictwo u Pana Boga.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent i jednocześnie nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Zapraszamy w Adwencie na Roraty, które tradycyjnie będą odprawiane na pierwszej Mszy porannej w dni powszednie, czyli o godz. 6.30. Roraty poprzedzać będą Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.05. Przynośmy ze sobą na Roraty świece lub lampiony. Roraty są dla wszystkich, również dzieci zapraszamy razem z rodzicami lub opiekunami na Roraty na 6.30. Bezpośrednio po Mszy „roratniej” – w dni szkolne – dzieci zapraszamy na mały poczęstunek do kawiarenki.  

 

 

 1. We wtorek Kościół rozpoczyna nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlitwy nowennowe na Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 18.00.

 

 1. Domowa Szkoła Dzieci z Fatimy zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Akademia Rodzica i Nauczyciela. Spotkanie we wtorek 29 listopada o godz. 17.30 w Amfiteatrze. Gościem specjalnym będzie ks. Sławomir Kostrzewa. Informacje szczegółowe  na plakatach.

 

 1. W środę święto św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu przypadają imieniny naszych współbraci: br. Andrzeja Derdziuka, br. Andrzeja Krawczyka oraz br. Andrzeja Cebuli. Msza św. w intencji solenizantów będzie sprawowana w środę o godzinie 6.30. Zapraszamy na Mszę św. i polecamy naszych solenizantów również Waszej modlitwie.

                                              

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a o godz. 16. 30 Msza św. W sobotę zapraszamy na Mszę św. z Nieszporami Maryjnymi o godz. 18.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja pierwszosobotnia i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji.

 

 1. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w czwartek 1 grudnia. Najpierw spotkanie w grupach o godz. 18.00, potem katecheza, możliwość spowiedzi  i adoracja w kościele.

 

 1. W tym tygodniu, od poniedziałku do soboty, nasi bracia z seminarium i ponowicjatu będą roznosić po parafii opłatki na wigilię. Początek roznoszenia od godz. 17.00. W sobotę od godz. 10.00. Porządek roznoszenia opłatków jest dostępny również w gablotach ogłoszeń i jest następujący:

Poniedziałek: wszystkie bloki ul. Leonarda i ul. Skrzetuskiego.

Wtorek: wszystkie bloki ul. Krasińskiego, Irydiona oraz blok i domy ul. Zana i ul. Namysłowskiego.

Środa: ul. Wołodyjowskiego – tylko bloki nr 3 i 6; ul. Juranda – bloki nr 1, 3, 5 oraz  ul. Herbowa – wszystkie bloki.

Czwartek: ul. Ułanów – wszystkie bloki; ul. Dragonów – bloki nr 3, 8, 14,  ul. Pielęgniarek,  ul. Konstantynów i al. Kraśnicka.

Piątek:  ul. Wołodyjowskiego bloki nr 7, 9, 11, ul. Śnieżyńskiego – cała; ul. Wojciechowska – cała; ul. Farmaceutyczna – cała; ul. Boh. Monte Cassino – blok nr 55 oraz ulice: Magierskiego, Cieszkowskiego, Barszczewskiego, Rogińskiego, Borelowskiego i Krajewskiego.

Sobota: ulice: Struga, Powstania Styczniowego, Toczyskiego, ks. Brzóski, Kruka, Żulińskiego, Romanowskiego, Pustowójtówny, Błońskiego, Parady, Molickiego, Jankowskiego, Jeziorańskiego, Frankowskiego, Paśnikowskiego, Ruckiego, Dubieckiego, Hauke-Bosaka, Czarkowskiego i Bogdanowicza.

 

 1. Z opłatkami bracia będą również roznosić zaproszenia na wizytę duszpasterską. Osoby i rodziny katolickie, które chcą przyjąć w domu kapłana w czasie styczniowej kolędy, proszone są o złożenie zaproszenia w terminie do dnia 18 grudnia. Wypełnione zaproszenia można składać w zakrystii, w kancelarii lub na furcie. Można też zebrać grupowo wśród sąsiadów na klatce schodowej czy w bloku i złożyć przed 18 grudnia.

 

 1. Trwa akcja „Pomocnik świętego Mikołaja”– zachęcamy do jej wsparcia. Można to zrobić jeszcze dziś w Sekretariacie Świętego Mikołaja, znajdującym się w kawiarence (koszt paczki 150 zł); można wesprzeć taką paczkę inną kwotą lub nabyć nasz parafialny kalendarz jako cegiełkę na wsparcie akcji. W Sekretariacie Świętego Mikołaja osoby z naszej parafii mogą również zapisać się na Wigilię dla Samotnych.  

 

 1. W tym roku rekolekcje adwentowe rozpoczną się inaczej niż wcześniej. Rozpoczęcie rekolekcji 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, a zakończenie 11 grudnia w III niedzielę Adwentu. W związku ze zmianą terminu rekolekcji, a co za tym idzie i godzin Mszy św., osoby, które rezerwowały Msze św. w dniach 8, 9,10 grudnia oraz 12,13,14 proszone są o pilny kontakt w zakrystii w celu zweryfikowania zamówionych intencji!!

 

 1. Pielgrzymka Adwentowa do 3 Sanktuariów Maryjnych Lublina odbędzie się w I, II oraz III sobotę grudnia. Informacje szczegółowe dla zainteresowanych w gablocie PIELGRZYMKI.

 

 1. Do piątku 3 grudnia można zgłaszać kandydatów do rady duszpasterskiej. Zgłoszenia na piśmie z podaniem swoich danych i numeru telefonu należy zostawić w zakrystii lub kancelarii. W przyszłą niedzielę 4 grudnia odbędą się wybory do rady duszpasterskiej.

 

 1. Akcja Makulatura na Misje w tym tygodniu, od poniedziałku do piątku do godz. 15.00.

 

 1.  Do Kawiarenki u Franka zapraszają nas dzisiaj na pyszne ciasto domowej roboty rodziny Kościoła Domowego. Dziękujemy im za ich gościnność.

 

 1. POCZYTAJKA zaprasza na przedświąteczną ofertę w obniżonej cenie. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są tam świece Caritas, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jest już adwentowy numer naszej gazetki parafialnej Zwiastun. Redakcji Zwiastuna składamy gorące podziękowania za pracę, twórczość, profesjonalizm w redagowaniu gazetki i życzymy dalszych pomysłów i Bożego błogosławieństwa na kolejny rok liturgiczny.

 

 1. Dziękujemy Wam wszystkim Bracia i Siostry za wszelkie wsparcie duchowe i materialne, za dobro i życzliwość, za ofiary składane na kościół i klasztor. Na ten nowy tydzień i czas Adwentu niech Pan obdarzy Was sercem pełnym radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Marianna Wójtowicz oraz Witold Bonecki z ul. Wołodyjowskiego; Janina Marecka z ul. Ułanów. Bogumiła Józefa Krawczyk z ul. Juranda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…